Nausėda: tenka konstatuoti švietimo reformos nesėkmę beveik visais klausimais

Prezidentas Gitanas Nausėda, vertindamas dabartinę politinių batalijų visumą, tikina, kad per politinius konfliktus galima pasiekti susitarimą. Tiesa, G. Nausėda užsimena ir apie esminius trūkumus švietimo sistemoje ir sveikatos ministerijos sektoriuje. Be to, dar sykį paaiškinama, kodėl nesutiko ekonomikos ir inovacijų ministru skirti Skvernelio patarėją Luką Savicką. 

„Šita politinė kadencija baigėsi ir tenka konstatuoti švietimo reformos nesėkmę beveik visais klausimais. <...> Yra tų bendrų vardiklių, kuriuos galima pasiekti, padaryti, bet tam reikia ir politinės valios. Deja, šios politinės kadencijos metu tos valios nebuvo. <..> Sveikatos apsaugos sistemoje tikrai džiaugtis nėra kuo“, – ketvirtadienį kalbėjo delfi.lt G. Nausėda.

Taip pat pokalbyje prezidentas G. Nausėda užsimena, kad dabartiniai politiniai santykiai su politikais yra „vingiuoti“.

„Jie (santykiai – red. past.) yra labai vingiuoti, jie yra labai kalnuoti. Kartais politikoje būna susitarimas pasiekiamas per konfliktą.<...> Aš manau, kad dar ir su šita valdančiąja koalicija bus galima nemažai nuveikti su viena nedidele sąlyga – jeigu šitas konfliktas mus išmokys šio bei to“, – teigė prezidentas.

Be to, Nausėda užsimena ir apie priimtą sprendimą neskirti L. Savicko ministru. 

„Rinkiminės batalijos prasidės gerokai anksčiau ir net jeigu Lukas pats nebus įtrauktas į jas, vis tiek jos vienaip ar kitaip darys įtaką jo darbui. <...> Tuo tarpu čia reikia praktiko, kuris iš karto imtųsi šioje ministerijoje įgyvendinti tuos darbus, kuriuos įmanoma įgyvendinti per šitą labai trumpą laikotarpį. Tokių žmonių yra“, – apibendrino G. Nausėda.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad po to, kai G. Nausėda nepriėmė L. Savicko kandidatūros į ministrus, premjeras Saulius Skvernelis į tai pradėjo laidyti kandžias replikas – esą Nausėda iš karto žinojo savo sprendimą, tačiau nerodė ryžto jo pranešti net tris savaites. Politikos ekspertai prezidento sprendimą vertina kaip nenorą Skverneliui atsukti kitą skruostą – po to, kai premjeras nenusileido dėl Narkevičiaus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų