Narkevičiaus komandiruočių pietų kainos: mokėta ne už kotletus, o už alų ir kalmarus

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) nutarus, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė tarnybinę etiką pietaudamas už ministerijai pavaldžių įmonių pinigus, politikai sunerimo. Pasigirdo komentarai, kad vaišinimąsi kotletais ir kava teks reglamentuoti, keisti teisinę praktiką. Kaip atsaką į tai šiandien VTEK išplatino detalų savo sprendimo tekstą, ten galima sužinoti ir ką valgė ministras bei jo palyda komandiruočių metu. 

Tiesa, perskaitę VTEK sprendimą galime matyti, kad garsiai visų apkalbėto kotleto ministras visgi negavo, bet valgė kitų, ne mažiau skanių patiekalų. 

Kotletų nėra, bet alaus būta

VTEK sprendime, šiandien išplatintame žiniasklaidai, matosi, kad Jaroslavas Narkevičius 2019 m. spalio 1-2 dienomis viešėjo Baltarusijoje. Jis vyko į komandiruotę Minske, kuri buvo suorganizuota su ministro pirmininko leidimu. Šios komandiruotės tikslas – dalyvavimas renginyje „XII-oji Baltarusijos transporto savaitė“.

Ten pat rašoma, kad spalio 1 dieną vykęs ministro susitikimas su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, buvo organizuotas jų ir Lietuvos ambasados Baltarusijoje.

Kartu su J. Narkevičiumi susitikime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Baltarusijoje, Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje, ambasados antrasis sekretorius, komercijos atašė, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas, Susisiekimo viceministras, Susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja, Susisiekimo ministro patarėjas, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l.e.p. generalinis direktorius bei Rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktorius ir kt. Preliminarioje ministro darbotvarkėje minėtasis susitikimas įvardytas kaip „darbo pietūs“. 

REKLAMA

Sąskaitą, kuri siekė daugiau nei 200 eurų, apmokėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Restorane „Druzja“ delegacija valgė: barščius su jautiena (7 porcijos), rūgštynių sriubą (1 porcija), grybų sriubą (1 porcija), lašišos kepsnius (4 porcijos), čekišką kiaulienos dešrelę (1 porcija), Niurnbergo dešreles (2 porcijos), kiaulienos ir jautienos dešreles (1 porcija), Berlyno dešreles (2 porcijos), šnicelį (pjausnys) (2 porcijos), keptą sūrį (1 porcija), graikiškas salotas (1 porcija), duonos, gėrė šviesaus alaus (9 x 0,5 l), tamsaus alaus (1 x 0,5 l), giros (3 x 0,5 l), šviežių greipfrutų sulčių (2 x 100 ml), vandens(4 x 0,5 l), espreso kavos (2 vnt.).

VTEK pabrėžia, kad šie pietūs nebuvo minėti ministro ir jo komandos komandiruotės ataskaitoje. Tiesa, kiti renginiai ataskaitoje atsidūrė. VTEK tai įvertino kaip dovaną, kurią priėmė ministras, ir įvardijo, kad tai  pažeidimas.  

Pietūs Abu Dabyje – prabangesni

2019 m. spalio 5-8 dienomis J. Narkevičius viešėjo Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Šio vizito tikslas – dalyvavimas 26-ajame Pasauliniame kelių kongrese: pasisakyti pranešėjų diskusijoje „Dirbtinis intelektas“ ir dalyvauti tematinėse kongreso sesijose ir vizituose.

Atvykimo į šalį vakarą (2019 m. spalio 5 d.) viešbučio, kuriame gyveno ministras,  restorane „Dino‘s“ vyko susitikimas, kuriame dalyvavo ministras J. Narkevičius, susisiekimo viceministras, Susisiekimo ministerijos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas, Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius, Transporto infrastruktūros statybos ir priežiūros departamento Eismo saugos skyriaus vadovė, Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento Transporto infrastruktūros stebėsenos ir inovacijų skyriaus vadovas, taip pat Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto dekanas ir Kelių tyrimų instituto direktorius.

REKLAMA

Susisiekimo ministro preliminarioje vizito darbotvarkėje susitikimas įvardytas kaip „darbo vakarienė“.

Tądien vykusio susitikimo svečiai vaišinosi: jautienos karpačais (2 porcijos), keptais kalmarais (2 porcijos), keptu mocarela sūriu (2 porcijos), ant žarijų keptomis jūros gėrybėmis (3 porcijos), jautienos didkepsniais (6 porcijos), negazuotu vandeniu (3 vnt.), šviesiu alumi (5 x 0,5 l), alumi buteliuose (6 buteliai), vynu (6 taurės). Ši vakarienė kainavo per 700 eurų. 

Pasak VTEK šią vakarienę organizavo Lietuvos automobilių kelių direkcija. Susisiekimo ministerija patvirtino, kad vakarienės išlaidomis rūpinosi tos pačios direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius. Tai VTEK taip pat pripažino pažeidimu. 

Skvernelis piktinosi ir juokėsi

Prieš savaitę ministras pirmininkas spaudos konferencijoje komentuodamas VTEK sprendimą susisiekimo ministrui, sakė, kad jam reikia laiko apgalvoti, sprendimo dar nematė. Visgi jis aiškino, kad teks keisti teisinį reglamentavimą, nes kiekvienas kotletas ir kava jau tapo dovana. Tai, pasak premjero, tapo rimtu klausimu. 

„Turėsime turbūt naują teisinį reglamentavimą, reikės sudarinėti darbo grupę. <..> Tai ar tik kotletas dovana, ar ir kavos puodelis dovana – reikia išsiaiškinti ir, matyt, priimti sprendimus, reglamentuoti dėl reprezentacinių lėšų, susijusių su atstovavimu“, – žurnalistams sakė premjeras.

Jis tikino, kad po šios dienos VTEK sprendimo atsirado nauja situacija, precedentas, kurį privalu analizuoti. 

„Situacija tokia, kuri 20 metų buvo šiek tiek kitokia. Dabar pavaišinimai, kavos išgėrimai iš pavaldžių institucijų laikoma problema, tada tai yra problema nuo prezidento, premjero, ministro iki kitų. Visi tą darė, nes tai yra įprasta praktika, sudaromos sąmatos. Tai nėra kažkoks susitarimas dėl vakarienės, tai – oficialūs renginiai. <..> Labai įdėmiai analizuosime, matyt turėsime ir teisinę praktiką aptarti. Tikrai reikės reglamentavimą iš esmės keisti“, – kalbėjo S. Skvernelis. 

REKLAMA

Pats J. Narkevičius sakė, kad pažeidimas yra mažareikšmis, ir žadėjo svarstyti galimybes skųsti sprendimą teismui.

Komisija nusprendė, jog ministrui kilo interesų konfliktas, kai jo pietus pernai komandiruotės Minske metu apmokėjo ministerijai pavaldi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o išlaidas Abu Dabyje padengė Lietuvos automobilių kelių direkcija. 

VTEK tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Jurgita Jurkienė per posėdį sakė, kad įstatymas neleidžia valstybės tarnautojams priimti dovanų, jeigu dėl jų gali kilti interesų konfliktas.


Rašyti komentarą...
D
Dama
2020-01-29 16:34:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit viena karta su tais pietumis.visi valgo ir valge ir valgys.negrazu uzgauliot viena zmogu.
Atsakyti
-2

p
patarimas
2020-01-29 16:37:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
ministras įsivaizdavo,kad jeigu konservatoriai su liberalais gali būti MG Baltic vaišinami Stikliuose,tai ir jam galima valgyti veltui,ne jūs esate valstiečiai ir jums reikia pietus įsidėti į dėžutę ir vežtis su savimi, pakviečia į restoraną,einate ir atsidarę dėžutes pavalgote,va tada niekas prie jūsų negalės prikibti
Atsakyti
-1

r
rinkeja
2020-01-29 16:56:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man geda skaityti,kuo uzsiima musu valdziazmogiai......gal dar kasnius suskaiciuokit......
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų