• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus meras Valdas Benkunkas prieš keletą dienų paskelbė atradimą – atrado slaptą tunelį. Pasklido mero Benkunsko atradimas ir juo susidomėjo čia gimę ir augę vilniečiai.

Vilniaus meras Valdas Benkunkas prieš keletą dienų paskelbė atradimą – atrado slaptą tunelį. Pasklido mero Benkunsko atradimas ir juo susidomėjo čia gimę ir augę vilniečiai.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.

Seimo nariai tikina, kad apie tokį tunelį žinojo seniai, tad V. Benkunsko atradimas juos prajuokino.

„Šiek tiek nustebino, matyt, jį vežiojo mašinoje, jis nevaikšto po miestą ir Konstitucijos prospekte yra du tuneliai požeminės perėjos“, – sako Seimo narys Algirdas Sysas.

„Tai yra anekdotas, kad meras paskelbė Amerikos atradimą“, – teigia Seimo narys Tomas Tomilinas.

Vilniaus požeminių komunikacijų žinovai labiau patyrinėję mero atradimą ėmė juo abejoti, nes tai ne atradimas, o jau kažkada atrastas atradimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai visi seni vilniečiai juokiasi ir man labai keista, kad tai pavadinta slaptu tuneliu, ta požeminė perėja, kuri buvo naudojama dar mano vaikystėje, kai mes ten vaikščiodavome. Tai tikrai joks atradimas“, – pasakoja T. Tomilinas.

REKLAMA

Pavyzdžiui, politikas Algirdas Sysas yra senas Vilniaus slaptų tunelių ekspertas, nes yra išmaišęs kone visus po Vilniumi vedančius požeminius kelius. Dėl to Sysas yra šventai įsitikinęs, kad tikrasis prie Nacionalinės dailės galerijos esančio tunelio atradėjas galėtų būti ir jis.

„Aš juos atradau dar vaikystėje, kai buvau vaikas, buvau senamiesčio gyventojas, tai lysdavome iki Antakalnio į tunelius, iki Šeškinės nedaeidavome, po to prie Juodojo kelio, tai atrasdavome dar vaikystėje“, – teigia A. Sysas.

REKLAMA
REKLAMA

Naujam tuneliui rado paskirtį

Bet Valdas Benkunskas laikosi savo: juk šis tunelis jau buvo pradingęs, apie jį nežinojo nei jis, nei jo komanda ir, matyt, nežino daugelis jaunosios kartos vilniečių.

„Yra žmonės, kurie čia neva viską žino, prisimena, bet įėjimas iš Konstitucijos prospekto buvo aklinai uždarytas, tai mes turėjome išsigręžti skylę, padaryti laiptus, kad įlįstume. „Grinda“ ten nerado nei Tomilino, nei Zuoko. Apie 2000 metus, kai galerija buvo rekonstruojama, tai tas tunelis nuo to laiko iš planų buvo dingęs. Mes neturime jokių registracijų ir jis buvo toks bešeimininkis turtas“, – sako V. Benkunskas.

V. Bankunsko atradimu neilgai trukus galimai galės pasinaudoti Vilniaus gyventojai ar miesto svečiai, nes ši ertmė gali pavirsti požemine pėsčiųjų perėja arba priedanga.

„Tai galėtų būti dar viena priedanga Vilniaus mieste, oro pavojaus atveju greitai pasislėpti“, – sako Vilniaus meras.

iš jo juoktis. jis ne vilnietis. mums vilniečiams gėda, kad meru negalim išrink išprususio vilniečio. o tokie, tai jie ateina tam kartui , kaip sakė melas gibsonas....
Prie ko cia kaimas? - Ozio cliene? ---LR dazniausiais isdavinejo "ELITAS"! - dar nuo Jogailos laiku.
Atvažiavo bičas iš kaimo ir Vilniuje atradimus daro . Kažkaip patiko vilniečiams kaimiečius metais rinkti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų