Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną - sostinės Gedimino prospekte vyks net 13 įvairių renginių ir 23 koncertai.

REKLAMA

Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko teigimu, pagrindinėje sostinės gatvėje atsiras erdvės, skirtos sveikuoliams, stalo žaidimų zona vaikams, koncertuos profesionalūs šokių ior dainų kolektyvai, veiks parodos. Turės kur susiburti ir poezijos mylėtojai, o besidomintys istorija galės pasitikrinti savo žinias.

,,Pirmą kartą visame Gedimino prospekte vyks renginiai, parodos. Tikiuosi, kad tą dieną visi susitiksime Gedimino prospekte, nepaisant skirtingų nuominių ir skirtingų pažiūrų, ir vieningai, kaip mūsų tautiškoje giesmėje yra pasakyta, pažymėti šią mums visiems labai svarbią dieną“, - penktadienį žurnalistams sakė A. Zuokas.

Pristatydamas parodą ,,Lietuvos didžiosios kunigaikštystės atspindžiai“, fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius sakė, kad jam teko apvažiuoti nemažą istorinės teritorijos dalį, ,,prisiliesti prie tų akmenų, kurie mena Vytauto laikus“. ,,Yra kuo mums didžiuotis‘, - sakė jis. Menininkas atskleidė, kad parodoje bus 28 darbai, ir daugelį jų į Gedimino prospektą atėję žiūrovai tikriausiai pamatys pirmą kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas, kalbėdamas apie jausmą, kuris apima atstovaujant Lietuvą, pasakojo, kad į daugelį turnyrų užsienyje vežasi Vytį. Anot jo, galimybė atstovauti Lietuvai sukelia ypatingus jausmus.

,,Atstovauti Lietuvai yra svarbu, yra gerai, ypač, kai turime tokius gražius simbolius. Vytį mes turėjome Dakare ir sulaukiau labai daug klausimų, kas tai yra. Ir kai sužinodavo, kad tai yra valstybės simbolis, visi labai nustebdavo. Ir tai buvo malonu“, - sakė garsus lenktynininkas.

B.Vanago teigimu, svarbu patiems suvokti, kad turime gražią ir rimtą istoriją ir ,,nesame prastesni, o daugeliu atvejų net ir geresni (už kitus)“. Anot jo,Anot jo,ai, kad Vilnius siekia švęsti kitaip. ,,Bet reikia nepamiršti, kad nepriklausomybė - tai visų pirma yra atsakomybė. Visiems mums tai galioja“, - sakė B. Vanagas. Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Kristinos Ulevičiūtės teigimu, jokiu būdu nereikėtų praleistie moksleivių scenos, vaikų piešinių parodos, galimybės pažaisti stalo tenisą krepšinį. Anot jos, pagrindinėje sostinės gatvėje netrūks ir kavos bei arbatos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų