„MG Baltic“ įtaką savo kailiu pajutęs A. Zuokas: kur tada žiūrėjo prezidentė?

Išslaptintoje Valstybės saugumo departamento medžiagoje nemažas dėmesys skiriamas koncerno „MG Baltic“ sukurtai politinei jėgai, kuri turėjo suskaldyti tuometinius savo konkurentus – Artūro Zuoko vadovaujamą Liberalų ir centro sąjungą. Pokalbyje su tv3.lt A. Zuokas atvirauja apie tuo metu vykusius politinius procesus ir pasakoja, kokią koncerno įtaką jautė pats.

23

Išslaptintoje VSD medžiagoje minima, kad siekdami didinti savo įtaką sostinėje, „MG Baltic“ atstovai pasirinko „politinį“ scenarijų ir, manoma, nusprendė suskaldyti A. Zuoko vadovaujamą Liberalų ir centro sąjungą.

Savo ruožtu, pažymima žvalgybos medžiagoje, 2006 m. „MG Baltic“ atstovai nusprendė įkurti sau parankią politinę jėgą, manoma, Liberalų sąjūdį. Sukurtos partijos pirmininku tapo Petras Auštrevičius. Tiesa, išraše partijų pavadinimai ir jų vadovų vardai užtušuoti.

Anot VSD, šiame procese aktyviausiai pasireiškė „MG Baltic“ atstovai Darius Mockus, Raimondas Kurlianskis, Romanas Raulynaitis ir Tomas Dapkus (nuo 2008 m.).

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. VSD pažyma apie „MG Baltic“

Kaip vertinate išslaptintą VSD medžiagą apie galimą „MG Baltic“ įtaką politinėms partijoms ir galimai įkurtą bei valdytą Liberalų sąjūdį?

Mums tai nebuvo jokia paslaptis, kad „MG Baltic“ dalyvavo steigiant Liberalų sąjūdį, finansavo jį ir organizavo daugelį procesų, nes to neslėpė ir tuometiniai mūsų partijos nariai, kurie įkūrė Liberalų sąjūdį – Gintaras Steponavičius, Petras Auštrevičius, Eligijus Masiulis.

„MG Baltic“ visada siekė turėti didžiulę įtaką valstybėje, tame tarpe ir Vilniuje. Jiems nepavyko 2007 m., bet pavyko 2015 m., kada Liberalų sąjūdis laimėjo rinkimus Vilniaus mieste ir jų partijos atstovas Remigijus Šimašius tapo Vilniaus miesto meru.

Tai man kyla klausimas – koks čia prezidentės vaidmuo? Nes prezidentė negalėjo nežinoti, nes tos pažymos nėra vakar sugalvotos. Kaip prezidentė, žinodama, kad Liberalų sąjūdis yra koncerno „MG Baltic“ produktas, dalyvavo palaikant jų kandidatus?

„MG Baltic“ mes visi politikai vengėme ir bijojome, nes žinojome, kad jie su savo televizijomis bet kurį politiką galėjo padaryti geriausiu arba vagimi, ar kuo tik nori. Matyt, likus metams iki kadencijos pabaigos prezidentė nusprendė būti laisva ir apvalyti visuomenę nuo tokių darinių.

REKLAMA

Ar jautėte, kad Liberalų sąjūdis vykdė „MG Baltic“ koncernui naudingas veiklas?

Pavyzdžiui, kodėl koncernas „MG Baltic“ ėmė spausti mane ir partijos narius, kai tuo metu vyko alkoholio įmonių privatizacija – „Stumbras“, „Alita“ ir „Anykščių vynas“. Kaip žinote, „MG Baltic“ pasiūlymas niekur nebuvo geriausias. Tada koncernas, pasitelkdamas politikus, teisėsaugą, slaptas pažymas, bandė išmetinėti konkurentus, kurie pasiūlė geresnę kainą.

Daug tokių pavyzdžių, kur būtų galima parodyti, kiek yra plati koncerno įtaka ir jų interesai Lietuvoje. Visi tie interesai turi ekonominę naudą.


Rašyti komentarą...
M
Marke
2018-05-08 14:06:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kodel tik dabar via isslaptina taip? Ka dare vsd pries daugiau metu atgal? Saukstai po pietu,meslu uzsiima..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų