Per mažiau nei penkis šių etų mėnesius ministerijų išlaidos komandiruotėms viršijo 4 mln. litų sumą. Nors daugiausia vykta į Europos šalių sostines, neapsieita be gerokai egzotiškesnių maršrutų, rašo „Lietuvos žinios“.

Iš keturiolikos ministerijų ir pagal komandiruočių išlaidas, ir pagal išvykų bei į jas deleguotų asmenų skaičių minimu laikotarpiu nepralenkiama buvo Audroniaus Ažubalio vadovaujama Užsienio reikalų ministerija. Po jos rikiuojasi Gedimino Kazlausko vadovaujama Aplinkos ministerija, Ingridos Šimonytės diriguojama Finansų ministerija ir Krašto apsaugos ministerija, prie kurios vairo - konservatorė Rasa Juknevičienė. Dažniausiai ministerijų valdininkai viešėjo Europos Sąjungos valstybėse, tačiau kai kuriems klerkams nusišypsojo laimė apsilankyti ir tokiose valstybėse kaip Kinija, Pietų Korėja, Kazachstanas, Armėnija, Irakas.

Beveik ketvirtadalį visų ministerijų išlaidų komandiruotėms aprėpusi URM šių metų sausio-balandžio mėnesiais 600 išvykų į užsienio šalis išleido apie 1,1 mln. litų. Tai esą 400 tūkst. litų mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Kaip dienraščiui teigė URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyriaus vedėjas Mindaugas Lašas, efektyviai vykdyti URM misijos vien iš Lietuvos sostinės neįmanoma, todėl esąs toks didžiulis komandiruočių skaičius. "Ministerijos veiklos esmė - Lietuvos interesų gynimas užsienyje ir atstovavimas šaliai. Šių užduočių neįmanoma efektyviai vykdyti tik iš Vilniaus arba per nedideles mūsų šalies ambasadas, todėl komandiruotės yra diplomatų darbo būtinybė", - pažymėjo jis.

REKLAMA

Kaip tvirtino Seimo Audito komiteto narys Andrius Mazuronis, ministerijos per keletą metų trunkantį ekonomikos sunkmetį taupyti taip ir neišmoko. "Mūsų komiteto surinkti duomenys tik patvirtina, kad išlaidos komandiruotėms didėja, ir gana sparčiai. Žinoma, dalis jų yra pateisinamos, mat artėja pirmininkavimas ES, tačiau komandiruotės į egzotiškus kraštus vis dar neišnyksta", - apgailestavo jis.

Parlamentaro teigimu, iš visų krašto ministerijų itin išsiskiria Aplinkos ministerija, tradiciškai išleidžianti didžiules sumas valdininkų išvykoms ir nevengianti itin tolimų bei egzotiškų maršrutų. "Pavyzdžiui, Finansų ministerijos valdininkai į užsienį vyksta dažnai, tačiau jų komandiruotės yra visiškai pateisinamos. O Aplinkos ministerijos klerkų kelionių kryptys apima Afriką ir kitus tolimus pasaulio kraštus. Jos teisinamos tuo, kad vykstama į neva ypatingos svarbos Jungtinių Tautų konferencijas, nors ten nagrinėjamos temos dažnai net nesusijusios su Lietuva", - piktinosi A.Mazuronis.


Rašyti komentarą...
D
Dainius
2012-05-22 11:32:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kvailas straipsnis - žurnalistas moko ministerijas kaip reikia dirbti. Gal jam pavesti ES pirmini9nkavimą?
Atsakyti
0

S
Saulius
2012-05-23 11:05:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tvarką valstybėje sieju su Tvarkos ir teisingumo partijos atėjimu į valdžią. Kol to nebus sunku tikėti nebųsiant valdininkų savivalės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų