Nausėdos ir Estijos prezidentės susitikimo detalės: energetinis saugumas ir sankcijos Rusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda vieši Taline ir ten sveikina estus, šiandien mininčius Nepriklausomybės dieną. Į ketvirtą vizitą užsienyje prezidentas leidosi be žmonos. Per pokalbį su Estijos prezidente Nausėda jos teiravosi ir apie jos buvusį susitikimą su Vladimirų Putinu. Beje, per viešnagę Nausėda nepraleido progos iš arčiau apžiūrėti ir karinius ginklus.

Antradienio rytą į Estiją atskridęs Gitanas Nausėda iš oro pajėgų lėktuvo „Spartan“ lipa be žmonos Dianos palydos. Tai jau antroji išvyka iš keturių, kuomet šalies vadovas keliauja be pirmosios ponios. Nausėdienė nedalyvavo ir prieš mėnesį įvykusiame darbo vizite Latvijoje. O šiandien Gitano Nausėdos apsilankymas Taline sutampa su estams ypatinga švente – valstybė mini 28-ąsias nepriklausomybės metines. Tą prezidentas pats pastebi netoli Talino Kadriorgo rūmuose susitikęs su Estijos prezidente Kersti Kaljulaid.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nausėdos ir Estijos prezidentės susitikimas

Estų vadovei Gitanas Nausėda pasiūlė atnaujinti reguliarius Baltijos valstybių vadovų susitikimus. Esą artėjant Baltijos kelio 30-mečiui, pats metas stiprinti regiono ekonominius bei energetinius ryšius, saugumą ir vieningą poziciją tarptautinėse organizacijose. Estų prezidentė antrino, kad bendros vertybės – tai mažų valstybių branduolinis ginklas.

„Ir vėl stovėsime kartu. Beje, kaip ir prieš 30 metų, stovėsiu prie Lietuvos ir Latvijos sienos. Tiesa, šį kartą, kartu su Latvijos prezidentu. – O aš tuomet stovėjau prie Latvijos ir Estijos sienos. – Taigi mes esame draugai. Esame broliai ir seserys. Tad mūsų balsas tampa stipresnis, kai kalbame kartu“, – kalbėjo Prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentai aptarė ir energetinį saugumą. Nausėda estų lyderei pasiūlė idėją steigti specialų Europos Sąjungos koordinatorių, kuris rūpinsis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimu su Vakarų Europa. Esą į postą nužiūrėjęs ir kandidatų, tik neatskleidė kokių. Savo ruožtu Estijos vadovė pareiškė, kad į Baltijos šalis patenkanti elektra iš Rusijos turėtų būti apmokestinta, tačiau nuo platesnių komentarų apie elektros pirkimą iš Astravo atominės jėgainės ji susilaikė. Nausėda prisipažino klausęs estų vadovės ir per balandį vykusį jos susitikimą su Vladimiru Putinu. Kersti Kaljulaid sako, jog nepaisant jos kelias valandas trukusio pokalbio su Putinu, ji toliau už sankcijas Rusijai. Tiesa, prieštaringai įvertintą jos vizitą į Maskvą ji gina.

REKLAMA

„Mes tikrai negalime išvengti kalbėjimosi su Rusija. Aš noriu, kad Estija būtų kalbanti šalis, o ne valstybė, apie kurią kalba kitos šalys. Turime būti tvirti“, – sakė Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-08-21 07:47:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasimokyti iš estų galima vieningumo ir ekonomiškumo. Gerai ,kad ten Nausėda lankosi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų