Monkevičius Seimui siūlo skirti premijas geriausiai besimokantiems moksleiviams

Seimui pateiktas siūlymas skirti premijas aukštų pasiekimų mokiniams, taip pat mokytojams, kitiems ugdymo specialistams.

Šią savaitę Švietimo įstatymo pataisas Seime pristatęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sakė, kad Lietuva yra vienintelė Baltijos šalyse, tokių skatinimo priemonių neįtvirtinusi įstatyme.

„Nėra teisinio reglamentavimo, pagal kurį būtų galima finansinėmis priemonėmis, kaip yra visose Baltijos šalyse, skatinti mokinius, pasiekusius išskirtinai aukštų mokymosi rezultatų, pavyzdžiui, tarptautinių olimpiadų, aukščiausio lygio konkursų nugalėtojus“, – sakė ministras.

Anot jo, šiuo metu savivaldybės ar pačios švietimo įstaigos gali skatinti mokinius, tačiau „išskirtinius mokymosi rezultatus pasiekę mokiniai turėtų būti skatinami ir valstybės mastu“.

Pagal Švietimo įstatymo pataisą, iš valstybės ar savivaldybių biudžetų galės būti skiriamos premijos ar taikomos kitos skatinimo priemonės: mokiniams – jų ugdymosi pasiekimams skatinti, o mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams ir kitiems ugdymo procese dalyvaujantiems asmenims – jų veiklai skatinti.

Seime pritarus po pateikimo, toliau pataisą svarstys Seimo Švietimo ir mokslo komitetas. Į plenarinių posėdžių salę svarstymui projektas turėtų grįžti birželio pradžioje.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo rugsėjo. Kaip informavo ministras, iki šių metų pabaigos, t. y. rugsėjo–gruodžio mėnesiais mokiniams skatinti numatyta 6,8 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
P
Pastebėjimas
2020-05-16 10:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Už ką jiems premija,kad vaikai turi sąlygas mokytis ir gali gerai mokytis,o ką daryti tiems vaikams kurie neturi sąlygų mokytis dėl nevykusių tėvų,tėvai prigimdo kalną vaikų,plius dar pagerentys,kaip ir kur jiems tokių aukštumų siekti.Monkevičius tu glušas ministre apsidairyk aplinkui.
Atsakyti
0

s
s
2020-05-16 11:51:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
oi koks piktnaudžiavimas prassidės :D :D :D . direktorių ir mokytojų vaikai bus visad pirmūnai :D :D :D LOL
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų