Kontrabandininkų išmonė stebina: atskleidė ​​​​​​​gudrias schemas apie sukeičiamus numerius

Kontrabandininkų išmonė vis labiau stebina, o mastai auga. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai atskleidė gudrią schemą, kaip prie patikros punktų buvo sukeičiami vilkikų numeriai ir dokumentai. Taip į patikrą nuvykdavo vilkikas su legaliu kroviniu. O kol muitininkai jį tikrindavo, kitu vilkiku milijonus kainuojančių cigarečių kontrabanda laisvai kirsdavo sieną ir keliaudavo į mūsų šalį, o gal net toliau.

Įžūlūs kontrabandininkai įkliuvo Baltarusijos pasienyje, Raigardo kelio poste. Ten atvyko trys vilkikai, du iš jų DAF kone identiški, o ir krovinys deklaruotas toks pats, esą gabena metalo – ketaus krovinį. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai suprato, kad panašūs vilkikai pasirinkti neatsitiktinai – jau seniai įtarė gudrią kontrabandininkų schemą, kai prieš vykstant į patikrą sukeičiami vilkikų dokumentai ir valstybiniai numeriai – taip kol muitininkai tikrina realų krovinį, milijoninė rūkalų kontrabanda jau rieda į šalies gilumą, o gal ir dar toliau.

„Kadangi mes atrenkame pagal riziką, tai paprasčiausiai sukeičiami numeriai ir pasiunčiama tikrinimui, transporto priemonė, kuri yra su tikru kroviniu, kuris ir buvo deklaruotas, o ta kuri nebuvo atrinkta tada ji išvyksta iš posto“, – sako Muitinės departamento vadovas Jonas Miškinis.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kontrabandininkų išmonė stebina: atskleidė ​​​​​​​gudrias schemas apie sukeičiamus numerius

Tokią schemą esą liudijo ir itin lengvai nuimami vilkikų numeriai – tvirtinami tik specialiais magnetais. Tad šį kartą pareigūnai nusprendė patikrinti visus sunkvežimius. Vienas jų ir buvo sausakimšas kontrabandinių cigarečių – rasta pusantro tūkstančio dėžių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais gali siekti apie pustrečio milijono eurų. Manoma, kad tokioje kontrabandos gabenimo schemoje dalyvavo ir patys muitininkai.

„Buvo pareikšti įtarimai ir pamainos viršininkui, nes tuomet galėjo dalyvauti arba yra įtarimų – tai aukščiausias rangas, o kiti yra inspektoriai“, – pasakoja J. Miškinis.

Dėl įvykio Kauno apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Sulaikyti trys vilkikų vairuotojai ir keturi muitinės darbuotojai, kurie yra įtariami bendrininkaujant gabenant kontrabandą bei piktnaudžiaujant tarnyba. Visiems trims vilkikų vairuotojams skirta kardomoji priemonė 2 mėnesiams, du muitinės pareigūnai suimti 1 mėnesiui, o dar dviem skirta rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – teigia Kauno apygardos prokuratūros atstovė Simona Snitkaitė – Kareivienė.

Visi muitinės darbuotojai nušalinti nuo pareigų. Pasak mitinės departamento vadovo tyrimų yra ir daugiau, o iš viso šiuo metu nušalintų pareigūnų 10. Kontrabandos mastai šiemet itin išaugo. Muitininkai sako tam ruošęsi, mat kaimyninėje šalyje pastebėta perteklinė gamyba.

„Per pusmetį sulaikė tiek kontrabandos, kiek pernai per ištisus metus, tai tie srautai yra padidėję ir kontrabandos organizatoriai ieško būdų kaip tą kontrolę apeiti“, – kalbėjo J. Miškinis.

Šiemet per pirmą pusmetį pradėti 45 ikiteisminiai tyrimai dėl kontrabandos, pernai tokių buvę 39. O štai jei pernai per pusmetį muitininkai sulaikė 72 milijonus vienetų cigarečių, tai šiemet skaičiai šoktelėjo drastiškai – net pustrečio karto – sulaikyta 186 milijonai cigarečių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų