Metų ataskaitą pristatęs meras nustebintas netikėta dovana

Metų darbų ataskaitoje Vilniaus meras Remigijus Šimašius akcentuoja sumažintą skolą, daugiau vietų darželiuose, vykdomus investicinius projektus, miesto tvarkymą. Tuo metu opozicija valdančiųjų nuveiktus darbus įvertino simboline dovana - tuja.

Tai - aliuzija į premjero Sauliaus Skvernelio išsakytą ironišką pastabą, jog Vilniaus mero vienintelis per kadenciją nuveiktas darbas buvo nupjauta nelegalios tvoros tuja.

„Noriu padėkoti merui nuo opozicijos už darbą, paprašyti, kad tų darbų būtų daugiau. Premjero paskatinti mes dovanojame tą tują, kad atmintų tuos darbus, kuriuos tikrai tikrai padarė. Dėl to tikrai neturime abejonių“, - pareiškė opozicinių Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos seniūnas Žilvinas Šilgalis.

59 puslapių iliustruotame spalvotame leidinyje, be kita ko, pažymima, kad tiesioginės užsienio investicijos 2015-aisiais siekė 9,09 mln. eurų, o vidutinis mėnesio atlyginimas sostinėje buvo didžiausias Lietuvoje ir siekė 956 eurai per mėnesį.

Be kitų darbų, meras mini 3500 sukurtų naujų vietų darželiuose, įvestas 100 eurų kompensacijas visiems į darželius nepatekusiems darželinukams. Savivaldybės teigimu, Vilniaus savivaldybės skola nuo kadencijos pradžios sumažinta 105 mln. eurų, džiaugiamasi efektyvesniu savivaldybės įmonių darbu po pertvarkų.

REKLAMA

Pristatydamas metų darbus tarybai, R.Šimašius akcentavo ir atliktus „ūkinius“ darbus - gatvių asfaltavimą, šaligatvių, kiemų prieigų tvarkymą, įrengiamus dviračių takus. Darbai tęsiami ir šiemet.

Savivaldybė nurodo „sėkmingai ir sklandžiai“ susigrąžinusi šilumos ūkį į miesto rankas, pažymima, kad šilumos kaina šį sezoną sumažėjo penktadaliu, o per dvejus metus - daugiau nei trečdaliu.

Kritika - dėl žaidimo skaičiais, vėluojančių projektų

Opozicijos atstovai ataskaitai negailėjo kritikos. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Jaroslavas Kaminskis pabrėžė, jog joje vis dar didžioji dalis skiriama ne padarytiems, o būsimiems darbams. Jo kolegė Renata Cytacka be kita ko klausė, kiek kainavo ataskaitos spausdinimas. Savivaldybės atstovų teigimu, ataskaitos, kurios popierinis variantas išdalytas tik tarybos nariams, parengimas ir spausdinimas kainavo apie 3,5 tūkst. eurų. LLRA-KŠS atstovai taip pat kritikavo administraciją dėl esą per menko dėmesio sostinės pakraščiams, dėl manipuliavimo skaičiais kalbant apie šilumos kainų vilniečiams mažėjimą. „Daugiau teisingų skaičių, mere, Vilniečiai vertina tiesą“, - replikavo J.Kaminskis.

Merui tują įteikęs Ž.Šilgalis stebėjosi, kad ataskaita iliustruota puslapinėmis valdžios atstovų nuotraukomis. Jis išsakė kritikos dėl vėluojančių baseinų, viešojo transporto atnaujinimo projektų.

„Ataskaita yra labai gražiai iliustruota - oro balionais. Iš tiesų, ji ir yra oro balionai“, - dėstė Ž.Šilgalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų