„Turėtume žiūrėti, kaip anksčiau atrodydavo brandos egzaminai, ir kiek reikėdavo surinkti taškų, kad išlaikytų, ir kokią dalį taškų paprastai per brandos egzaminus rinkdavo abiturientai. Matome, kad išlaikyti egzaminui reikėdavo 16 proc. taškų, kokia dalis rinkdavo bent 40 proc. taškų – dabar ta dalis didesnė“, – BNS antradienį Seime sakė G. Jakštas.
„Nors atrodytų, kad vidutinis tašų kiekis nedidelis, mažiau ne pusė renkama, bet visada taip būdavo, ir pažiūrėjus, kiek abiturientų surinkdavo bent 40 proc. taškų, tarpiniame matome, kad didesnis skaičius vienuoliktokų per tarpinį matematikos A lygio patikrinimą rinko 40 proc. taškų“, – pažymėjo ministras.
Pasak jo, tai reiškia, kad jei vienuoliktokai išlaikys panašų lygį ir „tokiu pat tempu rinks taškus ir kituose tarpiniuose“, kitąmet bus daugiau išlaikiusių matematikos egzaminą, nei iki šiol.
„Kadangi buvo kalbama, kad sudėtingas egzaminas, o didesnė dalis potencialiai žygiuoja tokiu ritmu, kad egzaminus išlaikytų, galime daryti prielaidą, kad vienuoliktoj klasėj tarpiniams patikrinimams atsakingai ruošėsi i rezultatai buvo geresni“, – sakė G. Jakštas.
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) antradienį paskelbė pirmuosius tarpinių vienuoliktokų patikrinimų rezultatus, bendras matematikos A lygio patikrinimo vidurkis neperkopia pusės maksimaliai galimų surinkti balų.
NŠA duomenimis, matematikos (išplėstinio kurso) patikrinime dalyvavo 13 332 vienuoliktokai, o bendras surinktų taškų vidurkis siekia 8,5 iš 20 galimų. Vis dėlto pažymima, kad kandidatai rinko vidutiniškai didesnę taškų dalį lyginant su pernai metais rinkta taškų dalimi per matematikos valstybinį brandos egzaminą.
„Tai, kad daugiau nei trečdalis dalyvavusiųjų pirmajame matematikos išplėstinio kurso tarpiniame patikrinime surinko pusę ir daugiau galimų taškų, rodo, kad vienuoliktokai buvo pakankamai gerai pasiruošę ir atėję į antrąjį patikrinimą ir brandos egzaminą rezultatą dar pagerins“, – pranešime sako NŠA laikinasis direktorius Aidas Aldakauskas.
750 šį patikrinimą laikiusių mokinių surinko 17 ir daugiau taškų, o maksimalų taškų skaičių surinko 120 moksleivių.
Antrąjį matematikos tarpinį patikrinimą ir brandos egzaminą kandidatai laikys kitais mokslo metais. Todėl, kaip nurodo NŠA, jie turės dvi galimybes savo rezultatus pagerinti.
Taip pat skelbiami pirmosios užsienio (prancūzų) kalbos, filosofijos, ekonomikos ir verslumo preliminarūs rezultatai. NŠA teigimu, diskusijų sukėlusių fizikos ir matematikos B lygio patikrinimų rezultatai bus skelbiami vėliau, kadangi dėl jų užduočių šiuo metu dar aiškinasi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudarytos komisijos.
Jei mokinio netenkina tarpinių patikrinimų metu gautas rezultatas, juos jis dar galės perlaikyti IV gimnazijos klasėje.
NŠA atkreipia dėmesį, kad skelbiami rezultatai yra preliminarūs, juos dar turi patvirtinti komisijos. Rezultatai po komisijų patvirtinimo gali keistis tik mokinių naudai.
Nuo 2024–2025 mokslo metų valstybinio brandos egzamino įvertinimą (iki 100 balų) sudarys tarpinio patikrinimo (iki 40 balų) ir brandos egzamino (iki 60 balų) įvertinimai. Per tarpinį patikrinimą surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus, į egzaminą atėjęs abiturientas jau bus tikras, kad jį išlaikė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!