Nausėda: skiepijimas nuo COVID-19 Lietuvoje turi būti pradedamas gruodžio 27-ąją papildyta 16:09 val.

Europos Komisijai (EK) pranešus, jog vakcinavimas nuo koronaviruso prasidės gruodžio 27-ąją, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva taip pat turėtų laikytis šio grafiko.

G. Nausėdos teigimu, EK pirmininkės Ursulos von der Leyen biuras informavo, kad skiepai Lietuvą, kaip ir kitas Europos Sąjungos šalis, turėtų pasiekti iki gruodžio 26-osios.

Pasak Prezidentūros pranešimo,  G. Nausėdos nuomone, „jau kitą dieną Lietuvoje turi būti pradėtas vakcinavimas“.

Europos Komisijos pirmininkė pranešė, kad Europos Sąjungos šalis pirmoji vakcinos siunta pasieks iki gruodžio 26 dienos. Lietuvai teks proporcingai 0,6 proc. pirmosios vakcinos siuntos dalies, t. y. keli tūkstančiai dozių. Lietuvą, kaip ir kitas šalis, pasieks iš anksto suderintas vakcinų kiekis, proporcingas gyventojų skaičiui, tad bus užtikrintas vakcinų paskirstymo skaidrumas Europos Sąjungoje. Vos gavusi vakciną Lietuva ims skiepyti savo piliečius“, – teigia G. Nausėda. 

Anot prezidento, antroji vakcinų siunta Lietuvą pasieks sausį.

Europos medicinos agentūra „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną planuoja patvirtinti gruodžio 21 dieną.

Lietuvoje pirmieji bus skiepijami medikai ir didžiausioje rizikos grupėje esantys asmenys – senjorai.

G. Nausėda teigė ketvirtadienį telefonu aptaręs su premjere Ingrida Šimonyte „būtinybę pagreitinti pasirengimo vakcinacijai darbus ir užtikrinti vakcinacijos proceso efektyvumą Lietuvoje jau kitą savaitę“.

Lietuva jau yra nusprendusi pirkti vakcinas iš šešių kompanijų – „Moderna, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu suplanuota pirkti 7,2 mln. vakcinų dozių, tam kitų metų biudžete numatyta 65 mln. eurų. Pirmosios „BioNTech ir Pfizer“ siuntos, SAM teigimu, turėtų užtekti maždaug 5 tūkst. asmenų vakcinavimui.

A. Dulkys patvirtina, kad pristatomų vakcinų kiekis yra mažesnis, nei žadėtas, bet visą minėtą kiekį žadama gauti 2021-aisiais.

Lietuva šiuo metu yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių Europoje ir pasaulyje.


Rašyti komentarą...
A
2020-12-17 15:13:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
TAI PONULIS ATSAKOMYBĘ PRISIĖMĖ?? Tuomet tegu pradeda nuo savęs, savo žmonos, vaikų ,anūkų, ir ne per ekraną, o prie žmonių akių, o mes išrinksim jo šeimynai vakciną patys!!! Nausėda nusprendė, kad žmonės bandomieji triušiai.....???? Tuomet tauta nusprendė, kad tegu pirmas ir aukojasi vardan GEROVĖS VALSTYBĖS!!!!
Atsakyti
-10

V
Vs
2020-12-17 15:59:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegu visas seimas pirmas vakcionuojasi,juk visi kontaktavo su uzsikretusia Šmilyte.butu idomu paziuret kas vyktu
Atsakyti
-2

P
Pirmyn covid idiotai!
2020-12-17 16:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmyn!Piktinates del GMO maiste,bet nesipiktinate,kad pakeis jusu DNR?Kokiu turi buti IDIOTU???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų