Nausėda ir Veryga tiki ligoninių reformos sėkme – pertvarka turėtų įvykti

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dar turi galimybių pertvarkyti gydymo įstaigų tinklą, tačiau reforma turi vykti negąsdinant žmonių, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Šalies vadovas tvirtino per praėjusią savaitę vykusį susitikimą su A. Veryga išgirdęs patikinimą, kad pertvarkos sveikatos apsaugos sistemoje vyks.

„Aš gavau patikinimą iš pono Verygos, kad reformos bus tęsiamos. Tiesa, jos bus tęsiamos apgalvotai“, – žurnalistams trečiadienį teigė šalies vadovas.

„Viena iš tokių reformų galėtų būti tas pats sveikatos apsaugos sistemos tinklas, tiktai, žinoma, ne gąsdinant žmones, ne darant kažkokius nepamatuotus pareiškimus, kurių prasmės iš karto net neįmanoma suprasti, o vis dėlto labai aiškiai deklaruojant, ko ta reforma yra siekiama, kokios gali būti tos reformos pasekmės ir, svarbiausia, kokie yra galutiniai tos reformos tikslai“, – pridūrė jis.

Ankstesni A. Verygos bandymai inicijuoti gydymo įstaigų tinklo pertvarką baigėsi nesėkmingai. Ministras yra sakęs, kad priimti šiems sprendimams trūksta politinės valios.

Europos Komisija šiemet konstatavo, kad Lietuvai būtų naudinga konsoliduoti ligoninių tinklą.

Briuselio pareigūnų vertinimu, sveikatos apsauga Lietuvoje yra nepakankamai efektyvi, daug dėmesio skiriama brangiam gydymui ligoninėse, ir per mažai – pirminei sveikatos apsaugai ir ligų prevencijai, sektoriuje trūksta kokybės kontrolės, o besigydantys apdraustieji turi palyginti daug prisidėti savo lėšomis.

A. Veryga buvo tarp tų ministrų, su kuriais prezidentas susitiko prieš atnaujintos Vyriausybės patvirtinimą. Kaip anksčiau sakė pats prezidentas, jam buvo kilę klausimų dėl ministro veiklos.

G. Nausėda trečiadienį patvirtino, kad tai paskatino nerimas dėl sveikatos apsaugos sistemos.

„Mane šiek tiek suneramino prieš kurį laiką pasigirdę, na, tokie, sakyčiau rezistenciniai ar rezignaciniai netgi pareiškimai, kad štai, politinis ciklas artėja į pabaigą, ir kad reformoms jau nebe laikas, ir tai, kas yra pradėta, veikiausiai nebebus tęsiama“, – kalbėjo šalies vadovas.

REKLAMA

L. Kukuraičio „lyderystės stoka“

Prezidentas taip pat iš naujo paskyrė socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, nors anksčiau kritikavo jį dėl lyderystės trūkumo.

„Ponas Kukuraitis sakė, kad dažnu atveju tas lyderystės trūkumas atsirasdavo dėl to, kad nepavykdavo iki galo sutarti su tomis ministerijomis, kurios turėtų būti partnerėmis jo veikloje, konkrečiai Finansų ministerija ir Sveikatos apsaugos ministerija“, – tvirtino G. Nausėda.

Jis teigė su finansų ministru Viliumi Šapoka ir sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga aptaręs, ar šias problemas įmanoma išspręsti.

„Labai tikiuosi, kad per šį likusį neilgą laiką sutarimas tarp šitų ministerijų, žinoma, padedant ir pirmiausia kuruojant šitus klausimus ministrui pirmininkui, bus sėkmingesnis ir duos geresnį rezultatą“, – teigė šalies vadovas.


Rašyti komentarą...
D
DINA
2019-08-07 18:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
veryga seniai ismesti reikejo ir kukuraiti deja zmoniu nuomone niekam nerupi prezidentui karbauskio zodis svarbiau bestuburis prezidentas bus matosi aiskiai karbauskio planas pavyko
Atsakyti
0

J
Jo
2019-08-07 19:38:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentas pasidavė karabaso užmačioms gero nematyti veryga galės toliau cirkus krėsti mes nusprendėme daugiau neiti balsuoti nėra uzka tagu būna taip ir toliau
Atsakyti
0

P
Pusamžis
2019-08-07 17:16:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveikatos ministrą keisti buvo būtina. Prezidentas matomai prieš Karbauskio šaiką žodžio neturi.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų