Nausėda nusprendė neteikti Pašilio į ES Bendrojo teismo teisėjus papildyta: 11.18 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pranešė nusprendęs neteikti kadenciją baigiančio generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kandidatūros į Europos Sąjungos Bendrojo teismo teisėjus.

„Dėl E. Pašilio skyrimo turiu sprendimą. Deja, tenka pripažinti, kad pats atrankos procesas buvo ir mažai skaidrus, ir neefektyvus, galiausiai išsitęsė tikrai nepateisinamai ilgai. O ir pasiūlyta gerbiamo E. Pašilio kandidatūra nemanau, kad tenkina tuos reikalavimus, kurie yra keliami konkrečiai šiai pareigybei bendrajame teisme“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

„Todėl manau, kad ponas E. Pašilis, pabaigęs savo kadenciją galėtų užimti įvairias pareigas, tačiau ši konkrečiai pareigybė, Europos Bendrasis teismas ir darbas tenai nemanau, kad yra ta vieta, kur ponas E. Pašilis galėtų atsiskleisti geriausiai“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak jo, konsultacijos dėl kandidato bus tęsiamos jau su naująja Vyriausybe.

Įstatymas numato, kad kandidatą į Europos Sąjungos teismą siūlo Vyriausybė, gavusi prezidento pritarimą. Seimo statutas numato, kad kandidatūrą taip pat turi svarstyti parlamentas.

E. Pašilis buvo jau trečias kandidatas į Liuksemburge įsikūrusi ES Bendrąjį teismą.

Iš pradžių Lietuva pateikė Konstitucinio Teismo teisėją Gediminą Mesonį, bet jo kandidatūrą pernai rugpjūtį atmetė Liuksemburge įsikūręs pretendentus vertinantis komitetas.

Vėliau Vyriausybė nusprendė siūlyti dar vienai kadencijai teisėju skirti Virgilijų Valančių, bet jo kandidatūrą atmetė prezidentas.

ES Bendrasis Teismas daugiausia nagrinėja ieškinius dėl ES institucijų teisės aktų, tarp jų – valstybių ieškinius Europos Komisijai. Teisėjai į šį teismą skiriami šešerių metų kadencijai. 

E. Pašilis generaliniu prokuroru penkerių metų kadencijai buvo paskirtas 2015-ųjų gruodžio pabaigoje. Iki tol jis 15 metų dirbo Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėju, penkis iš jų – šio teismo pirmininku.


Rašyti komentarą...
r
ruta
2020-11-19 11:31:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerbiu prezidenta

Atsakyti
0

R
Ritele
2020-11-19 11:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip visiems reikėtų
Atsakyti
0

L
Lina
2020-11-19 12:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nors vienas geras sprendimas, nes šitą korumpuotą veikėją išspirtų iš ten ne tik kojomis. Nausėda, manau supranta, kad šalis sėdi gilioj subinėj dėka " politikų", kurie savo kišenę sergėja, kaip savo akį. Bet ir ponas prezidentas užkibo, su visa globalistų armija....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų