• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje Apeliacinis teismas suformavo trijų teisėjų kolegiją ir paskyrė 16 posėdžių šiai bylai išnagrinėti.

 „MG grupės“, anksčiau besivadinusios „MG Baltic“, politinės korupcijos byloje Apeliacinis teismas suformavo trijų teisėjų kolegiją ir paskyrė 16 posėdžių šiai bylai išnagrinėti.

REKLAMA

Teismas šią bylą rudenį pradės nagrinėti apeliacine tvarka, pagal gautus keturis proceso dalyvių skundus. 

Kolegija, susidedanti iš teisėjų Albino Bielskio, Lino Šiukštos ir Evaldo Gražio, per nuotolinį teismo posėdį su proceso dalyviais suderino posėdžių datas.

„Bylos nagrinėjimas nevyko, bet buvo suderintos posėdžių datos, ši byla yra pripažinta greičiau nagrinėtina“, – BNS sakė teismo atstovė Venta Valčackienė.

Pirmas posėdis numatytas rugsėjo 14 dieną, po to ketinama posėdžiauti spalio 24 dieną, lapkričio 22, 24, 29 ir 30 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat paskirti penki posėdžiai gruodį ir tiek pat sausį.

Visus kaltinamuosius išteisinusį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius, jis prašo žemesnės instancijos nuosprendį panaikinti ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

REKLAMA

Du skundus pateikė buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio advokatai – Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, nuosprendį apskundė ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio advokatas Ruslanas Boiko.

Išteisintųjų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti juos  netinkamais, o G. Danėlius Apeliacinio teismo prašo kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar Žvalgybos įstatymas, pagal kurį surinkta tam tikra dalis byloje gautų duomenų, atitinka pagrindinį šalies įstatymą – Konstituciją. 

REKLAMA
REKLAMA

Balandžio 19 dieną Vilniaus apygardos teismas išteisino visus kaltinamuosius „MG grupės“ politinės korupcijos byloje. 

R. Kurlianskis kaltintas kelių politikų papirkimu ir prekyba poveikiu, siekiant koncernui naudingų sprendimų priėmimo.

Kyšininkavimu byloje kaltinti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis E. Masiulis, buvęs šios partijos narys Šarūnas Gustainis ir parlamentaras, Darbo frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Eksliberalas Gintaras Steponavičius kaltintas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Teismas taip pat išteisino kaip juridinius asmenis kaltintus „MG grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie išteisinti kaip nepadarę veiksmų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Anot Vilniaus apygardos teismo teisėjų, surinktų įrodymų nepakanka įrodyti, jog E. Masiulis paėmė pinigus už veikimą „MG grupės“ interesais.

Pirmosios instancijos teismas padarė išvadą, kad 2016 metų gegužės 10 dieną R. Kurlianskio perduoti pinigai E. Masiuliui yra paskola, o alkoholio butelis – dovana, bet ne kyšis.

Prokuroras J. Laucius su tokia pirmosios instancijos teismo išvada nesutinka. Anot jo, pinigai – 106 tūkst. 200 eurų – buvęs kyšis, o dalis verslininko prašymų įvykdyta.

REKLAMA

Prokuroro teigimu, E. Masiulio ranka parašytas ir po keturių mėnesių nuo įvykio teisėsaugai pateiktas raštelis dėl paskolos neturi jokios teisinės reikšmės ir yra gauto kyšio maskavimo priemonė.

J. Laucius atkreipė dėmesį, kad 2016 metų gegužės 10 dieną pinigai perduoti konspiratyviu būdu, tai yra slapta. Verslininkas ir politikas sutarė susitikti vietoje, „kurios visuomenei nereikia pranešinėti“, pinigus R. Kurlianskis perdavė E. Masiuliui savo automobilyje, pinigai buvo dėžutėje su alkoholio buteliu, įdėtoje į maišelį. Anot prokuratūros pranešimo, tai būdinga kyšio, o ne legalios paskolos perdavimui.

Prokuroro teigimu, vertindamas kitų kaltinamųjų kaltę teismas padarė teisės taikymo klaidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų