Merų piniginės: Neringos meras sako nežinojęs, kad tapo 10 kartų turtingesnis

Lietuvos miestų ir rajonų merų turtai skiriasi kardinaliai – kol vieni džiaugiasi sukaupę milijonus, kiti gali pasigirti turintys tik kelias dešimtis tūkstančių įkainoto turto. Visgi kai kurie miestų vadovai net nenutuokia apie turimą turtą ir apie tai, kad per trejus metus jų turtas išaugo 10 kartų, sužino tik iš žurnalistų.

Naujienų portalas tv3.lt, remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, paskaičiavo, kurių Lietuvos savivaldybių merų bendras turtas išaugo daugiausiai.

Turtingiausias – Matijošaitis

VMI duomenys rodo, kad turtingiausio šalies mero titulas priklauso Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui. Jo turtas 2020 metais vertinamas 3,96 mln. eurų. Laikinosios sostinės vadovas per trejus metus paaugino turimą turtą, nes prieš trejus metus jis deklaravo turto už 3,31 mln. eurų.

Antrojoje vietoje – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Pietų Lietuvos kurorto galva 2020 m. deklaravo turto už 1,68 mln. eurų. Per trejus metus R. Malinausko turtas padidėjo gana ženkliai – 2017 m. R. Malinauskas VMI nurodė, kad turi turto už 1,09 mln. eurų.

Turtingiausių merų trejetuką užbaigia Prienų rajono meras, socialdemokratas Alvydas Vaicekauskas. 2020 m. politikas deklaravo, kad turi 1,47 mln. eurų vertės turto. Jis taip pat gana ženkliai praturtėjo, kadangi prieš trejus metus deklaravo turto už 998 tūkst. eurų.

Palyginus su Kauno vadovu, kitų didmiesčių merų kišenės yra žymiai tuštesnės. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius deklaravo turto už 267 tūkst. eurų, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas – 291 tūkst. eurų, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas – 388 tūkst. eurų, Panevėžio miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas – 126 tūkst. eurų.

Išskyrus V. Matijošaitį, nė vieno didmiesčio meras nepatenka į turtingiausių savivaldybių vadovų dešimtuką.

Mažiausiai turto turi jauniausias meras

Mažiausiai turto už 2020 metus deklaravo jauniausias Lietuvos savivaldybių vadovas, 32 metų Liberalų sąjūdžio narys, Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Jis VMI nurodė, kad jo turtas vertas 21 tūkst. eurų.

Anykščių rajono meras, konservatorius Sigitas Obelevičius yra kiek turtingesnis už kolegą iš Tauragės – 2020 m. jis deklaravo turto už 38 tūkst. eurų.

Trečiąją vietą „skurdžiausių“ merų sąraše užima Zarasų rajono meras, socialdemokratas Nikolajus Gusevas. Jis nurodė, kad 2020 m. turėjo turto už 40 tūkst. eurų. Verta pažymėti, kad N. Gusevo turtas per metus mero poste žymiai išaugo, nes 2019 m. jis deklaravo turto už 13 tūkst. eurų.

Turtas išaugo daugiau nei 10 kartų

Zarasų raj. mero N. Gusevo turtas išaugo bene keturgubai, tiek pat išaugo ir jo kolegos iš Žemaitijos, Rietavo mero Antano Černeckio turtas. 2020 m. liberalas deklaravo turto už 223 tūkst. eurų, o 2017 m. – už 75 tūkst. eurų.

REKLAMA

Tačiau įspūdingiausią praturtėjimą per ketverius metus fiksavo Neringos miesto meras Darius Jasaitis. Socialdemokratas nurodė, kad 2017 m. turėjo 12 tūkst. eurų vertės turto. Po trejų metų Neringos vadovo turtas išaugo daugiau nei 10 kartų – VMI duomenys rodo, kad 2020 m. D. Jasaitis turėjo turto už 170 tūkst. eurų.

Labiausiai per ketverius metus „nuskurdo“ Radviliškio rajono meras, valstietis Mindaugas Pauliukas. 2017 m. jis deklaravo turto už 420 tūkst. eurų, 2020 m. – 49 tūkst. eurų. Radviliškio vadovas kardinaliai sumenkusiam turtui turi paprastą ir logišką atsakymą – jis atidavė paskolą.

Nustebo, kad tapo toks turtingas

Neringos meras D. Jasaitis, sulaukęs naujienų portalo tv3.lt skambučio, ne juokais nustebo, kai išgirdo, kad per trejus metus jo turtas išaugo daugiau nei 10 kartų.

„Jūs taip kartais nevarykit. <...> Mano deklaracijoje 170 tūkst.? Klaida visiška“, – nusistebėjo D. Jasaitis.

Meras iš naujo peržiūrėjo deklaraciją ir pamatė, kad jokios klaidos nėra, o deklaruotas turtas – daugiau nei 170 tūkst. eurų.

„Jūs visiškai teisus pasirodo. Ne klaida, pasirodo žmona pas mane su turtu. Pas mus bendra šeimos deklaracija ir per pusę jos turtas dalinasi ir man“, – aiškino D. Jasaitis.

2017 m. deklaracijoje buvo nurodytas tik D. Jasaičio turtas, kadangi tuomet jis dar nebuvo susituokęs su dabartine savo žmona.

„Aš visai neseniai vedžiau, žmona vedžiau su garažu Nidoje ir buitinėmis patalpomis. Nidoje garažai brangūs pasirodo. <...> Visą laiką galvojau, kad kas yra iki vedybų, tai jos. Bet dabar mane labai pradžiuginote, man nuotaiką pakėlėte“, – juokėsi D. Jasaitis.

Pirko kombainą

Prienų rajono meras A. Vaicekauskas turėjo paaiškinimą, kodėl jo turtas per trejus metus išaugo beveik puse milijono – 476 tūkst. eurų.

„Ten lizingas dasidėjo, kadangi esu ūkininkas, buvo paskola paimta ir dėl to padidėjo tas turtas. Kiekvienais metais aš pasižiūriu, kad būtų realios sumos, nes kiti paprastai formaliai deklaruoja, nežiūri. Vis tiek, ar žemė, ar kas deklaruota, kainos po truputį keičiasi, dėl to ir padidėjo tas turtas“, – aiškino socialdemokratas.

REKLAMA

Pasak A. Vaicekausko, už pasiimtą paskolą jis nusipirko naują kombainą už 300 tūkst. eurų.

Pasistatė namą

Kitas stipriai praturtėjęs meras – daugiau nei 20 metų Rietavui vadovaujantis liberalas Antanas Černeckis. Politikas per trejus metus praturtėjo 147 tūkst. eurų.

„Dabar galvoju kaip čia yra. Yra turbūt paprastai, pridaviau namą ir po statybos taip išaugo“, – aiškino A. Černeckis.

Rietavo vadovo teigimu, 2017 m. jis pradėjo statytis namą, tad statinio vertė deklaracijoje dar nebuvo nurodyta, o štai 2020 m. namas jau buvo baigtas, tad ir deklaruotas turtas pasipildė namo verte – beveik 150 tūkst. eurų.

„Užtat taip ir gavosi“, – tikino A. Černeckis.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad Valstybinė mokesčių inspekcija atvėrė politikų pinigines ir sąskaitas – paviešintos turto deklaracijos atskleidė, kiek per metus praturtėjo ir Seimo pirmininkė, ir Premjerė, o štai Prezidento turtai kiek sumenko. Savo pinigus taip pat pasididino Vyriausybės nariai ir parlamentarai. Kas gyvena prabangiau, o kas skurdžiausiai?


Rašyti komentarą...
H
Haubica
2021-07-31 07:57:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad ir ką bekalbėtų,lovys duoda geras pajamas.
Atsakyti
0

S
Sylverstrone
2021-07-31 07:47:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tos deklaracijos akių dūmimas, kiek jo kitu vardu perrašyta , kiek užsienyje ofšorose , jei kas rimtai domėtųsi , tai ir skaičiai amą atimantys turėtu būti.
Atsakyti
-1

K
Kunigas Jakas
2021-07-31 08:17:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŠŪDO jiems
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų