Nausėdai kandidatas į susisiekimo ministrus padarė įspūdį: numatė tris svarbiausius darbus Papildyta 13.44 val.

Kandidatas į susisiekimo ministras Marius Skuodis paliko teigiamą įspūdį prezidentui Gitanui Nausėdai. Prezidentui imponavo, kad kandidatas akcentavo skaidrumo poreikį, finansuojant kelių asfaltavimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį susitiko su antru Laisvės partijos į susisiekimo ministrus deleguotu kandidatu Mariumi Skuodžiu. Jis šiuo metu eina ekonomikos ir inovacijų viceministro pareigas.

Kaip sakė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis, susitikimo metu aptarti keli svarbiausi prioritetai – šio sektoriaus konkurencingumas, svarbos nacionaliniam saugumui išlaikymas, strateginių susisiekimo infrastruktūros plėtra, Lietuvos pasiekiamumas oro keliais ir žalios Lietuvos politikos įgyvendinimas.

„Prezidentas atkreipė dėmesį, kad tiek susisiekimo sektorius, tiek Žemės ūkio ministerija kuruoja tas sritis, kurios daro didžiausią įtaką aplinkosaugai, ir abiejose srityse reikia proveržio aplinkosauginiu aspektu“, – žurnalistams sekmadienį kalbėjo A. Bubnelis.

Anot A. Bubnelio, G. Nausėda pozityviai įvertino M. Skuodžio kompetenciją ir patirtį.

„Prezidentas akcentavo, kad į labai konkrečius klausimus gavo labai konkrečius atsakymus. Matosi, kad kandidatas yra susipažinęs ne tik ta sritimi, kur dirba šiuo metu, bet ir susisiekimo sritimi. Jam padarė įspūdį, kad jis akcentavo skaidrumo poreikį, finansuojant kelių asfaltavimą“, – kalbėjo prezidento patarėjas.

Trys svarbiausi darbai

Paprašytas įvardyti svarbiausius savo planuojamus darbus, M. Skuodis sakė su prezidentu aptaręs tris prioritetus.

„Pirmas dalykas – absoliutus sprendimų priėmimo skaidrumas ir duomenų, kuriais paremti šie sprendimai, viešinimas. Visuomenei kelia pasipiktinimą tam tikri sprendimai dėl vienų ar kitų kelių asfaltavimo ar tam tikrų investicinių sprendimų. 

Ką norėčiau pasiekti, kad visuomenei būtų labai aiškūs investicinių sprendimų kriterijai, kad šitie sprendimai būtų pristatomi viešai ir bet kuris Lietuvos gyventojas galėtų labai lengvai patikrinti, kodėl priimamas vienas sprendimas ar kitas“, – žurnalistams sekmadienį sakė M. Skuodis.

REKLAMA

Antrasis prioritetas, susijęs su logistikos sektoriumi ir sistema.

„Prieš akis didelis iššūkiai tiek dėl Europos žaliojo kurso, tiek dėl skaitmeninimo ir inovacijų poreikio. Vien kalbant apie taršą, transportas, automobilių sektorius yra vienas labiausiai teršiančių aplinką ir mes turėsime ieškoti išeičių iš šios situacijos“, – sakė kandidatas į ministrus.

Trečiasis prioritetas – žmogus.

„Čia mums reikia keisti požiūrį. Nes, kalbėdami apie susisiekimą ir infrastruktūrą, mes dažnai kalbame apie vieno ar kito objekto nutiesimą. Bet mes turime apie darnaus judumo planus, turime kalbėti, kas turi būti šalia to kelio, ką asmeniui daryti palikus automobilį, į kokią transporto priemonę persėsti“, – teigė M. Skuodis.

Atmetė kandidatą

G. Nausėda penktadienį atmetė Laisvės partijos pasiūlytą kandidatą į susisiekimo ministrus Kasparą Adomaitį.

35-erių M. Skuodis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įgijęs politikos mokslų daktaro laipsnį.

Jis ekonomikos ir inovacijų viceministru dirba nuo 2018 metų sausio vidurio, anksčiau dirbo Lietuvos banke, dėstė Vilniaus universitete.


Rašyti komentarą...
Vat
2020-12-06 16:08:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Belieka spėlioti kaip tarnaus Lietuvos žmonėms Susisiekimo ministras. Pimoje vietoj turi būti rinkėjų daugumos valia (žmogus).
Atsakyti
0

P
Pensininkė
2020-12-06 16:13:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne visi laikomi žmonėmis,tik konservatoriai ir jų mylėtojai.
Atsakyti
-3

A
Ar
2020-12-06 16:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir Grybauskaitei ir kitiems pateptiesiems galios laisvė tiesti kelius be eilės,kalti tik Skvernelis ir kiti ne konservatoriai.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų