Nausėda kreipėsi į tautą: „Prašau jūsų, susilaikykite nuo šventinių susibūrimų"

Pandemijai ir toliau šienaujant žmonių gyvybes, šalies Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į tautą. Prezidentas prašo Kalėdas sutikti namuose, nelankyti artimųjų, o bendrauti ir švęsti nuotoliniu būdu.

Antradienį Prezidentas Gitanas Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones prašydamas susilaikyti nuo kelionių šventiniu laikotarpiu. Prezidentas skatina laikytis karantino reikalavimų ir nekeliauti pas artimuosius.

Kiekvieno jūsų rankose – mūsų šalies ateitis

„Mieli Lietuvos žmonės,

Šiandien prašau Jūsų pagalbos Lietuvai. Kiekvieno jūsų rankose – mūsų šalies ateitis. Nuo jūsų priklauso, kokia 2021-aisias metais bus mūsų valstybė: ar atlaikiusi pandemijos išbandymą ir apsaugojusi piliečių gyvybes, ar skaičiuojanti netektis, kurių galėjome ir privalėjome išvengti“, – kalba G. Nausėda.

Prezidentas ypatingą dėmesį skyrė senjorams. Įprasta, kad per šventes stengiamės aplankyti ilgai nematytus giminaičius, senelius ar tėvus, tačiau prezidentas prašo nuo šių kelionių susilaikyti.

„Didžiąsias metų šventes šiemet kviečiu sutikti kitaip. Šįvakar kreipiuosi į mūsų senjorus. Jūs saugote giminės tradicijas, perduodate jas ateities kartoms. Tačiau šiemet prašau jūsų, susilaikykite nuo šventinių susibūrimų. Paprašykite vaikų ir anūkų šįkart jūsų neaplankyti. Tegul šios šventės visiems neša šviesią viltį, o ne praradimus ir kaltės jausmą.

Kreipiuosi ir į viduriniąją kartą. Susitikimai su plačia gimine, draugų šeimomis ar seniai nematytais svečiais visiems mums yra neatsiejama Kalėdų džiaugsmo dalis. Tačiau šiemet prašau jūsų, atraskite švenčių jaukumą artimiausiame šeimos rate“, – sako prezidentas.

Prezidentas kreipėsi ir į jaunąją kartą. G. Nausėda skatina jaunuolius organizuoti nuotolines šventes.

„Kreipiuosi ir į jus, vaikai ir jaunuoliai. Žinau, kad jums ypač sunku likti namuose per šventes, tačiau šiemet prašau jūsų, dar pakentėkite, bendraukite su draugais tik per nuotolį. Padėkite tėvams ir seneliams surengti nuotolines Kalėdas. Tapkite šių laikų herojais, prisidėkite prie bendros mūsų pergalės prieš virusą“, – sako G. Nausėda.

REKLAMA

Prezidentas taip pat skatina nepamiršti bendrauti. Ne susitikti gyvai, o paskambinti seniai matytiems artimiesiems.

„Žinau, kad daug iš jūsų visų prašau. Žinau, kad ypač sunku bus tiems, kurie šventes sutiks vieni. Tačiau vieni nereiškia vieniši. Paskambinkime tiems, kas prie Kūčių stalo šiemet sėdės vienas. Šią sudėtingą valandą nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie tyliai, nematomi laikosi karantino taisyklių“, – kalba Prezidentas.

„Virusas negailestingas, tačiau jis nėra visagalis. Mes galime jį nugalėti. Kalbant krepšinio terminais, panaudokime efektyviausią kolektyvinės gynybos sistemą, kad įtikinamu rezultatu laimėtume antrąjį kovos su virusu kėlinį.

Pirmieji skiepai Lietuvą, kaip ir visą Europos Sąjungą pasieks šią savaitę. Laukti liko nedaug, todėl prašau visų ir kiekvieno. Per šventas Kalėdas dalinkimės viltimi, bendraukime, bet likime namuose“, – sako Prezidentas G. Nausėda.

Pirmieji skiepai – jau beveik Lietuvoje

Portalas tv3.lt primena, kad pirmoji vakcinų nuo koronaviruso siunta Lietuvą turėtų pasiekti jau antrąją Kalėdų dieną. Gruodžio 27-ąją planuojama pradėti skiepijimą. Vakcinos į Lietuvą, kaip ir kitoms Europos Sąjungos šalims, bus tiekiamos pagal iš anksto sudarytą grafiką.

Pirmiausia bus skiepijami sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys medikai, o antruoju etapu vakcinos bus skiriamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių gydymo įstaigų darbuotojams bei pacientams. Šios grupės turėtų būti paskiepytos per pirmąjį metų ketvirtį. Vėliau, paskiepijus prioritetines grupes, vakcinuotis bus kviečiama visuomenė.

Rekordinis mirčių kiekis

Antradienį buvo patvirtintas rekordinis mirčių nuo koronaviruso skaičius. Statistikos departamento duomenimis, iš viso per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 54 asmenys. Iš viso nuo viruso komplikacijų Lietuvoje mirė 1093 žmonės, o dar 544 mirusieji buvo užsikrėtę koronavirusu.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomas 2451 COVID-19 pacientas, beveik du šimtai yra reanimacijoje. Beveik 1400 pacientų reikalingas deguonis, 111 žmonių yra prijungta prie plaučių ventiliatorių.

Nuo pandemijos pradžios lietuvoje užsikrėtė kiek daugiau nei 116 tūkst. žmonių.

Šiuo metu Lietuvoje galioja karantino režimas. Visą reikiamą informaciją galite rasti tv3.lt iliustracijoje.


Rašyti komentarą...
l
leonas
2020-12-22 18:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
pone prezidente, ar asmeniskai jus laikysites apribojimu? pasrodykite pavyzdi! mes nepamirsome, kaip prasidedant koronai lelei stebeti krepsinio varzybu!. Mes nepamirsome, kaip sventete gimtadieni be kaukiu, kaip po to visi virejai fotografavosi be kaukiu! ar negeda? ar jusu virusas neveikia? o savo teva gydete tada, kai kiti negavo jokios pagalbos is mediku! o dukros leket lankyti su Lietuvos lektuvu! mes viska prisimename.
Atsakyti
-1

K
Kada
2020-12-22 18:12:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausėda išmoks kaukę užsidėti? Juokingai skamba jo kreipimasis kai šnervės matosi.
Atsakyti
-3

N
Neaišku
2020-12-22 18:14:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tėveli liepia užsidaryti visiems namuose per šventes, o mamytė galvoja kaip iš Anglijos pervežti pora šimtų virusu.Tai bent šėiminėlė.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų