Matijošaitis apie LGBT eitynės Kaune: „Man jie visi turi būti lygūs“

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis sako neketinantis dalyvauti LGBT eitynėse, jei šios vis dėlto bus rengiamos Kaune. Vis dėlto miesto vadovas teigia, kad Kaune telpa įvairių seksualinių orientacijų žmonės ir visi jam atrodo lygūs.

„Miestas yra daugialypis, įvairios spalvos, įvairių seksualinių mažumų, ir vyrų, ir moterų, ir senelių gyvena. Visi turi rasti vietą, kur gyventi. Visi yra mūsų miestiečiai“, – pirmadienį žurnalistų paklaustas, kaip vertina Kaune planuotas rengti LGBT eitynes, sakė V. Matijošaitis.

Nors gavo kvietimą dalyvauti renginyje, meras jame pasirodyti neketina.

„Mane daug kas kur kviečia, nebūtinai visur aš turiu dalyvauti. Man labiau patinka žiūrėti į jūsų kolegę – į moterį. Aš matęs žmonių visur visokių. Kadangi aš miesto vadovas, man jie visi turi būti lygūs“, – sakė V. Matijošaitis.

Dėl renginio – į teismą

Birželį Gegužės 1-osios profesinė sąjunga kreipėsi į Regionų apygardos administracinį teismą dėl to, kad Kauno miesto savivaldybė atsisakė išduoti leidimą LGBT eitynėms. Jas planuota surengti rugsėjo 4 dieną.

Kaip pranešė teismas, profesinė sąjunga nurodo, kad tris kartus raštu kreipėsi į Kauno miesto savivaldybės administraciją, prašydama suderinti eitynes konkrečiais maršrutais, tačiau atsakovė kaskart atsisakydavo išduoti suderinimo dokumentus, atsisakymą motyvuodama formaliais, deklaratyviais ir iš esmės priešiškais susirinkimui teiginiais. 

Pareiškėja teigia, jog atsisakymas derinti maršrutus dėl to, kad neva taip nepateisinamai būtų sutrikdytas sklandus transporto eismas Kauno mieste ir kad Laisvės alėja per siaura eitynėms, yra šališkas, diskriminuojantis. 

Pasak eitynių organizatorių, Laisvės alėjoje pastaraisiais metais vyko ne vienas masinis renginys: Moterų solidarumo eitynės, Kauno rudens mugė, Kauno miesto gimtadienis, Krepšinio sirgalių eitynės, „Kiemų šventės“ susirinkimai. Pareiškėja prašo teismo sprendimą priimti skubos tvarka ir įpareigoti Kauno miesto savivaldybės administraciją nedelsiant, bet ne vėliau kaip likus trims dienoms iki planuojamo susirinkimo, suderinti eitynių maršrutą nuo paminklo „Laisvės karys“ Jonavos gatve, Šv. Gertrūdos gatve, Laisvės alėja ir Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios (Soboro) ir Mykolo Žilinsko dailės galerijos. 

REKLAMA

Jeigu teismas nuspręstų, kad Kauno miesto savivaldybės administraciją įpareigoti suderinti šį maršrutą nėra galimybių, prašoma teismo įpareigoti atsakovę suderinti kitą maršrutą, kuris prasidėtų nuo Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Laisvės alėja iki Kauno miesto apylinkės teismo ir tuo pačiu keliu grįžtų atgal. 

Pareiškėja taip pat prašo teismo skundą išnagrinėti skubos tvarka ir priteisti iš atsakovės patirtas bylinėjimosi išlaidas. Teismas informuoja, jog pirmiausia spręs skundo priėmimo klausimą, vėliau bus laukiama atsakovo atsiliepimo.


Rašyti komentarą...
S
Senas dzukas
2021-07-19 15:41:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matjošaitis protingas vyras, tai kaip tikras kaunietis, o kauniečiai jie visuamet buvo ir yra patriotai savo miesto ir rajono, jie nesivels į gėda miestui darančius eitynes, Kaunas yra Kaunas, Kaunas Lietuvos širdis
Atsakyti
-2

V
V.
2021-07-19 15:52:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai, kad nors vienas meras yra tikras miesto šeimininkas, o tai kiti dėl reitingų gatavi patys eiti su LGBT vėliavomis!
Atsakyti
-4

Šramas
2021-07-19 16:01:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul šimasius su visais kosmonautai ir visas brolerynas pas save Vilniui zygiuaja, turi savo vardinius sualiukus, gali ir kokį parkelį paaukoti zidruju vardu, apsisiauskit savo vaivorikstine iš vėliavomis ir nuakinkit visa Lietuva, kam kisat į Kauną ar kitus miestus, kas norės "pasismaginti" pakeisti "tepalus" į tos pačios lyties atstovus, prašom visi sostinė, ar kur už miesto
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų