• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolina Stažytė

Užkliuvusi už šio vandeniui nubėgti skirto griovelio E.Valiutė virto ir susižalojo. Autorės nuotrauka Perskaičiusi „Tauragės kurjerio“ straipsnį „Problemų kamuojamo turgelio gali ir nelikti“ (Nr. 44 (1501), į redakciją kreipėsi tauragiškė Edita Valiutė. Moteris teigė turgelyje prie Muzikos mokyklos patyrusi sunkią peties traumą: užkliuvusi už vandeniui skirto nubėgti griovelio ji nuvirto. Jai trūko peties raiščiai. Pašnekovei rūpėjo išsiaiškinti, ar tikrai dėl šiol nelaimės kaltas tik tariamas jos žioplumas. Būtent taip įsitikinęs turgelį administruojančių „Dunokų“ direktorius Alvydas Lapinis. Pasak jo, atsakingi už savo veiksmus bei sveikatą pirmiausia turi būti patys žmonės. Esą jo valdoma įmonė negali atsakyti už viską, kas nutinka mieste. Neutraliomis teisininkės akimis į šią situaciją sutiko pažvelgti advokatė Stanislava Jorudienė. Pasak jos, atsakinga šiuo atveju turėtų būti vietą, kurioje nutiko įvykis, administruojanti įmonė. Tačiau tai dar reikėtų įrodyti teisme. Trūko peties raiščiai

REKLAMA
REKLAMA

Į redakciją besikreipusi E.Valiutė teigė balandžio 10 dieną ėjusi į turgelį apsipirkti. Staiga praradusi pusiausvyrą, ji visu svoriu trenkėsi kairiuoju petimi į žemę.

REKLAMA

Tada nesupratau, kas įvyko. Kaip bekrisdama galėjau nepasiremti niekuo ir virsti tiesiai ant peties? Pagalvojau, kad nieko baisaus, ryt jau eisiu į darbą. Tačiau prasidėjęs nepakeliamas skausmas privertė pakeisti nuomonę. Negalėjau pakelti rankos, – pasakojimą pradėjo moteris.

Anot jos, iš odinių pirštinių, kurias ji mūvėjo, nieko neliko. Ant kelių atsirado žaizdos, vėliau virtusios randais. Šiaip ne taip nusigavusi iki pardavėjos, pas kurią ir ėjo, moteris išgirdo užuojautą.

REKLAMA
REKLAMA

Ji man pasakė, kad žmonės čia dažnai skaudžiai krinta. Tą pati patvirtino ir turgelio administratorė. Pastaroji teigė net pati už tų griovelių kažkada užkliuvusi. Tačiau atsakomybės prisiimti ji nenorėjo – liepė kreiptis į „Dunokų“ direktorių. Pastarasis į kalbas nesileido: pasiūlė žiūrėti po kojomis, išvadino mane žiopla, ir tiek žinių. Jokios užuojautos ar atsiprašymo. Negalima taip tyčiotis iš žmonių: esą jie senyvi ir kliūna visur. Man 39 metai, tad nesijaučiu nerangia senučiuke, – teigė su įtvaru tarsi didžiausia pagalve po pažastimi į redakciją atėjusi moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar tą pačią dieną A.Valiutė kreipėsi į traumatologą, o po mėnesio jai teko iškęsti ir peties sausgyslių prisiuvimo operaciją.

– Pasekmės siaubingos. Didžiuliai skausmai. Judesiai tapo riboti, negaliu dirbti. Praradau nemažai pajamų, išleidau dar daugiau. Juk draudimo neturėjau. Laukia trijų mėnesių reabilitacija, bet niekad sveikata nebebus kokia buvo. Net ir kraujas stipriai pablogėjo. Į ką reikėtų kreiptis? Nejau niekas neatsakingas už tuos griovius? – susijaudinusi kalbėjo moteris. Keista, jog kaltina „Dunokus“

REKLAMA

„Dunokų“ direktorius A.Lapinis, paklaustas, ar į jį kada kreipėsi įmonės administruojamame turgelyje sveikatą vienu ar kitu būdu susižaloję žmonės, atsakė neigiamai.

 Niekas nesikreipė. Kažkas kažkada paskambinęs iškoneveikė, ir tiek. Visiems neįtiksi. Užtaisytume tuos griovius, telkšotų balos – vėl būtų negerai. Reikia patiems žmonėms būti atsargiems. Juk „Dunokai“ visas gatves ir šaligatvius administruoja – negalime būti atsakingi už viską, kas nutinka mieste. Pažiūrėkite, kiek dabar gatvių iškasta ir niekas eidamas namo neužsimuša, saugiai pareina. J.Tumo-Vaižganto gatvėje griovių pilna ir prie pat namų tvorų, tačiau susižalojusių nėra. O čia trukdo vos 5 cm grioveliai, – teigė A.Lapinis.

REKLAMA

Anot jo, būna, kad suklumpama lygioje vietoje. Tačiau taip dažniausiai nutinka senyvo amžiaus žmonėms.

Dėl turgelio galiu pasikartoti. Pinigų ką nors pakeisti neturime. Viskas liks kaip yra. O dėl griuvinėjimų reikia būti patiems atsargiems, – pokalbį užbaigė „Dunokų“ direktorius. Teisme nagrinėta panaši situacija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Supažindinta su situacija advokatė S.Jorudienė pirmiausia prabilo apie savininką, kurio objekte įvyko įvykis.

Kiekvienas miesto objektas turi savo savininką. Štai gatvės, šaligatviai priklauso Tauragės rajono savivaldybei. Tačiau jas prižiūrėti valdžia yra patikėjusi „Dunokams“. Kaip supratau, taip yra ir su miesto centre esančiu turgeliu. Vadinasi, atsakingas turėtų būti administratorius. Savo veiklą jis gali būti apdraudęs. Jei yra tokia sutartis, patirtą žalą turėtų atlyginti draudikas, – teisiškai situaciją aiškina pradėjo S.Jorudienė.

REKLAMA

Advokatė prisiminė pati turėjusi panašią bylą. Į ją kreipėsi ant slidaus šaligatvio pargriuvusi ir susižalojusi moteris.

 Tada visi galvojo, jog aš pakvaišau, imdamasi šios bylos. Tačiau teisme viskas baigėsi taikos sutartimi. Pargriuvusiai moteriai buvo atlyginta neturtinė žala, o atsakovai šioje byloje buvo „Dunokai“ ir draudimo įmonė, – pasakojo advokatė.

REKLAMA

Paklausta, ar padėtų į ją besikreipusiai E.Valiutei, teisininkė atsakė tiksliai nežinanti.

 Kaip baigtųsi tokia byla, atsakyti sunku, nes viskas priklausytų nuo įrodinėjimo. Deliktinei atsakomybei pritaikyti būtina nustatyti visas keturias sąlygas: neteisėtus veiksmus, tai yra neužtaisymą grėsmę keliančių griovių, priežastinį ryšį tarp ėjimo ir sveikatos sužalojimo, kaltę bei patirtus nuostolius. Pastarieji gali būti tiek turtiniai, tiek ne. Reikėtų išaiškinti, ar toji moteris tikrai negalėjo būti atsargesnė. Sunkiausia ir būtų įrodyti „Dunokų“ kaltę. Ar sužalojimus patyrusi moteris buvo pakankamai atsargi, spręstų teismas, – teigė S.Jorudienė.

Anot jos, vienu iš įrodymų galėtų būti ir sistemingas kitų žmonių kliuvimas bei griuvinėjimas turgelyje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų