Nausėdai kilo abejonių dėl dalies kandidatų į ministrus

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su parskirtąja premjere Ingrida Šimonyte antradienį aptarė kandidatus į ministrus. I. Šimonytė patvirtino, kad prezidentas išsakė pastabas dėl kai kurių kandidatų, tačiau jų pavardės kol kas neįvardijamos.

Anot prezidento patarėjo Antano Bubnelio, G. Nausėda diskusijas dėl Vyriausybės kabineto sudėties tęs toliau šią savaitę.

„Labiausiai buvo aptarinėjami tie septyni, su kuriais prezidentas buvo susitikęs“, – sakė A. Bubnelis. 

I. Šimonytė patvirtino, kad prezidentas išsakė pastabų ir dėl kandidatų, su kuriais buvo susitikęs, ir dėl tų, su kuriais dar nesimatė.

„Aptarėme žmones įvairiais požiūriais. Kadangi Vyriausybė yra ne tik Ingridos Šimonytės, bet ir koalicijos sutarimų rezultatas, ir kadangi esant kažkokiems pasikeitimams juos turėtų aptarti ir koalicija, su prezidentu sutarėme, kad prezidentas tęsia susitikimus, ir po to, kai bus susitikęs su visais pretendentais, jau tada bus priimami sprendimai ir koalicijos, ir mano pačios“, – žurnalistams antradienį kalbėjo I. Šimonytė.

Tiesa, ji atsisakė įvardyti, kurie konkrečiai kandidatai sulaukė prezidento kritikos.

„Turint omenyje, kad susitikimai vyksta toliau ir pastabų buvo išsakyta apie ne vieną kandidatą, ir tos pastabos buvo skirtingo turinio, tai šiandien, saugodama ir kandidatų gerą vardą, ir patį procesą Vyriausybės formavimo, ir etikos laikydamasi, aš tų pavardžių neįvardinsiu“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Laukia dar septyni susitikimai

Susitikimus su likusiais kandidatais G. Nausėda planuoja baigti penktadienį.

Iki antradienio prezidentas asmeniškai bendravo su puse kandidatų į ministrus: kandidate į socialinės apsaugos ir darbo ministres Monika Navickiene, kandidatu į kultūros ministrus Simonu Kairiu, kandidatu į susisiekimo ministrus Kasparu Adomaičiu, kandidate į teisingumo ministres Evelina Dobrovolska, kandidate į švietimo, mokslo ir sporto ministres Jurgita Šiugždiniene, kandidatu į sveikatos apsaugos ministrus Arūnu Dulkiu, kandidate į ekonomikos ir inovacijų ministres Aušrine Armonaite.

Taip pat antradienį popiet jis susitiks su kandidatu į aplinkos ministrus Simonu Gentvilu.

Likę pretendentai į ministrus: į krašto apsaugos ministrus – Arvydas Anušauskas, į vidaus reikalų ministres – Agnė Bilotaitė, į energetikos – Dainius Kreivys, į užsienio reikalų – Gabrielius Landsbergis, į finansų – Gintarė Skaistė.

Taip pat su kandidatais iki susitinkant su prezidentu bendravo ir G. Nausėdos patarėjai.


Rašyti komentarą...
D
2020-12-01 09:59:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip viskas pas Šimonytę užslaptinta, kad net bijo įvardinti netikusių kandidatų pavardes. O tai kur ta laisvė? Laisvės partijai dėl to turi būti gėda...
Atsakyti
-8

N
Nuomonė
2020-12-01 09:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stribų vaikučiai siaučia.
Atsakyti
-5

A
Adolis
2020-12-01 10:29:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kol kandidatai praeis filtrą baiksis kadencija bankai veža....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų