Piktindamiesi šalies valdžios vykdoma švietimo politika mokytojai tęsia rugsėjį pradėtą protestų akciją. Spalio 21-ąją jie rinksis prie Vyriausybės. Pedagogai reikalaus sustabdyti švietimą žlugdančius nutarimus ir pasirašyti kolektyvinę sutartį bei susitarimą dėl ilgalaikės darbo užmokesčio programos vykdymo.
Kaip teigiama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) išplatintame pranešime, vasarą Vyriausybė, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) priėmė sprendimą mokytojų atlyginimus sumažinti 8 proc. Tai buvo, anot pedagogų, paskutinis valdžios žingsnis, derintas su profesinių sąjungų atstovais. Tolesni sprendimai, pasak profsąjungos, buvo priimti visiškai ignoruojant šalies mokytojų atstovus ir nuvylė švietimo bendruomenės lūkesčius.
"Šalia Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės priimto pedagogų atlyginimų mažinimo nutarimo, vienašališkais ministro Gintaro Steponavičiaus sprendimais buvo pradėta ženkliai bloginti moksleivių ugdymo sąlygas, mokymosi aplinką, mokytojų socialinę ekonominę padėtį. Ministras ne kartą ignoravo LŠDPS nuolatinius perspėjimus dėl tokių vienašališkai priimamų sprendimų ydingumo ir galimų pasekmių visai švietimo sistemai", - sakoma LŠDPS pranešime.
Anot profesinės sąjungos atstovų, Vyriausybė ir ŠMM toliau nevykdo Darbo kodekso bei Europos Sąjungos normų, įpareigojančių jas vykdyti socialinį dialogą tarp partnerių. "Švietime šiuo metu paisoma tik valdžios interesų. Ministro siūlymas 5 proc. mažinti pedagogų atlyginimus tėra tik jo siūlymas ir švietimo darbuotojų profesinių sąjungų pozicijos bei reikalavimų nekeičia", - teigia LŠDPS.
Numatoma, kad spalio 21 dieną vyksiančioje protesto akcijoje dalyvaus apie tūkstantį mokytojų. Jie reikalaus pasirašyti su mokytojais kolektyvinę sutartį ir susitarimą dėl ilgalaikės darbo užmokesčio programos vykdymo atidėjimo bei jos atnaujinimo sąlygų.