Mokomajame pulke Rukloje užfiksuoti keli Covid-19 atvejai: susitikimai su artimaisiais toliau vyksta

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje fiksuojami keli Covid-19 atvejai, tačiau šauktinių susitikimai su artimaisiais toliau vyksta. Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas tvirtina, kad viskas vyksta pagal saugumo reikalavimus. 

Sekmadienį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke privalomąją tarnybą atliekantys šauktiniai turėjo galimybę susitikti su artimaisiais. 

Susitikimai su šeima 

„Bataliono kariams–šauktinians buvo leista susitikti su savo tėvais. Tai būtent buvo daroma prie vartų, pavėsinėse, lauke. Naudojant apsaugos priemones ir laikantis laiko limitų“, – tv3.lt sakė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas Laimis Bratikas. 

Susitikimo laikas su artimaisiais buvo ribojamas. 

„Kariai su artimaisiais lauke galėjo pabūti tam tikrą laiką. Tame batalione tarptautinių susirgimų nėra. Iš artimųjų, irgi tą pati prievolė, kad neatvežtų, nesusargdintų. Bet buvo kariai instruktuoti dėl elgsenos, tai specialiai susitikimas lauke ir trumpą, ribotą laiką. Taip pat, budintis, kuris budėjo, jam irgi buvo prievolė, kad jis kartas nuo karto pasektų, kad būtų laikomasi taisyklių“, – sakė L. Bratikas. 

Pulke keli susirgimai

Komunikacijos departamento atstovo teigimu, pulke užfiksuoti keli Covid-19 atvejai.

„Pačiame batalione yra susirgimų, bet tai nesusiję su šituo. Yra tik keli atvejai“, – teigė atstovas.

Visi sergantys asmenys izoliuoti, o kontaktai griežtai sekami. 

„Jie visi yra izoliuoti. Pirmas dalykas – jie yra izoliuojami, antras dalykas – griežtai iš karto sužiūrimi sąrašai, kas kontaktavo, ir tada šitie žmonės išeina į saviizoliaciją. Bet kuriuo atveju matome, kad susirgimai plinta aplinkoje, tai taip gali būti, bet iš karto yra stabdoma. Batalione yra keli atvejai, bet jie pavieniai“, – teigė L. Bratikas.

REKLAMA

Ar tokie susitikimai dar bus organizuojami ateityje, atstovas teigė nežinantis. 

„Čia bus priimami sprendimai, tai šiuo atveju negalėčiau atsakyti. Mes vis tiek norime, kad tą ryšį (su artimaisiais – aut. pas.) išlaikytų, ar kokie ekstra atvejai būtų, kad kažkam reikėtų susitikti, tai kiekvieną atvejį individualiai spręstų. Ir tai nėra populiari praktika, negalime paleisti savaitgaliais, bet sąlygos ar perduoti, ar susitikti minimalios yra“, – sakė L. Bratikas. 

Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų

Praėjusią savaitę pranešta, kad Lietuvos kariuomenėje nustatyta per 100 koronaviruso atvejų, daugiau nei 600 – saviizoliacijoje.

„Didesnį sergančiųjų skaičių daliniuose stebime Klaipėdos, Vilniaus, Kauno ir Šiaulių apskrityse“, – teigė Lietuvos kariuomenės atstovas.

Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas A. Dilda taip pat teigė, kad šauktiniai artimiausias dvi savaites nebus išleidžiami namo.

„Lietuvos kariuomenėje tarnaujantys nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos kariai artimiausias dvi savaites liks savo tarnybos vietose daliniuose“, – teigė kariuomenės atstovas. 

Jo teigimu, po dviejų savaičių ketinama koreguoti išleidimo į namus sąlygas, atsižvelgiant į savivaldybės priklausymą.


Rašyti komentarą...
A
Alik
2020-11-04 05:13:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu ar jie dar yra zindomi kad reikialingi susitikimai su tevais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų