Musko kosminių technologijų įmonė „SpaceX“ steigiasi Lietuvoje papildyta 11:46 val.

JAV verslo magnato, elektromobilių bendrovės „Tesla“ įkūrėjo Elono Musko kosminių technologijų įmonė „SpaceX“ steigiasi Lietuvoje.

Registrų centro duomenimis, trečiadienį įregistruota bendrovė „Starlink Lithuania“. „Starlink“ yra „SpaceX“ dirbtinių žemės palydovų sistemos projektas.

Vienintelė „Starlink Lithuania“ akcininkė yra Nyderlandų „Starlink Holdings Netherlands“, o jos vadovė – „SpaceX“ žmogiškųjų išteklių vadovė Lauren Dreyer.

Su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu BNS kol kas susisiekti nepavyko. Portalui lrt.lt jis patvirtino, kad „Starlink“ yra pradėjusi veiksmus, kad galėtų teikti paslaugas Lietuvoje. 

Ministras vasarį su „SpaceX“ atstovais aptarė palydovinio interneto technologijų plėtros galimybes Lietuvoje ir Baltijos regione. Tuomet M. Skuodis sakė, kad Lietuva galėtų būti tiltu palydovinio interneto plėtrai Baltijos šalių ir viso regiono rinkose.

Ministerija tuomet skelbė, kad palydovinė ryšio plėtra Lietuvai leistų ne tik pasivyti, bet ir gerokai greičiau įgyvendinti ES tikslą, kad iki 2025 metų visiems gyventojams būtų suteikta galimybė naudotis ne mažesnės kaip 100 mbps spartos internetu.

Palydovinis plačiajuostis ryšys, kurį teikia „Starlink“ technologija, ypač vertingas regionuose, kur nepakanka antžeminės infrastruktūros.

Šiuo metu Žemės orbitoje yra daugiau kaip 1,1 tūkst. „Starlink“ palydovų. Planuojama, kad kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

„SpaceX“ yra viena didžiausių privačių inovacijų kūrėjų pasaulyje. Gegužę bendrovės kuriamo erdvėlaivio „Starship“ prototipas buvo pirmąkart sėkmingai nutupdytas bazėje Teksase, po nesėkmingų trijų ankstesnių bandymų.


Rašyti komentarą...
O
OPLIA
2021-06-04 10:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
visokius priimineja
Atsakyti
-2

S
Starlink
2021-06-04 12:40:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kad starlink kaina kosminė 99 doleriai mėnesiui...
Lietuvoje LTE dengiamumas gana geras,kur silpnesnis ryšys galima nusipirkti ryšio stiprintuvą ir tada užsisakyti neribotą internetą kurio nors operatoriaus. Daugiau 20e mėn nekainuos.Sodybai stiprintuvą iš Kinijos atsisiunčiau už 70eurų
LTE 800 Mhz GSM900 Mhz,tokie GSM dažniai užmiestyje.veikia puikiai visame name
Atsakyti
0

s
stark
2021-06-04 15:55:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
strategitškai, Lietuva galėtų tapti starlink aptarnavimo mazgas baltarusijai, ukrainai, rusijai ir rytų europai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų