Šiaulių miesto savivaldybė apmokestino automobilių stovėjimą miesto centre esančiuose kiemuose. Tiesa, teritorija kiek siauresnė nei buvo užsimota pirminiame variante. Mokestis bus įvestas nuo kitų metų pradžios. Kaina iš esmės liks tokia pati. Taip pat atsirado daugiau laisvės rinkliavos mokestį norintiems susimokėti vairuotojams – išlipus iš automobilio nereikės skubėti prie rinkliavą renkančio automato baiminantis sulaukti baudos.

Ribas susiaurino

Šiaulių miesto savivaldybės taryba po ilgų ginčų ketvirtadienį vykusiame posėdyje balsų dauguma priėmė sprendimą apmokestinti automobilių statymą ne tik miesto centre esančiose gatvėse bei aikštelėse, bet ir namų kiemuose. Iki šiol rinkliavos mokėti nenorintys vairuotojai buvo įsigudrinę nemokamai automobilius statyti kiemuose, taip sukeldami nepatogumų centre gyvenantiems šiauliečiams. Panaši tvarka jau kelis mėnesius galioja Klaipėdoje, tad Šiaulių valdininkai dar vasarą buvo užsimoję panašiai pasielgti ir čia. Tiesa, pirminiame variante apmokestinama zona buvo žymiai platesnė – ji siekė Ežero, Dubijos, P. Cvirkos gatves, centrinio turgaus pakraštį. Po sprendimo projekto pristatymo Tarybos komitetuose, galutiniame variante liko mažesnis plotas – iš esmės apimantis tas gatves, kuriose jau dabar galioja rinkliavos mokestis, bet dabar įtraukiant ir toje teritorijoje atsidūrusių gyvenamųjų ir kitų pastatų kiemus. Tai vadinamoji žalioji zona. Likusi miesto dalis pavadinta baltąja zona.

REKLAMA

Nuomonės išsiskyrė

Dar prieš tvirtinant Tarybos posėdžio darbotvarkę politikų ietys susikirto. Kai kurie politikai siūlė klausimą išbraukti iš darbotvarkės arba bent atidėti svarstymą iki kito posėdžio. Tačiau dauguma politikų nepalaikė tokio siūlymo ir nusprendė svarstyti šį sprendimo projektą. Svarstymo metu taip pat netilo diskusijos. Kai kurių politikų nuomone, toks sprendimas kirstųsi su valdininkų deklaruojamu siekiu atgaivinti bulvarą – apmokestinus automobilių stovėjimą centre ne tik gatvėse, bet ir kiemuose, anot prieštaraujančių politikų, išloštų miesto pakraštyje esantys prekybos centrai.

Tačiau tokio sprendimo šalininkai bandė argumentuoti, kad įvedant rinkliavą ir miesto centre esančiuose kiemuose, bus apsaugoti čia gyvenantys šiauliečiai. Politikai teigė, kad rinkliavą vengiantys mokėti vairuotojai automobilių pristato daugybę, gyventojai negali ramiai praeiti. Tą patį teigė ir miesto centre gyvenančių žmonių vardu prieš balsavimą iš tribūnos kalbėjusi moteris. „Klaipėda tokią tvarką seniausiai įsivedė ir išlošė. Mes gyvenam centre, kieme automobilių pristato tiek, kad vos praeiti įmanoma, grūda iki laiptinės, pasakyk tokiam vairuotojui, tai dar kumščiu pamojuos“, - įvesti rinkliavą ragino moteris.

Žaliosios zonos ribos

Žalioji zona pagal priimtą sprendimą prasideda nuo Vytauto g. ir Rūdės g. sankirtos, tęsiasi Rūdės gatve iki Vilniaus g., Vilniaus gatve pagal Vilniaus g. 141 ir 118 pastatų ribas iki Trakų g., įskaitant aikštelę prie Trakų g. 43, Trakų gatve iki Vasario 16-osios g., Vasario 16-osios gatve iki Aušros al., Aušros alėja iki Dvaro g., Dvaro gatve ik S. Lukauskio g., atgal Dvaro gatve nuo S. Lukauskio g. iki Vytauto g., įskaitant aikštelę prie Dvaro g. 81 ir 83 pastatų, Vytauto gatve iki Rūdės g.

Pakeista buvo ir tai, kiek leidimų nemokamai statyti automobilį galės turėti centre patalpas turintys asmenys – leidimus gaus du automobiliai (iš pradžių skirta buvo tik vienas). Už kitus automobilius reikės mokėti – darbo dienomis nuo 8 val. iki 17 val. (buvo iki 18 val.) 1 litą už valandą, už dieną – 5 litus. Mėnesinis bilietas kainuos 50 litų.

REKLAMA

Rinkliavos naujovės

Kai nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalios sprendimo projektas, keisis ir iki šiol šiauliečių ir miesto svečių pasipiktinimą kėlusi apmokėjimo tvarka. Iki šiol vairuotojams nebuvo palikta laiko susimokėti už stovėjimą – jeigu kontrolierius rasdavo tuščią automobilį, skirdavo baudą, nesvarbu, kad vairuotojas būdavo pasišalinęs tik minutei. Įsigaliojus naujai tvarkai, vairuotojai turės dešimties minučių laiko tarpą sumokėti rinkliavą į mokėjimo automatą arba mobiliuoju telefonu. Jeigu sumokėti rinkliavą vairuotojas užmirš ar bus nubaustas dėl pasibaigusio ir nepratęsto stovėjimo bilieto, vairuotojas iki tos pačios dienos 24 valandos turės galimybę sumokėti už stovėjimą banko padalinyje arba internetinės bankininkystės būdu 20 litų mokestį.


Rašyti komentarą...
n
njkn
2013-11-05 22:44:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai aisku, kam moket 2 litus uz stovejima centre kai prekybcentriuose visada liks nemokamas stovejimas, o tuo labiau kad ir taip ner ka veikt tam centre. j
Atsakyti
0

K
Klaipedietis
2013-11-06 09:39:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Miesto valdzia tik skaiciuoja kiek gales surinkti pinigelio, o gausis taip kad is centro iseis biurai ir prekyba o su ja ir zmones. Atvaziuokit ir pasiziurekite koks tuscias musu centras.
Atsakyti
0

A
Aiva
2013-11-05 22:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikri pusglušiai. Vėliau asilo ašaromis verks, kad ištuštėjo ir taip tuščias miesto centras
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų