Nausėda apie Estijos vadovės susitikimą su Putinu: sprendimą gerbiu, bet nekartosiu

Gitanas Nausėda sako gerbiantis Estijos vadovės sprendimą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, bet tvirtina, kad Lietuva nebūtinai seks šiuo pavyzdžiu.

Lietuvos vadovas sako antradienį Taline sulaukęs Kersti Kaljulaid paaiškinimų, jog apie Europos santykius su Rusija turėtų spręsti ne tik įtakingiausios Europos Sąjungos (ES) šalys, bet ir ES priklausančios Baltijos valstybės.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdos ir Estijos prezidentės susitikimas

„Jei gali kalbėti kiti, mes galime kalbėtis ir patys – tokia buvo jos logika. Aš gerbiu sprendimo motyvus, bet tai nebūtinai reiškia, kad mes elgsimės taip pat“, – žurnalistams po vizito Estijoje sakė G. Nausėda.

Prezidento nuomone, dėl pozicijų derinimo panašiais klausimais reikalingi „formalūs arba neformalūs“ konsultaciniai forumai tarp Baltijos valstybių.

Jis pabrėžė sulaukęs patikinimų, kad nepaisant balandį įvykusio susitikimo, Estijos pozicija dėl Rusijos nesikeičia.

„Rusija, jos agresyvus elgesys Ukrainoje, sankcijų priklausomumas nuo to, ar Rusija ketina keisti savo elgseną Ukrainos atžvilgiu, jiems yra savaime suprantamas dalykas“, – pabrėžė jis.

Lietuvos vadovas akcentavo, jog Estija taip pat supranta Rusijos mažumos šalyje problemas ir keičiantis kartoms siekia jos integracijos į visuomenę.

„Ir tikrai matau, kad tai yra vienas iš prezidentės prioritetų, kad šie žmonės jaustųsi komfortabiliai ir nebūtų traktuojami kaip kažkokie kitos rūšies žmonės Estijos visuomenėje“, – sakė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų