Nausėda kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl teisėjo Jurgaičio atleidimo

Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Teisėjų taryba dėl korupcija įtariamo Šiaulių apygardos teismo teisėjo Raimundo Jurgaičio atleidimo, pirmadienį pranešė Prezidentūra. 

Anot Prezidentūros, G. Nausėda patarimo atleisti R. Jurgaitį iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, kreipėsi susipažinęs su generalinio prokuroro pateikta medžiaga. 

„Principingi sprendimai teisėjų etikos klausimais yra vienas esminių pasitikėjimą teismais visuomenėje didinančių žingsnių“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.

Šiaulių apygardos teismo teisėjas buvo sulaikytas rugpjūčio viduryje, kai prezidentas panaikino jo teisinę neliečiamybę. 

Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vykdomame ikiteisminiame tyrime įtarimai taip pat pateikti dar keturiems fiziniams asmenims. 

Anot teisėsaugos, duomenų apie galbūt nusikalstamus teisėjo veiksmus gauta tiriant įtariamą korupcinę veiklą – fizinių asmenų, pasinaudojusių savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka, bandymą paveikti teismo sprendimą.

Ar R. Jurgaitis savo poelgiu pažemino teisėjo vardą svarstė ir pati Teisėjų taryba, tačiau pritrūko tikslios informacijos apie teisėjui inkriminuojamas nusikalstamas veikas ir jo pokalbių su kitais asmenimis turinį. 

Teisėjas jam pareikštus įtarimus piktnaudžiavimu ir kyšininkavimu neigia. 


Rašyti komentarą...
D
Dreams
2020-10-06 02:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netikiu ne vienu doru teismo sprendimu, nes 80% sedi grybes kaliosai. O jau KT - tai parodija, ten jau tik dvasios gyvena, o ne konstitucija.
Tai, kad ismest sita visa bruda, su visa vyriausybe i koki Zanzibara, Po desimt metu galetu grizt i savo brangia Lietuvele, ant kurios tiek prikakojo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų