Nausėda pasveikino Dudą: tikisi tęsti glaudų bendradarbiavimą

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasveikino Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą su perrinkimu antrajai kadencijai ir pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo svarbą gynybos srityje bei vystant infrastruktūros projektus.

„Sveikinu savo draugą A. Dudą laimėjus Lenkijos prezidento rinkimus antrajai kadencijai. Linkiu stiprybės ir sėkmės. Tikiuosi tęsti Lietuvos ir Lenkijos glaudų bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityje ir įgyvendinant regioninius infrastruktūros projektus“, – tviteryje parašė G. Nausėda.

Kurį laiką įtempti buvę Lietuvos ir Lenkijos santykiai per pastaruosius kelerius metus vėl tapo glaudūs ir intensyvūs, G. Nausėda pernai pirmojo savo užsienio vizito netrukus po inauguracijos vyko būtent į Lenkiją. 

Svarbus lūžis įvyko 2017-aisiais, kai sutartį dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų pasirašė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos įmonė „Orlen“, valdanti naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose.

Lenkija savo ruožtu siekia Lietuvos paramos ginče su Europos Sąjungos institucijomis, kurios Varšuvai grasina sankcijomis dėl teismų reformos. Kai kurie stebėtojai sako, kad dvišaliams santykiams naudingas Lenkijos valdžios siekis imtis regioninės lyderystės Vidurio Europos regione. 

Artimiausiomis dienomis su perrinktu prezidentu Lenkijoje susitiks Lietuvos prezidentas ir premjeras, kai atvyks į Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjimą.

Per sekmadienį vykusį prezidento rinkimų antrąjį ratą A. Duda laimėjo surinkęs 51,21 proc. balsų, o jo varžovas liberalių pažiūrų Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis gavo 48,79 proc. balsų.


Rašyti komentarą...
V
Valio
2020-07-13 13:10:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valio, Duda laimejo.
Atsakyti
0

V
Valis
2020-07-14 17:28:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks čia džiaugsmas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų