• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septyniasdešimtmetį perkopęs vyriškis savo kieme nuošaliame kaime sukniubo staiga. Ir nebeatsigavo. Tą dieną jis su žmona ketino paminėti bendro gyvenimo 50 metų sukaktį — auksines vestuves. Mirusiojo artimieji įsitikinę: jiems brangus žmogus būtų galėjęs dar gyventi ir gyventi, jei ne gydytojos sprendimas ligonį išleisti į namus.

REKLAMA
REKLAMA

Trys kilometrai „pasivaikščiojimo“

Po vyriškio staigios mirties jau praėjo daugiau kaip du mėnesiai.

Tačiau jo našlė įvykius, nutikusius spalio mėnesį, prisimena iki menkiausių smulkmenų.

„Ankstų rytą vyrui pasidarė bloga. Kadangi prieš porą metų jį jau buvo ištikęs infarktas, pakviečiau Greitąją. Žmogus šlapias, prakaituotas, matau, kad blogai. Greitoji atvyko skubiai, medikė, tokia geraširdė moteris, į veną suleido vaistų, po to — ir į raumenis. Bet neleido man vyro perrengti. Esą ir vėl jį infarktas ištikęs. Todėl tik kojines užmovė, užklojome ir išvežė gulintį“, — prisiminė moteris.

REKLAMA

Savojo vyro moteris nelydėjo, nenorėjo palikti namų ir gyvulių. Be to Greitosios pagalbos medikė užtikrino, kad namiškiams ir nebūtina kartu važiuoti. „Ir aš buvau įsitikinusi, kad prie daktarų žmogus neprapuls. Bet, kaip vėliau paaiškėjo, klydau“, — sakė našlė.

Maždaug po valandos moteris paskambino į Priėmimo skyrių pasiteirauti vyro sveikatos. Neprisistačiusi medikė iš pradžių pasakiusi, kad vyras paguldytas į Vidaus ligų skyrių. Bet vėliau paprašė palaukti, nes reikią pažiūrėti į dienyną ar į kažką panašaus ir patikslinti.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne, — sako man, — nepaguldė, namo išleido“. Už galvos susigriebiau. Kur vyrą surasti, kur jis pasidėjo? Juk išvežė be cento kišenėje, be telefono — gulintį?“, — apie patirtą išgąstį pasakojo našlė.

Moteris skambino vyro dėdei, gyvenančiam gretimame kaime. Tas vyriškis laukė su savo automobiliu nuvykęs į gretimą miestelį. Pirmasis autobusas iš Kelmės ligoto žmogaus neparvežė, tik antrasis. Pinigų kelionei vyriškiui paskolino kartu važiavęs kaimynas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Parvežė į namus, baisu žiūrėti, visas pageltęs, lazdos įsitvėręs. Jam sąnarys “išėjęs“, laukėme eilėje keisti. Negaliu įsivaizduoti, kaip iš viso nuo Kelmės ligoninės iki maždaug už trijų kilometrų esančios autobusų stoties apskritai jis nukeliavo. Užvalgė, pamiegojo. Prabudusio klausiau, kaip jaučiasi. Atsakė, jog nei šiaip, nei taip“, — apie paskutines bendro gyvenimo valandas pasakojo našlė.

REKLAMA

Sukniubo ir nebeatsikėlė

Praėjus dviem dienom po įvykio ligoninėje, sukako 50 metų, kuomet žmonės sumainė aukso žiedus.

„Buvo įprasta diena. Sulaukėme iš kito miesto atvykstančio sūnaus su marčia, pasišnekėjom ramiai visi. Popietę sūnus sumanė kieme užkurti šašlykinę. Marti nuskubėjo malkų. O mano vyras išėjo pavaryti žąsų. Kiek pavarė — ir sukniubo. Supuolėm visi, marti buvo arčiausiai. Bandėm gaivinti, Greitąją pakvietėm. Atvažiavo tikrai greitai, į vidų įnešė. Bet jau nieko nebepadarė — buvo miręs“, — apie širdgėla pavirtusį auksinių vestuvių minėjimą sakė našlė.

REKLAMA

Moteris jau tada, tą baisią akimirką, pagalvojusi, jog likimas galbūt jiems kartu dar būtų leidęs ilgai ir laimingai gyventi, jei ne ilga jos žmogaus kelionė iš Kelmės namo.

Gydytoja išvarė „von“

Našlė pasakojo, jog po laidotuvių praėjus kelioms dienoms su dukra važiavusios į Kelmę tvarkyti įvairių reikalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nors nenorėjau labiausiai, dukra mane įkalbėjo nueiti į Priimamąjį ir pakalbėti su ta gydytoja, paklausti, kodėl taip pasielgusi su mums brangiu žmogumi. Pasisakėme, kas esame, pasiteiravome, kodėl mums nepaskambino, jog ligonį išleidžia namo, būtume vėliau už tą skambutį sumokėję. Žinote, ką mums gydytoja atšovė: “Von“ pro duris“. Ir išėjome. Aš — žemės kojomis nejausdama. O būtų užtekę ir paprasto gydytojos paaiškinimo. Aš jos nekaltinu, visi galime suklysti, bet šitaip elgtis...“, — susijaudinusi kalbėjo moteris.

REKLAMA

Kreiptasi į Audito inspekciją

Našlė, prislėgta netekties, sakė nenorėjusi dar labiau širdies draskyti teisybės ieškodama. „Papasakojau jums todėl, kad kiti žinotų, jog tokių medikų, kaip minėtoji gydytoja, pasitaiko. Ir viskas, tegul mano vyras ilsisi ramybėje“, — tvirtino moteris.

REKLAMA

Tačiau kiti velionio artimieji yra kitokios nuomonės.

Mirusiojo sūnus kreipėsi į Valstybinę medicininio audito inspekciją, išdėstydamas faktus ir prašydamas juos patikrinti bei išaiškinti, „kokią pagalbą konkrečiu atveju turėjo suteikti ir kokią suteikė (...) Kelmės ligoninės Priėmimo — skubios pagalbos skyriaus medikai, ir įvertinti Kelmės ligoninės jam suteiktų (tiksliau sakant — nesuteiktų) asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriškis telefonu „Šiaulių kraštui“ sakė, jog jau sulaukęs atsakymo iš Valstybinio medicininio audito inspekcijos. “Man patarė pirmiausia viską išsiaiškinti Kelmėje. Todėl skundą ir nusiunčiau į Kelmę“, — tikino vyriškis.

Priekaištus vadina absurdu

„Šiaulių kraštas“ išklausė ir skunde minimos gydytojos versijos.

Medikė gerai prisiminė iš kaimo Greitosios medicinos pagalbos atvežtą ligonį.

„Priėmiau žmogų, įvertinau, apžiūrėjau pagal Kelmės ligoninės galimybes. Buvo atlikti tyrimai, kardiograma, dar su kolegomis pasikonsultavau. Tuo metu nei tyrimai, nei kardiograma nerodė infarkto, net simptomų nebuvo. Pats žmogus teigė, jog be reikalo jį pas mus atvežę, nes jaučiasi neblogai, ir krūtinės nebeskauda. Norėjo į namus. O kai paklausiau, kaip grįš, sako, jog po “biškį“ iki stoties nukeliaus, oras esąs neblogas“, — pasakojo gydytoja.

REKLAMA

Medikė pripažino nepaklaususi, ar žmogus turi pinigų kelionei į namus. Jei būtų žinojusi, kad ne, tikrai būtų ieškojusi išeities.

„Su tuo žmogumi bendravome normaliai. Tačiau visiškai kitoks buvo susitikimas su jo našle ir dukra. Įpuolė ir pradėjo rėkauti kaip turguje, kad mes neva neturime sąžinės. Todėl paprašėme išeiti. Ir viskas. Net nežinau, kaip skundą įvardinti. Absurdu? Man kyla nemažai klausimų: ar mirusiajam darytas skrodimas, kokia jo mirties priežastis, galiausiai — kodėl namiškiai jam namuose leido dvi paras “mūčintis“, kodėl pagalbos nekvietė?“, — svarstė gydytoja.

REKLAMA

Skundą paprašė papildyti

Kelmės ligoninės direktorius Rimtautas Kavaliauskas sakė, jog skundas yra gautas.

„Tik būtų buvę kur kas paprasčiau, jei mirusiojo artimieji iš karto būtų į ligoninės vadovybę kreipęsi. Bet kokiu atveju, viską išsamiai ištirsime“, — sakė direktorius.

Direktoriaus pavaduotoja gydymo reikalams Rima Burdienė informavo, kad skundas grąžintas siuntėjui papildymui. Sulaukus atsakymo, ir bus atliktas tyrimas.

Dalia KARPAVIČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų