Mokytojų streiko pasekmės: tūkstančiams moksleivių apkars atostogos

Mokytojų streikas apima vis daugiau mokyklų. Pasak streiką organizauojančios profsąjungos, šiandien pamokos nebevyko jau 12 ugdymo įstaigų, ryt prie streiko esą prisijungs dar dešimt. Švietimo ir mokslo ministrė sako, kad streiku sugundyti pedagogai tapo svetimų žaidimų įrankiais. Seimo konservatoriai ministrei grasina interpeliacija.

Vilniaus Ąžuolyno muzikos mokyklos aktų salėje vidurdienį visuomet kas nors vyksta – ar repeticijos, ar koncertai. Tačiau šiandien muzika iš šios salės nesklis, mat ir čia dalis mokytojų nusprendė pamokų nebevesti. Streiką suorganizavusios švietimo profsąjungos vadovas tikina, kad mokyklų, prisidėjusių prie streiko, daugėjo šiandien, daugės ir ryt.

„Išplėtėm dar 6, iki 12. Rytoj praplėsim dar 10, tai streikuos jau 22 mokyklos. Ir taip toliau. Plėsim tol, kol valdžia suvoks, kad galima gal ir derybų keliu spręsti. Jeigu jiems reikia didelių skaičių, tai mes galim uždaryti ir 100, ir 300 mokyklų“, – sako LSDPS profsąjungos atstovas Andrius Navickas.

Streikuojantys mokytojai kartu su švietimo ir mokslo ministre šįryt kviesti į konservatorių frakciją Seime. Tačiau ministrė nepasirodė. Atėjusiems pedagogams – įsiūtis, opozicijai – proga imtis grasinimų interpeliacija.

„Tai yra ne tragikomedija. Tai yra tragedija“, – sako „Žemynos“ gimnazijos mokytoja.

„Laukti tol, kol pusę švietimo sistemos užsidegs liepsnose, mes nebegalim. Tai, kad ministrė šiandien neatėjo į diskusiją, reikia jai leisti nebeateiti niekada, nebekviesti jos išvis, padėti jai atsisakyti šios pozicijos, kurią ji dabar užima, tiesiog interpeliacija“, – sako konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Pati ministrė sako nesuprantanti, kodėl konservatoriai niršta – esą jie buvo įspėti, kad ateiti jai nepavyks dėl įtemptos darbotvarkės. Pasak ministrės, į streikuoti išėjusių mokytojų prašymus yra reaguojama, kuriama speciali tyrimų grupė, kiekvienas atvejis nagrinėjamas individualiai, tačiau greitų sprendimų ji nežada.

REKLAMA

„Matome esamus iššūkius, todėl ir važiuojame į atskiras mokyklas, į atskiras savivaldybes, žiūrėdami, kokios yra priežastys, padėdami jas spręsti, todėl po mėnesio turėti visus rezultatus, tikrai nėra realu“, – įsitikinusi Švietimos ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Tiesa, vykstančiam streikui pritaria toli gražu ne visi mokytojai. Anot šios, veido nepanorusios atskleisti mokytojos – būtina ieškoti kitų problemos sprendimo būdų.


Rašyti komentarą...
K
Kira
2018-11-13 18:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš idejos dabar niekas nedirba bet kokiame darbe.O kad mokytojai pažeminti tai tikra tiesa.

Atsakyti
-2

G
Gėda to Mama
2018-11-13 18:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jeigu Jūs tokia protinga tai eikite ir dirbkite su jais iš idėjos!!! Lyg taip būtų visose mokyklose!!! Išvis galėtų mokytojai pora mėnesių streikių, ir tegul tokios protingos mamos kaip Jūs išmokote savo vaikus visų dalykų, gal tada atsiras pagarba mokytojams ir iš tokių mamyčių kaip Jūs!!!
Atsakyti
-2

M
Mokytoja
2018-11-13 18:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš dirbu mokytoja. Klasėse yra 32 ne dėlto,kad sujungia, o todėl,kad liepia ministerija.Baisu. Mokinių yra daug.Dalykas rimtas matematika.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų