REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos link plaukia labai šiltas oras – srauto pradžia net ties Šiaurės Afrika. Artimiausiomis dienomis prognozuojamas ir naujas rekordas – vietomis gali sušilti net iki 23 laipsnių, sako sinoptikas Naglis Šulija.

Lietuvos link plaukia labai šiltas oras – srauto pradžia net ties Šiaurės Afrika. Artimiausiomis dienomis prognozuojamas ir naujas rekordas – vietomis gali sušilti net iki 23 laipsnių, sako sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Lietuvoje šiandien buvo šviesūs ir gana šilti orai, kai kur palijo trumpas vasariškas lietus. Artimiausią naktį debesuotumas bus permainingas, bus nemažai giedro dangaus, o lietaus nebus. Rytoj debesuotumas bus menkas, dažnai ir visai jokio, todėl diena bus saulėta ir be lietaus“,  prognozuoja N. Šulija.

Anot sinoptiko, žemiausia temperatūra rytoj paryčiais bus nuo 8 iki 10 laipsnių šilumos, šalies rytuose vietomis apie 6–7. Rytoj ir taip šiltą orą saulė pakaitins dar labiau ir įdienojus bus 17–19, prie jūros 13–15 laipsnių šilumos.

„Šeštadienis bus puikus. Naktį debesuotumas permainingas, dieną menkas arba visai jokio, todėl diena bus saulėta. Iš giedro dangaus nelis“, – sako N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA

 Žemiausia temperatūra naktį bus 8–10, rytuose 6–7 laipsniai, dieną šils iki 17–19, prie jūros 13–15 laipsnių šilumos.

Sekmadienį – naujas šilumos rekordas?

Absoliutus kovo mėnesio šilumos rekordas yra 21,8 laipsnio šilumos, jis užfiksuotas 1968 metais Kybartuose.

REKLAMA

„Gali būti, kad sekmadienį šis rekordas kur nors bus viršytas, nes prognozuojama, kad oras šils iki 21–23 laipsnių, tiktai šalies vakaruose gali būti ne taip šilta. Ten ir vasariško lietaus su perkūnija gali būti“, – sako N. Šulija.

Įspėja: orai gali būti pavojingi kai kuriems žmonėms

Pirmadienį ir naktį, ir dieną kai kur palis, bet tas lietus ilgai netruks. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 8–10, aukščiausia dieną iki 20–22 laipsnių, todėl šilumos rekordai irgi galimi. Vėliau kitą savaitę orai vėl staigiai atvės, dienomis bus 10 ar net 6–8 laipsniai šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tenka pripažinti, kad tokie temperatūros šuoliai gyvajai gamtai yra kenksmingi, o sveikatos sunkumų turintiems žmonėms gali būti pavojingi – rūpinkimės ir savimi, ir vieni kitais“, – pabrėžia sinoptikas.

Orai Europoje

Anot N. Šulijos, orus Europoje rytoj lems viena labai didelė žemo slėgio sritis ir aukštas slėgis žemyno pietryčiuose.

„Saulėtų orų sritis nusidrieks nuo Baltijos iki pat Šiaurės Afrikos. Kitur dangų dengs debesys, vietomis gana stori“, – nurodo jis.

Vis labiau ir labiau kaista centrinė Europos dalis. Žemyno rytuose ir vakaruose orai bus gerokai gaivesni.

Romoje rytoj bus sausa, saulėta ir 22 laipsniai šilumos, Barselonoje debesuota, nelis ir šils iki 16. Paryžiuje debesuota ir 13 laipsnių, Londone irgi apniukęs dangus ir 14 laipsnių šilumos. Berlyne sausa, saulėta ir 22 laipsniai, Varšuvoje irgi saulėta ir taip pat 22 šilumos.

mazai astronomu tai tampama astrologu arba oru berniuku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų