Įvertino Savicko kandidatūrą į ministrus: tai – galios žaidimai ir raumenų demonstravimas

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį atmetė premjero Sauliaus Skvernelio teiktą Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus. Pastaruoju metu prezidento ir premjero bendradarbiavimą temdė ginčai dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus. Politologai mano, kad tai gali būti elementarus prezidento bandymas valdančiajai daugumai parodyti savo galią.

Apie galimus variantus, kodėl buvo atmesta Luko Savicko kandidatūra ir įtampą tarp prezidento bei valdančiosios daugumos TV3 studijoje kalbėjo žurnalistas Vladimiras Laučius ir politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Prezidentas Gitanas Nausėda atsisakė skirti Premjero teiktą kandidatą Luką Savicką į ministrus. Kaip manote, ar kandidatas buvo blogas, o gal tai yra tik galios žaidimai ir jėgos demonstravimas valdančiajai daugumai?

Aš manau, kad tai yra vien tik galios žaidimai ir raumenų demonstravimai. Tiksliau, toks kerštavimas. Šioje vietoje būtų galima pasakyti, kad tai – smulkus kerštavimas, iš šono atrodantis vaikiškai. Tai yra viešųjų ryšių ir galios žaidimai.

Kaip jūs manote, Prezidentui nederėjo taip elgtis? Nereikėjo taip nusileisti iki tų galios žaidimų ir kerštavimo? Ar jis galbūt neturėjo kitos išeities? 

Jeigu žiūrėsime iš viešų ryšių perspektyvos, tai yra ministro Jaroslavo Narkevičiaus istorijos momentas. Ta istorija prasidėjo, galima sakyti, nuo to, kad Prezidentas įsivarė save į kampą iššokdamas premjerui už akių ir pateikdamas visiškai kategorišką poziciją. Galima sakyti, kad Prezidentas sau nepaliko kitos išeities, kaip tik suktis viešųjų ryšių ir galios žaidimų logikos terpėje. Šia prasme galima ir sakyti, kad dabar Prezidentas neturėjo kitos išeities, todėl turėjo nepatvirtinti premjero teikto ministro.

Mano nuomone, jei jis buvo taip pasiryžęs jos nepatvirtinti, tai reikėjo elgtis šiek tiek solidžiau, greičiau suformuluoti savo sprendimą ir jį suformuluoti konkrečiau, negu tai padaryta dabar. 

Mes galime likti be ekonomikos ir inovacijų ministro iki pat rinkimų. Seimo valdančioji dauguma kerštaus, atsakys į tai neskirdama tų visų kandidatų, kuriuos jai teiks Prezidentas. Tai yra Valstybės saugumo departamento vadovo, Valstybės kontrolės, atrodo, šį pavasarį Seimui teiks. Ką darys valdančioji dauguma? 

REKLAMA

Valdančioji dauguma visada turi galimybę pasielgti labiau prezidentiškai, nei pats Prezidentas ir patvirtinti kažkokius Prezidento teikimus. Taip pasakytų, kad mes nenorime konflikto su Prezidentu, nenorime įsivelti į muštynes akis į akį. 

Tikite, kad pademonstruos valstybinį mąstymą?

Nežinau. Tiesiog sakau, kad turi tokią galimybė, kaip ir Prezidentas šioje Luko Savicko istorijoje turėjo galimybę jį ir paskirti, pasakydamas, kad jis nenori, jog jo veiksmai būtų traktuojami, kaip smulkus kerštavimas. Tiek to, aš manau, kad čia frontas tiesiog tęsiasi, atsidarys nauji. Užkulisiuose tarp Prezidentūros ir Vyriausybės jau dabar vyksta stumdymasis dėl įvairių kandidatūrų. Tai vyksta jau dabar.

Visą pokalbį žiūrėkite video reporatže.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-02-14 10:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirma karta Bruverio iskalboje, pastebejau dali tiesos. Ta tiesa akivaizdi, {kodel prezidentas nepatvirtino Savicko kandidaturos}, bet stebuklas, kad Bruveris isdriso ja pasakyti.
Atsakyti
-3

E
Esu prieš Jį
2020-02-13 21:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tegul bbriuveris su savo įžvalgom varo lauk- kur jam ir ieta
Atsakyti
-4

S
Stanislovas
2020-02-16 07:28:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bruveri tau iki Savicko ka ip iki kosmoso.Esi konservu nupirktas menkysta
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų