Merų dėlionė įgauna spalvas: viename mieste – tikra intriga

Nors dar ne visos politinės partijos apsisprendė dėl savo kandidatų kitąmet vyksiančiuose savivaldos rinkimuose, pretendentų į merus dėlionė darosi vis aiškesnė. Politologai jau dabar įžvelgia, kad dalies didmiesčių galvos išliks ir antrai kadencijai, bet viename mieste rinkėjų laukia tikra intriga.

Portalas tv3.lt pateikia jau žinomus kandidatus į šalies didžiausių miestų merų kėdes bei Mykolo Romerio universiteto docento Virgio Valentinavičiaus įžvalgas apie galimus rinkimų favoritus.

Kandidatai į Vilniaus miesto merus:

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas – Seimo narys Dainius Kreivys. 2008-aisiais tapo Lietuvos ūkio ministru, 2016-aisiais išrinktas į Seimą.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatas – partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. 2015-aisiais jau kandidatavo į sostinės merus, nuo 2015 m. eina Vilniaus vicemero pareigas.

Liberalų sąjūdžio (LS) kandidatas – dabartinis Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Jis įpareigotas burti rinkimų komitetą. Tačiau dalis sostinės liberalų, nesutinkančių dalyvauti savivaldos rinkimuose su rinkimų komitetu, žada teikti atskirą partinį sąrašą. 2008–2012 m. buvo Lietuvos teisingumo ministras, 2012–2015 m. Seimo narys, 2015-aisiais išrinktas sostinės meru.

Darbo partijos (DP) kandidatas – Viktoras Uspaskich. 2000-aisiais tapo Seimo nariu, su DP išrinktas ir 2004-aisiais, ir 2008-aisiais. Nuo 2009 m. atsisakė Seimo nario mandato, nes buvo išrinktas į Europos Parlamentą. 2012–2014 m. Seimo narys, 2014 m. vėl išrinktas į Europos Parlamentą, atsisakė Seimo nario mandato.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas – Ramojus Girinskas. Eina partijos Žirmūnų skyriaus pirmininko, „Tvarkos ir teisingumo“ jaunimo lygos valdybos nario bei nevyriausybinės organizacijos „Europos jaunimas“ prezidento pareigas.

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas oficialiai dar nepaskelbė apie savo kandidatavimą. Kiek anksčiau Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas neatmetė galimybės, kad būtent A. Zuoką laiko partijos kandidatu rinkimuose. A. Zuokas nuo 2000 m. dvi kadencijas iš eilės buvo Vilniaus miesto meru, dukart (2004 m. ir 2008 m.) išrinktas Seimo nariu, abu kartus atsisakė mandato.

REKLAMA

Fortūna šypsos liberalams

Kitąmet dėl sostinės mero kėdės rungsis daug spalvingų kandidatų, tarp jų beveik nėra politikos naujokų, tačiau V. Valentinavičius prognozuoja, kad būtent R. Šimašius bus išrinktas antrai kadencijai.

„R. Šimašius turi šansą būti išrinktas antrą kartą, nors prieš metus taip neatrodė. Pasižiūrėjus į konkurentų lauką, galimas daiktas, pats stipriausias konkurentas bus A. Zuokas, kuris viešojoje erdvėje plaką Šimašių labai ilgai, faktiškai nuo jo išrinkimo. Kažkiek jam pavyko pasiekti, kad Šimašiaus darbas būtų vertinamas kritiškai, nors, pasižiūrėjus atidžiau, jis ne taip ir blogai vadovauja miestui“, – tv3.lt kalbėjo V. Valentinavičius.

Anot docento, šiuose rinkimuose svarbus aspektas bus švari reputacija, o šios nei A. Zuokui, nei V. Uspaskichui išsaugoti nepavyko. Atviru klausimu rinkimuose V. Valentinavičius laiko G. Palucko šansus laimėti.

„Socdemų įtaka sostinėje nebuvo pati geriausia. Palucko dalyvavimas parodytų atsinaujinusios socdemų partijos būklę, rinkėjų požiūrį į ją. Bent kiek geresnis Palucko pasirodymas rinkimuose būtų labai svarbus jo partijai atsistoti ant kojų“, – teigė pašnekovas.

Kandidatai į Kauno miesto merus:

TS-LKD kandidatė – Jurgita Šiugždinienė. Nuo pernai gruodžio laikinai vadovavo Kauno technologijos universitetui, dabar eina universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentės pareigas. Anksčiau yra dirbusi Vyriausybės kanceliarijoje.

LSDP kandidatas – Gintaras Černiauskas. Drąsiaus Kedžio „violetinėje istorijoje“ kaip advokatas atstovavo Laimutei Stankūnaitei.

LS kandidatas – partijos Kauno skyriaus pirmininkas, dabartinis vicemeras Simonas Kairys. Jis patvirtintas ir rinkimų sąrašo lyderiu.

DP kandidatas – Martynas Maulė. Šiuo metu dirba Susisiekimo ministerijos Transporto veiklos priežiūros departamento Kauno skyriuje.

Dabartinis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kol kas nėra patvirtinęs, ar ketina siekti antros kadencijos. Tuo metu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis yra sakęs, kad partijos skyrius dar neapsisprendė dėl savo kandidato. Tačiau tikėtina, kad skyrius kandidato į merus nekels, o palaikys V. Matijošaičio kandidatūrą.

REKLAMA

Favoritas aiškus

Vis tik V. Valentinavičius neabejoja – jei V. Matijošaitis paskelbs apsisprendęs dar kartą kandidatuoti į merus, pergalė bus jo rankose.

„Atrodo, kad nė vienas kandidatas neturi šansų jį įveikti. Nepaisant to, kad Kaune, skirtingai nuo Vilniaus, TS-LKD turi labai neblogą kandidatę J. Šiugždinienę. Bet vėl, V. Matijošaičio įsitvirtinimas šiuo metu Kaune yra labai didelis. TS-LKD belieka tikėtis geresnio pasirodymo rinkimuose į tarybą, kad frakcija padidėtų“, – patikino V. Valentinavičius.

Kandidatai į Klaipėdos miesto merus:

TS-LKD kandidatė – Seimo narė Agnė Bilotaitė. Seime dirba jau trečią kadenciją iš eilės, pirmąkart išrinkta 2008-aisiais.

LSDP kandidatas – Benediktas Petrauskas. 1992–1994 m. ėjo Klaipėdos miesto mero pareigas, savivaldybės taryboje dirba nuo 2000-ųjų.

LS kandidatas – Seimo narys Simonas Gentvilas. 2011 m. tapo Klaipėdos miesto mero patarėju, nuo 2015-ųjų – Klaipėdos miesto tarybos narys, 2016-aisiais išrinktas į Seimą.

Kol kas neaišku, ar dabartinis uostamiesčio meras, liberalas Vytautas Grubliauskas rinkimuose dalyvaus su kokia nors kita politine jėga, ar savarankiškai.

Šilta vieta giminaičiui

MRU docentas stebisi, kodėl liberalai uostamiestyje apsisprendė kelti ne gana populiarų dabartinį Klaipėdos merą V. Grubliauską, o partijos pirmininko sūnų S. Gentvilą.

„Įrodyti, kad čia yra politinis pasirinkimas geresnio kandidato, o ne artimo giminaičio statymas į šiltą vietą, būtų sunku. Aš manau, kad V. Grubliauskas, jeigu kandidatuos savarankiškai, neleis lengvai laimėti S. Gentvilui“, – prognozavo V. Valentinavičius.

Kandidatai į Šiaulių miesto merus:

TS-LKD kandidatas – Jonas Bartkus. 1990–1995 m. Šiaulių savivaldybės tarybos deputatas, 1993–1995 m. Socialinių reikalų komiteto pirmininkas. Nuo 2003 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys.

LSDP kandidatas – Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Sitnikas.

REKLAMA

DP kandidatė – Danguolė Martinkienė. 2008–2011 m. Šiaulių miesto savivaldybės mero patarėja. Nuo 2007 m. Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė.

Kol kas neaišku, ar perrinkimo antrai kadencijai siek dabartinis Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Sieks antros kadencijos

V. Valentinavičius neabejoja, kad būtent A. Visockas sieks tęsti darbą mero poste.

„Jis nėra kažkaip sugadinęs savo reputacijos. Greičiausiai būtų būtent jis favoritas rinkimų. O kiti kandidatai, tarp jų kažkokių ypatingų žvaigždžių ir asmenybių tikrai nėra. Dabartinio mero šansai, mano galva, yra pakankamai geri“, – kalbėjo V. Valentinavičius.

Kandidatai į Panevėžio merus:

TS-LKD rinksis iš dviejų kandidatų – Indianos Grigienės ir Mariaus Mališausko. Panevėžys bus vienintelis miestas, kur lapkričio 3–4 dienomis bus surengti atviri pirminiai kandidato į merus rinkimai.

LSDP kelia Ramūną Vyžintą. Jis ir tapo partijos savivaldybių rinkimų sąrašo lyderiu. R. Vyžintas politikoje nuo 2000 metų. Tris kadencijas dirbo miesto taryboje, buvo Panevėžio apskrities viršininkas, miesto mero pavaduotojas, laikinai vadavo miesto merą, dirbo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju.

LS kandidatas – Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Panevėžio valdybos viršininkas Valdemaras Jakštas. V. Jakštas tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavo ir 2015 m. Tąkart jį kandidatu į Panevėžio merus iškėlė A. Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai).

DP kandidatas – Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2018-10-30 10:58:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vilniaus mieste intrigos nėra - nei vienas iš išvardintų partinių gaujų atstovų nebus išrinktas.
Atsakyti
0

P
PP
2018-10-30 12:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl naudojamas senas partijų kurpalis, o partijomis Lietuvos rinkėjas tiki mažiausiai. Tai rodo karti pažadų ,melagių praktika... Kodėl nepartinių rinkėjų daugumai savivaldybėse neatstovauja ir neskelbiami nepartiniai kandidatai, ar čia viskas vyksta LR Konstitucijos rėmuose gal pasisakys Prezidentė?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų