Pokalbyje dalyvavo LR Prezidentūros, Generalinės prokuratūros, Policijos departamento, Kriminalinės policijos biuro, komercinių bankų bei Lietuvos bankų asociacijos atstovai.
Policijos departamento pateiktais duomenimis, iki šios dienos pradėti 127 ikiteisminiai tyrimai dėl galimai padirbtų euro banknotų. Iš apyvartos išimti 264 banknotų vienetai, bendra galimai padirbtų eurų suma kiek viršija 10 tūkst. eurų, dažniausiai klastojama 50 eurų kupiūra. Daugiausiai įtarimų sukėlusių banknotų aptikta Kauno, Vilniaus bei Alytaus apskrityse, dažniausiai – įvairiose prekybos vietose.
„Lietuva – nauja euro zonos valstybė, todėl natūralu, kad nusikaltėliai mėgina testuoti mūsų rinką. To ir reikėjo tikėtis, tam ir ruošėmės. Tačiau rezultatai, statistika ir palyginimas su kitomis šalimis rodo, jog jokio antplūdžio ar masiškumo nėra, situacija stebima ir kontroliuojama“, - pabrėžė ministras.
S. Skvernelio žodžiais, nėra jokių duomenų, leidžiančių įtarti, kad padirbti eurai būtų gaminami Lietuvoje. Be to, sėkmingos teisėsaugininkų operacijos, prie kurios prisidėjo ir Lietuvos policija, metu vienoje iš ES šalių buvo aptikta netikrų eurų spausdinimo gamykla, kurios produkcija galimai buvo skirta Baltijos šalims. Tai, pasak ministro, prisidėjo prie galimų grėsmių neutralizavimo.
VRM vadovas minėjo, jog dauguma šalies gyventojų patys atpažįsta padirbtus eurus. „Tai įrodo, kad visos institucijos tinkamai pasiruošė euro įvedimui, kad jos toliau efektyviai atlieka savo darbą“, - teigė S. Skvernelis. Jis taip pat paragino gyventojus, įtariančius, jog gavo suklastotą banknotą, ne mėginti jį realizuoti, o kreiptis į policiją.
Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas paneigė pasigirdusius gandus, jog padirbtus eurus esą išduoda bankomatai. „Iš bankomatų nėra ir nebus išduodami netikri pinigai. Bankinė sistema yra filtras, garantuojantis, jog nė vienas padirbtas euras nepatektų į apyvartą“, - užtikrino S. Kropas.