Nauja draudimų puokštė rūkaliams: kelią skinasi draudimas rūkyti balkonuose, lauko kavinėse

Vietų, kur galima rūkyti, netrukus gali sumažėti. Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pritarė įstatymo pataisoms, kuriose numatomas draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose ir aibėje kitų viešų vietų. Tiesa, draudimas būtų taikomas tuo atveju, jei kaimynų rūkymui prieštarautų bent vienas namo gyventojas.

Komitetas pritarė uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. 

Pataisose numatoma, kad nekilnojamojo turto savininkas ar asmuo, kuris naudojasi turtu ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko būsto patalpas bei į to paties buto patalpas.

„Sulaukiama vis daugiau kritikos ir skundų, kad dėl neatsakingo kaimynų elgesio žmonės neturi galimybės apsaugoti savęs ir savo vaikų nuo pasyvaus rūkymo keliamų pavojų sveikatai. 

Tabako dūmai dėl savo fizinių savybių dažnai ir dideliais kiekiais patenka į kaimynų butus – kaimynai arba verčiami pasyviai rūkyti savo namuose, arba negali vėdinti kambarių, naudotis savo balkonais, jiems sukeliami ne tik nepatogumai, bet ir žalojama jų sveikata“, – įstatymo pataisų priežastis aiškina projekto rengėjai.

Įstatymo pataisas parengė Seimo Sveikatos reikalų komitetas. Pataisose siūloma drausti rūkyti ir transporto priemonių salonuose, kai juose yra nepilnamečių asmenų ar nėščių moterų.

Taip pat siūloma drausti rūkyti dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir lauko kavinėse, restoranuose, baruose prie staliukų, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Dar rūkyti būtų draudžiama lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų lauke vykstančių renginių metu, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Galutinį sprendimą dėl šių draudimų ketvirtadienį priims Seimas. Jei parlamentarai pritars pataisoms, jos įsigalios nuo kitų metų.

Lietuvoje kasdien rūko apie 40 procentų suaugusių vyrų ir daugiau kaip dešimtadalis suaugusių moterų.


Rašyti komentarą...
K
Kaimynas
2020-09-30 11:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei man kaimynas smyrdi, tai gal uždrauskim jam šalia gyventi?
Atsakyti
-14

L
Loreta
2020-09-30 12:02:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man nepatoguma kelia kaimynu ruosiamas smirdantis maistas. YPAC per Kaledini ir Velykini laikotarpi. Taip pat smirda kaimynu vezami gyvunai lifte. Gal galetu parlamentarai ir siuos pataisymus suroganizuoti?
Atsakyti
-14

L
Linda
2020-09-30 11:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniu laivas! Nebeturi rimtų reikalų???????
Atsakyti
-27

SKAITYTI KOMENTARUS (118)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų