Nausėda tikina, kad atsakyta ne į visus klausimus apie gatvės prie premjero namų asfaltavimą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimas atsakė ne į visus klausimus dėl gatvės prie premjero Sauliaus Skvernelio namų asfaktavimo aplinkybių.

„Aš manau, kad nėra atsakyta į visus klausimus ir, aišku, šiek tiek stebėtina, kad tyrimas užtruko tiek ilgai, buvo paimta papildomai laiko ir paskelbta tai, kas vakar buvo paskelbta. Iš tikrųjų turbūt daugelis žmonių taip ir liko su savo klausimais“, – žurnalistams penktadienį sakė G. Nausėda.

Siekiant užkirsti kelią panašioms istorijoms kartotis ateityje, prezidentas žada inicijuoti įstatymų pataisas, kurios sprendimus dėl kelių asfaltavimo perkeltų į savivaldybių lygmenį.

„Mes matome pagrindą štai tokio pobūdžio iniciatyvai, kad jeigu biudžete yra paskirtos tam tikros lėšos savivaldybių keliams, pačios savivaldybės ir turėtų spręsti dėl jų panaudojimo. Dabar mes gi nuolat įsivelsime į interesų konfliktus, kuomet dėl savivaldybės dispozicijoje esančių kelių asfaltavimo sprendimus kažkodėl priiminės Vyriausybė: kultūros ministras, sveikatos apsaugos ministras, švietimo, mokslo ir sporto ministras... Tai nėra normali praktika ir ji pati savaime gimdo interesų konfliktą“, – teigė G. Nausėda.

Dėl reikiamų pakeitimų, pasak prezidento, jau yra konsultuojamasi su savivaldybėmis.

Ketvirtadienį VTEK pranešė, kad neturi pakankamai duomenų konstatuoti, jog premjeras Saulius Skvernelis  galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus, Vyriausybei priimant sprendimą skirti 300 tūkst. eurų Upės gatvės daliai Vilniaus rajone asfaltuoti.

Šioje gatvėje gyvena premjeras su šeima.

Pusmetį situaciją tyrusi komisija konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant lėšas Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.  

Pats premjeras neigė žinojęs, kokiai gatvei skiriamos lėšos.


Rašyti komentarą...
k
kisieliui
2020-06-05 15:51:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sitas sventas avinelis, jau dakase. Kas ji tampo uz virvuciu?
Bl. ji reiktu patampyt uz savo kuba, kuri pasistate draustinyje, o moteri, kuri tam priestaravo ismete is darbo.
Atsakyti
0

B
Bronius
2020-06-05 18:02:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Komisijom ir prezidentui nesuprantama ,kad keluka issiasfaltavo sau LT gyventojų saskaita.Taciau visiem kitiem aišku. Reikėtų visus perrinkti.
Atsakyti
0

A
An as.
2020-06-05 20:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam.reikalinga.susiekimo.Ministerial....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų