kaimo turizmo sodyba

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kaimo turizmo sodyba“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kaimo turizmo sodyba“.

Nauja tvarka dėl kaimo turizmo sodybų gąsdina: „Kas čia per visuotinė sekimo sistema“

Nuo liepos viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos privalės registruoti savo svečius naujoje nacionalinėje turizmo informacinėje sistemoje. Pareikalauti paso ir užregistruoti svečią, įrašant jo asmeninius duomenis, įstaigos privalės per 24 val. nuo atvykimo. Daugelį verslininkų tokia naujovė piktina – esą suregistruoti svečius kaimo turizmo sodybose, kuriose netraukia internetas, paprasčiausiai neįmanoma.

Naujos taisyklės kaip reikiant apsunkins kaimo turizmo sodybų darbą: „Dar vienas apynasris“

Kaimo turizmo sodybose įsigalioja nauja tvarka, kuri, kaip tikina sodybų šeimininkai, apsunkina jų darbą. Nuo liepos mėnesio šeimininkai turės tikrinti kiekvieno atvykusio poilsiautojo asmens dokumentą ir surinktus duomenis per 24 valandas suvesti į internetinę sistemą. Problema, kad ne visose kaimo turizmo sodybose yra internetas, tad dėl šios užduoties šeimininkai turės važiuoti ir po 100 kilometrų.

Sujudimas Širvintų rajone: dega kaimo turizmo sodyba

Širvintų rajone pirmadienio vakarą užsiliepsnojo kaimo turizmo sodyba, praneša Bendrasis pagalbos centras (BPC). Apie Širvintų r. Musninkų sen. Kaimynų k. Žebokštos g. degančią kaimo turizmo sodybą BPC pranešta 22.21 val. Čia įsikūrusi sodyba „Oreivių užuovėja“. Į įvykio vietą išsiųstos Vilniaus valdybos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija apie įvykį perduota Vilniaus apskrities greitosios medicinos pagalbos stočiai, Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Pamatę, ką padarė iš emigracijos grįžę alytiškiai, nustemba daugelis: išdrįstų ne visi

Šalia Miroslavo esantis sodybos kompleksas tiesiog šviečia Dzūkijos kraštovaizdyje – raudoni mediniai namai baltais apvadais puoštais langais, rodos, turėtų stovėti pajūryje ar Skandinavijoje. Kaimo turizmo sodybos „Liepų krantas“ įkūrėjai Tomas ir Jūratė Pocevičiai to ir siekia – pasiūlyti žmonėms išskirtinį poilsį.
2023-10-24

Kaimo turizmą šiemet gelbės sugrįžtančios vestuvės ir bendrovių vakarėliai

Per pandemiją beveik visiškai sustojęs kaimo turizmo verslas šią vasarą planuoja atsigauti: nors paslaugos vidutiniškai brangsta apie 20 proc. ir sumenko turistų srautai iš Rytų, tačiau padaugėjo užsakymų vestuvėms ir bendrovių vakarėliams.  Lietuvos kaimo turizmo asociacijos vadovė sako, kad šie metai sodyboms finansiškai neturėtų būti prastesni nei pernai.
Aktualijos 2022-06-19

Išskirtinę sodybą Elžbieta įkūrė po apsilankymo Ukrainoje: pamatę šį grožį žmonės negali nesustoti

TV3 laidoje „Svajonių sodai“ – pasakojimas apie išskirtinę sodybą, kurioje vieną dieną sudygo šimtai geltonų saulėgrąžų, o į ją nuo šiol mielai užsuka ir daugybė pro šalį važiuojančių žmonių. Sodyboje darbuojasi visa trijų kartų šeima, o čia galima išvysti ne tik įvairių rūšių saulėgrąžų, bet ir paveikslų, meno dirbinių su šiuo nuostabaus grožio augalu. Sodyba įsikūrusi tarp Panevėžio ir Šiaulių, netoli Burbiškio dvaro.
2021-09-26

Pandemijos akivaizdoje gyventojai šventėms graibsto kaimo sodybas

Artėjant didžiausioms šventėms ir kartu plečiantis koronaviruso pandemijai, kaimo turizmo sodybos sako atšaukiančios visus renginių užsakymus, tačiau sodybas gausiai užsisako šeimos. Tuo metu Palangos viešbučių atstovė sako, kad valdžiai užsimenant apie karantino griežtinimą, kambarių rezervacija sustojo, dalis jų atšaukiama.
2020-12-12

Nelaimė Ignalinos rajone – iš antro aukšto iškrito mažametis vaikas

Ignalinos rajone antradienio naktį iš kaimo turizmo sodybos antro aukšto iškrito mažametis, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Kaip pranešė Utenos policija, vaikas susižalojo Pusvarsnėlių kaime apie 02.45 valandą. 2017 metais gimęs vaikas išvežtas į Santaros klinikas. Policija padėjo ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo.
Kriminalai 2019-07-17

Didžiulis gaisras niokojo kaimo turizmo sodybą – ugnies stulpas nušvietė dangų

Didžiulis gaisras Šilutės rajone suniokojo kaimo turizmo sodybą. Dėl ko paryčiais įsiplieskė ugnis – kol kas neaišku. Apie nelaimę Šyšos kaime ugniagesiams buvo pranešta tik tuomet, kai ugnis jau įsisiautėjo ir padangę nušvietė pakilęs ugnies stulpas. Gaisras kilo ketvirtą valandą ryto, dar buvo tamsu. Atskubėjus ugniagesiams paaiškėja, kad Dėvilaičio gatvėje dega kaimo turizmo sodyba. Iš palėpės veržiasi ugnies liežuviai, liepsnose jau skendi visas stogas.
Kriminalai 2019-07-15

Konkurencijos tarybos akiratyje – kartelinis kaimo turizmo sodybos projektas

Konkurencijos taryba pirmadienį pranešė įtarianti statybų bendroves karteliniu susitarimu dalyvaujant viešajame statybų ir įrengimo darbų konkurse. Aiškėja, kad bendrovės dalyvavo europinėmis lėšomis finansuotos kaimo turizmo sodybos projekte, o po kurio laiko konkursą nugalėjusios įmonės vadovu tapo pats paramos gavėjas ir sodybos savininkas. Konkurencijos taryba pranešė praėjusį penktadienį baigusi tyrimą dėl bendrovių „Elmis“, „Ledevila“ ir „Vortex Capital“, kurios galėjo riboti konkurenciją.
2016-11-22
REKLAMA
REKLAMA

Trakų rajone apiplėšta kaimo turizmo sodyba

Antradienį, apie 11 val. 30 min. į Vilniaus apskrities VPK kreipėsi 28-erių metų moteris, kuri pranešė, kad Trakų rajone, Paungurių kaime, iš jos kaimo ir turizmo sodybos pavogti įvairūs sendaikčiai ir kiti sodyboje buvę daiktai. Nuostolis – apie 9 000 eurų. Įtariamasis 53-ejų metų vyras uždarytas į areštinę.
Kriminalai 2015-03-26

Tiriamas apsinuodijimo maistu protrūkis kaimo turizmo sodyboje Plungės rajone

Plungės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad iš Telšių visuomenės sveikatos centro gavus informacijos apie 2 žmones, paguldytus į ligoninę dėl ūmios žarnyno infekcijos, nedelsiant pradėtas apsinuodijimo maistu protrūkio tyrimas. Paaiškėjo, kad abu ligoniai dalyvavo vestuvėse, surengtose „Jurčių sodyboje“ (Grigaičių k., Babrungo sen., Plungės raj.
Lietuva 2013-08-23

„Eurobasket 2011“ sirgaliai kol kas nenori į kaimą

Lietuvos viešbučiams džiūgaujant dėl Europos krepšinio čempionato sirgalių registracijos anšlago, kaimo turizmo sodybose kol kas štilis. Sodybų šeimininkai sako, kad pavienių sirgalių užklausų apsistoti pasigirsta, tačiau didesnio aktyvumo laukiama čempionato metu. Įkarštis turėtų būti per renginį „Iš tikrųjų labai sudėtinga pasakyti, kiek tiksliai yra užsiregistravusių, asociacija duomenis kol kas sistemina, nes tas įkarštis turbūt bus arti renginio.
2011-07-06

Vyriausybė nepritarė naminukės legalizavimui

Vyriausybė nepritarė Seime įregistruotoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisomis, kuriomis siūloma įteisinti stiprių alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose. Neigiamai pasisakė devyni ministrai. Atsisakymas legalizuoti naminukę grindžiamas tuo, kad alkoholio suvartojimo vienam gyventojui mastai išlieka dideli, prasta alkoholio vartojimo kultūra visuomenėje.
Į viršų