Nausėda ragina ES kartu boikotuoti Astravo elektrą

Prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą paragino Europos Sąjungos šalis kartu boikotuoti Baltarusijoje statomos ir nesaugia laikomos Astravo atominės elektrinės (AE) gaminamą elektrą.   

„Dabar metas valstybėms narėms imtis kolektyvinių veiksmų, kad apsaugotume ES rinką nuo nesaugios energijos importo iš trečiųjų šalių“, – po pokalbio su Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu, atsakingu už ekonomiką ir prekybą sakė G. Nausėda. 

Pasak Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas priminė, kad laukiama EK pasiūlymų dėl elektros užkardymo, kaip buvo sutarta Europos Vadovų Taryboje.

Lietuvos iniciatyva EVT gruodį sutarė, kad būtina užtikrinti Astravo AE branduolinę saugą ir paragino EK numatyti priemones užkirsti kelią komerciniam jos elektros importui.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ketvirtadienį sakė, kad Astravo AE yra Rusijos projektas, kuriam valdyti Baltarusijoje trūksta kompetencijos, todėl svarstoma galimybė paversti ją Rusijos korporacijos „Rosatom“ filialu. 

Pasak VSD vadovo, Baltarusija deda pastangas apeiti Lietuvos prekybos elektra ribojimus ir realizuoti Astravo elektrą Baltijos šalių rinkoje. 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-04 16:33:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausiai Nausėda turėtų išsiaiškinti ar Astravo AE laiko nesaugia ES. Reikia žiūrėti savo interesų ir pirkti pigią šiluminę ir el energiją kaip tai daro Vokietija. Kodėl nutylima apie rusišką dujotekį Nord Stream -2 ? Ar LR rinkėjų dauguma patenkinta elektros energijos didinimo kainomis, įvestais tarpininkais skirsymo tinkle?
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2021-03-12 16:08:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne ne tas aukstas ir grazus tikras avigalvis...ka jis gali ruostis bojkotui jaj Lietuva naudojasi astravo tiekiama elektra...
Tikras artistas..latviai perka is astravo elektra uz centus o Lt..3 kart brangiau parduoda ta pacia elektra..
Nauseda tu geriau pries latvius bajkotuok kad nedurintu..nes vajdini toki rimta,pritinga.O latviai duruna kaip koki asila.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų