Monkevičius: ar jie nori, ar nenori, bet kaukės mokyklos koridoriuose bus privalomos Papildyta 13:12

Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad dėl koronaviruso situacijos bus sugriežtintos taisyklės mokyklose ir jau parengtos rekomendacijos. Pasak ministro, mokiniai turės mokytis vienoje klasėje, kad nesimaišytų srautai, o po mokyklos koridorius mokiniai vaikščioti turės su apsauginėmis veido kaukėmis. 

„Ar jie nori, ar nenori (vaikų tėvai – aut. past), ne tai yra svarbu. Svarbu tai, ką sako specialistai ir epidemiologai. Mes tariamės ir su vadovais“, – penktadienį sakė A. Monkevičius. 

„Aišku, kad nepatogu“

Ministras patikslino, kad mokytojai kaukes užsidėti privalės tada, kai negalės laikytis saugaus atstumo. Taip pat teigė, kad pertraukų metu kaukės bus privalomos ne tik mokytojams, bet ir vaikams.

„Mokytojas kaukę užsidės tik tuo atveju, kai negalės būti saugiu atstumu. (...) Išėjus į koridorių, tai susitarimas protingas, (...) yra susitarta, kad pertraukų metu, net kai vaikai išeina iš to paties srauto, vis tiek yra saugiau būti su kauke. Jie prasilenkia ir su mokytojais, nebelieka to saugaus atstumo.

Tai yra specialistų rekomendacija, į ją mokyklos atsižvelgia. O, ar patogu, ar nepatogu? Aišku, kad nepatogu, bet jei tai padeda užtikrinti saugumą, mes turime to laikytis.

Mokyklos susitarė, kad per pertraukas tikrai privaloma (dėvėti kaukes – aut. past). Mes siūlėme operacijų vadovui sugriežtinti šitą sąlygą“, – aiškino A. Monkevičius.

Mokyklų pasiruošimas

Ministras A. Monkevičius tęsia mokyklų apžiūrą, susitikimus su vadovais, kurių tikslas – susipažinti, kaip mokyklos sekasi ruoštis naujiems mokslo metams pagal Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos pateiktas rekomendacijas.

Penktadienį ministras lankėsi Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijoje, Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje, Vilniaus lopšelyje-darželyje „Ozas“. 

Į Žirmūnų gimnaziją nuo rugsėjo sugūžės 762 mokiniai. Šios gimnazijos direktorius Edmundas Grigaliūnas pasakojo, kad pagal parengtą planą, mokinių srautai neturėtų susikirsti. 

REKLAMA

„Žinoma, tai pavyks, jeigu mokiniai laikysis mūsų susitarimo“, – pabrėžia jis.

Gimnazijos direktorius vizito metu taip pat pasakojo apie kitas saugumo priemones, kurias mokykla ruošia. Jo teigimu, mokiniai ir mokytojai bus pilnai aprūpinti veido kaukėmis ir apsauginiais skydeliais. Taip pat nuspręsta vieną kabinetą paskirti izoliavimui. Jame sukarščiavę vaikai galės laukti, kol jų atvyks pasiimti tėvai. 

E. Grigaliūnas nurodė, kad kiekviename kabinete ruošiama vieta dezinfekuoti rankoms: bus užtikrintas šiltas vanduo,  muilas ir dezinfekcinis skystis. Koridoriuose taip pat bus įrengtos vietos rankų dezinfekcijai. 

Pavyzdys kitoms šalims

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje lankęsis ministras gyrė Lietuvos mokyklas ir teigė, kad toks pasiruošimas, koks yra dabar, galėtų būti pavyzdys kitoms šalims. 

„Manau, kad mano komanda ir visa pedagoginė bendruomenė ruošiasi pakankamai. (...) Jeigu reikėtų šiandien parodyti pavyzdį prancūzams, vokiečiams, lenkams, japonams, kaip reikia pasiruošti rugsėjo 1-ąjai, aš į daugelį mokyklų Lietuvos drąsiai nuvesčiau.

Visur parodyčiau pavyzdį, kaip turi būti pasiruošta rugsėjo 1-ąjai. Visur yra priimti protingi sprendimai“, – džiaugėsi ministras. 

Nesutinka, kad rekomendacijos pateiktos per vėlai

ŠMSM vadovas atsakė ir į prezidento kritiką, kad rekomendacijos mokykloms buvo suteiktos per vėlai.

„Mes apie tai pradėjom kalbėti birželio mėnesį. Mes turėjom pasitarimą, apibendrinom pamokas, iškart susidėliojome planą, ką darysime nuo pat pradžių.

Rugpjūčio 6 d. mes jau buvom pirmam pasitarime su vadovais, pateikėm pradines rekomendacijas. Pradėjom nuo birželio mėnesio, rugpjūtį viską pradėjom daryti. Tai tikrai nėra toks darbas, kur viską galėtumėm numatyti, pasakyti, kad galima greičiau“, – sakė A. Monkevičius. 

Greitieji testai mokytojams

Ministras priminė ir apie galimybę mokytojams išsitirti greitaisiais koronaviruso testais. Jo teigimu, tirtis galės visi norintys tai padaryti mokytojai, o ne tik 70 proc., kaip buvo skelbta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos. 

REKLAMA

„Manau, kad tai yra sveikatos specialistų kompetencija, kokius testus ir kaip naudoti. Mes prašėme nuo pat pradžių, kad būtų įvertinta galimybė ir poreikis tai daryti, kad kuo saugiau jaustųsi mokytojai ir vadovai.

Nuspręsta, kad visi, kurie nori, o ne 70 proc. Tiek yra numatoma iš karto, tiek skiria savivaldybė pagal mokytojų skaičių. Jeigu bus 100 proc., tada bus ir 100“,  – sakė ministras. 

A. Monkevičius akcentavo, kad mokytojai patys galės apsispręsti, ar nori tirtis. Toks testavimas nėra privalomas. 

„Tai nėra privaloma, negali būti privaloma. Kiekvienas žmogus spręs individualiai, bet mes skatinsime ir siūlysime tai pasidaryti. Tas testas yra gan nesudėtingas (...) ir duoda rezultatą per 10–15 minučių“, – sakė ministras. 

Nemokami skiepai nuo gripo

A. Monkevičius akcentavo, kad mokytojams taip pat bus sudaromos galimybės nemokamai pasiskiepyti nuo gripo.

„Sezoninis gripas, epidemiologų nuomone, sukuria papildomą grėsmę. Mes čia turėtume ne patys konstruoti tokį sprendimą, bet tartis su sveikatos specialistais. Jie pataria naudoti keturvalentę vakciną, kuri, jų nuomone, yra efektyvesnė nei praeitais metais, ji aišku yra ir brangesnė.

Jeigu mokytojai patys nuspręstų, kad jie sutinka ir mano, kad tai jiems svarbu, tai būtų nemokamai“, – teigė ŠMM vadovas. 

Mokslo metai prasidės įprastai

Portalas tv3.lt primena, kad mokslo metai kaip ir įprastai šiemet prasideda rugsėjo 1-ąją. Mokiniai ir studentai turėtų pradėti mokytis įprastiniu būdu klasėse ir auditorijose. 

Pirmo kurso studentams rekomenduojama mokslo metus pradėti nuo rugsėjo 14 d. Šią datą turėtų pasitvirtinti aukštosios mokyklos.

Per mokslo metus bus nuolat stebima epidemiologinė situacija, nustatyti kriterijai, į kuriuos bus atsižvelgiama organizuojant ugdymą kiekvienoje savivaldybėje.


Rašyti komentarą...
N
Nėra
2020-08-28 13:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant kiaušiu užsidėkite tas kaukes dalbajobai
Atsakyti
-4

P
Petras
2020-08-28 12:56:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo mazu dienu vaikai bus pratinami prie ansnukiu.
Demokratineje salyje pazeidziamos visos zmoniu teises ir ivedama liberalu-fasistu diktatura.
Atsakyti
-2

D
Deja
2020-08-28 13:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Parsidavus skura.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų