REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Migracijos departamente – nauja paslauga. Nuo rugsėjo 5 d. gyventojai gali užsisakyti dokumentus su pristatymu į namus.

Migracijos departamente – nauja paslauga. Nuo rugsėjo 5 d. gyventojai gali užsisakyti dokumentus su pristatymu į namus.

REKLAMA

Kaip praneša Migracijos departamentas, nuo rugsėjo pradžios dokumento pristatymą į namus užsisakė 64 gyventojai.

Pasą iš kurjerio atsiimti gali ne visi: įspėja nepilnamečių tėvus

Naujoji paslauga kainuoja papildomai. Migracijos departamentas apibūdino, kokia yra dokumento pristatymo į namus tvarka.

„Kliento pageidavimu asmens tapatybės kortelę, jeigu ji yra be e. parašo sertifikato, ar pasą pristatyti kliento nurodytu adresu Lietuvoje ir įteikti per kurjerį. Šios paslaugos kaina – 9,99 euro. Paslauga teikiama tik kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo (keitimo) bendra tvarka, paslaugos mokestis taikomas atskirai kiekvienam užsakomam dokumentui“, – tv3.lt informavo Migracijos departamento atstovai.

Paslaugą galima užsisakyti atvykus į Migracijos departamento padalinį. Per 1 darbo dieną nuo užsakymo, kurjeris susisiekia su klientu bei suderina patogų dokumento pristatymo laiką, nurodė institucija.

REKLAMA
REKLAMA

„Klientas, atvykęs į Migracijos departamentą užsisakyti paso ar asmens tapatybės kortelės, ir pasirinkęs kurjerio paslaugą, sumoka valstybės rinkliavą už dokumento išdavimą ir kurjerio mokestį. Užsisakydamas dokumentą, klientas Migracijos departamento tarnautojui turi nurodyti, kas šį dokumentą atsiims iš kurjerio – pats klientas ar kitas įgaliotas asmuo. Pagaminus dokumentą, Lietuvos pašto kurjeris susisieks su klientu ir susitars dėl konkretaus dokumento pristatymo laiko“, – rašoma Migracijos departamento atsakyme.

REKLAMA

Institucija primena, kad atsiimti siuntą gali ne bet kas, o tik dokumentą užsakęs asmuo arba kitas asmuo, kurį klientas nurodė užsisakydamas dokumentą Migracijos departamente. Kitokia atsiėmimo tvarka galioja, kai pristatomas vaiko ar nepilnamečio dokumentas.

„Nepilnamečių vaikų iki 16 metų dokumentus iš kurjerio atsiimti gali tik tėvai, globėjai ar kiti teisėti atstovai. Prieš įteikdamas siuntą, kurjeris paprašys kliento ar jo nurodyto įgalioto asmens parodyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – turimą Lietuvos Respublikos pasą arba asmens tapatybės kortelę. Kilus klausimų dėl siuntos pristatymo ar paslaugos suteikimo kokybės, klientai turi kreiptis į AB Lietuvos paštas klientų aptarnavimo skyrių“, – nurodė Migracijos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Viliasi, kad gyvos eilės Migracijos departamente mažės

Tikimasi, kad ši paslauga padės mažinti eiles, nusidriekusias Migracijos departamente.

„Norisi sudaryti kuo patogesnius būdus atsiimti asmens tapatybės dokumentus. Tikimės, kas šios paslaugos pasiteisins, sutaupys klientų laiką ir mažins gyvas eiles Migracijos departamento klientų aptarnavimo padaliniuose“, – tv3.lt informavo institucija.

Paklausus, kokios eilės Migracijos departamente driekiasi šiuo metu, atstovai atsakė, kad norinčių gauti dokumentus srautas mažėjo, bet palyginti su pernai metais asmens tapatybės kortelių ir pasų yra išduodama ženkliai daugiau. „Šiuo metu pagrindinis srautas yra sumažėjęs, kadangi baigėsi ir vasaros atostogos, ir prasidėjo mokslo metai. Per šiuos metus iki rugpjūčio 31 d. iš viso buvo išduota 307 719 pasų bei 201 452 asmens tapatybės kortelių (pernai per tą patį laikotarpį išduota 183 632 pasai ir 173 243 asmens tapatybės kortelės)“, – nurodė Migracijos departamentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasą pagamins per porą valandų, jei sumokėsite iki 200 eurų

Taip pat pasą galima gauti ypatingos skubos tvarka. Migracijos departamentas aiškina, kad anksčiau šia paslauga buvo galima naudotis tik Vilniuje, o dabar ji prieinama kiekviename Migracijos departamento padalinyje.

​​​​​Ši paslauga nėra nauja, tačiau naujovė yra tokia –  pasą tą pačią dieną užsisakyti galima ne tik Vilniaus mieste (kaip kad buvo anksčiau), bet ir bet kuriame Migracijos departamento padalinyje, o atsiimti galima tik Vilniuje (kadangi Vilniuje vyksta paties paso pagaminimas). Tai ypač patogu keliaujantiems.

REKLAMA

Paso ypatingos skubos tvarka, tai yra tą pačią dieną paslaugos kaina – 190 eurų“, – teigė institucija.

Skiriasi tik laikas, kelintą valandą galima atsiimti paruoštą dokumentą.

„Jeigu prašymas bet kuriame Lietuvos mieste pateiktas iki 9 val. – atsiimti galima tą pačią dieną Vilniuje nuo 11 val.; jeigu prašymas pateiktas 9–12 val. – atsiimti galima tą pačią dieną Vilniuje nuo 14 val.“, – komentavo Migracijos departamento specialistai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų