• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaimo turizmo sodybose įsigalioja nauja tvarka, kuri, kaip tikina sodybų šeimininkai, apsunkina jų darbą. Nuo liepos mėnesio šeimininkai turės tikrinti kiekvieno atvykusio poilsiautojo asmens dokumentą ir surinktus duomenis per 24 valandas suvesti į internetinę sistemą. Problema, kad ne visose kaimo turizmo sodybose yra internetas, tad dėl šios užduoties šeimininkai turės važiuoti ir po 100 kilometrų.

Kaimo turizmo sodybose įsigalioja nauja tvarka, kuri, kaip tikina sodybų šeimininkai, apsunkina jų darbą. Nuo liepos mėnesio šeimininkai turės tikrinti kiekvieno atvykusio poilsiautojo asmens dokumentą ir surinktus duomenis per 24 valandas suvesti į internetinę sistemą. Problema, kad ne visose kaimo turizmo sodybose yra internetas, tad dėl šios užduoties šeimininkai turės važiuoti ir po 100 kilometrų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

Kaimo turizmo sodybą turintis Vytis Štelbys nerimauja, kaip reikės dirbti nuo liepos. Rezervacijų daug, darbo irgi – tik spėk suktis. Bet nuo liepos, pačiame sezono įkarštyje, Vyčiui reikės iš kiekvieno nakvoti jo valdose liekančio žmogaus reikalauti paso ar kito asmens dokumento.

„Žmonės ateina su šakočiais rankose, su gėlėmis rankose, tai reikia tuos dalykus atiminėti ir reikalauti pasų, iš tikrųjų atmosfera labai bloga. Mūsų neatsiklausia, kur galima palengvinti, pagerinti darbą, bet kiekvieną kartą atsiranda vis kažkas naujo, kažkas ant viršaus, kad mums apsunkintų veiklą“, – piktinasi sodybos šeimininkas V. Štelbys.

REKLAMA
REKLAMA

Po visų paso duomenų surinkimo, Vytis privalės duomenis per 24 valandas suvesti į internetinę, Nacionalinę turizmo informacinę sistemą.

REKLAMA

„Mes dirbam šeima: aš, žmona, padeda nepilnamečiai vaikai. Per tas 24 valandas mes dar turime ir pamiegoti, su šeima pabendrauti ir teritoriją sutvarkyti, kambarius išsivalyti. Dar vienas apynasris, apsunkinantis verslą“, – teigia V. Štelbys.

Vytis vienu metu savo sodyboje daug žmonių nepriima. Bet registravimas, paso duomenų surinkimas ir kita neaiški biurokratija ir taip, kaip jis sako, užkniso juodai.

„Čia yra tokia visiškai perteklinė idėja nuo biurokrato stalo, kuri yra nepagrįsta praktine argumentacija. Tai yra visiška kiaulystė tokią tvarką įvedinėti vidury sezono. Visi nusiteikę boikotuot ir nepildyti“, – piktinasi Vytis.

REKLAMA
REKLAMA

Atlikti užduoties neįmanoma, jei nėra interneto

Giedrės Rasiukienės kaimo turizmo sodyba „Angelų malūnas“, netoli Telšių, yra tokioje vietoje, kur visiškai nėra interneto ir artimiausiu metu ten jo tikrai nebus. Net telefono ryšys labai silpnas. Vien dėl interviu moteris turėjo vykti apie 100 kilometrų namo, kur yra internetas.

„Esame pateikę paraišką dėl interneto ir mums yra pažadėta 2030 metais, – teigia G. Rasiukienė ir prideda, kad ryšio nebuvimas poilsiautojams sunkumų nesukelia, – atvažiuoja šeimos su vaikais ir galim pamatyti tėvų džiugesį, kurie atvykę supranta, kad iš tikrųjų pas mus nėra interneto ir vaikai turės palikti telefonus kambariuose. Vaikai pailsi ir tėvai laimingi – vaikai nezyzia, kad jiems reikia interneto“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet tai, kad sodyboje interneto nėra, reiškia, kad surinkus visų lankytojų asmens dokumentų duomenis, per parą sukelti juos į internetinę sistemą yra neįmanoma.

„Savaitgalį atvyksta žmonės, mes kaip savininkai užsiimam ir edukacinėmis programomis. Dabar turėtumėm surinkti duomenis, važiuoti į Telšių miestą, atsisėsti kažkur tai ir suvesti tuos duomenis. Įskaitant, kad žmonės gali atvykti ir vėliau ir anksčiau, bet tikrai neįmanoma to padaryti“, – sako Giedrė.

REKLAMA

O kas, jei poilsiautojas nepasiėmė paso?

Bet problemos kamuoja ir išmanius kaimo turizmo verslininkus. Jei į šventę kaimo turizmo sodyboje suguža šimtai žmonių kiekvieno paso patikrinimas būtų atskiro etato reikalaujantis darbas. O ką daryti, jeigu atvykęs poilsiautojas paso neturi?

„Turiu juos išvaryti. Jie (poilsiautojai – aut. past.) sako: pas mus viskas sumokėta išankstiniu pavedimu, ar turiu kviesti policiją ir sakyti: jūs pateikit man dokumentą? Mes tikriausiai privalėsim atsisakyti apgyvendinimo paslaugų regione“, – teigia G. Rasiukienė.

REKLAMA

Sodybų savininkai ir taip privalo registruoti kiekvieną svečią, kuris lieka nakvoti. Tik dabartinė tvarka daug lankstesnė ir neužima tiek laiko.

„Anksčiau buvo pildomos kortelės, tai yra popierinės kortelės, kurias mes padėdavom kambariuose ir svečiai, turėdami laiko, jas užpildo ir mes jas saugodavom iki pareikalavimo. Per tiek metų, kiek mes rinkom tas popierines formas, jų niekada niekam neprireikė. Popieriai eina makulatūrai ar į pečių, tai šitas failas irgi eis į pečių“, – teigia V. Štelbys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią naują tvarką incijuoja ekonomikos ir inovacijų ministerija. Valdininkai sako, kad registruoti žmones reikia tam, jog išsiaiškintume, kiek žmonių atvyksta ir kur atostogauja. Kad patiems verslininkams būtų patogiau strategiškai planuoti verslą. O savivaldybėms matyti, kurios vietovės populiarios, o kurios ne.

Laidai TOP3 pakomentuoti savo inicijuojamos tvarkos ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis nesutiko.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadieniais–trečiadieniais, 21 val. tik per TV3

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA: 

 

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.

dėl BDARo? Kas atsakys už asmens duomenis? Kokiu pagrindu esu sekamas? Ar nusikaltimą darau? Eikit nakui! Tik visiški skystapročiai gali tokias nesąmones sugalvoti.
O kaip su duomenų apsauga? Kur bus naudojami duomenys ir kokiais tikslais?
be vargo gaus poilsiaujančių turčių duomenis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų