• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsivaizduokite, kad galite skaityti žmones kaip atverstą knygą, tik veido bruožai ir kūno linijos yra raidės ir žodžiai. Tai nėra fantastika – tai sudėtingas algoritmas, kuriame kiekvienas faktas kartais prieštarauja kitam, ir turite nuspręsti, kuris kurį papildo. Kiekvienas žmogus turi savo unikalų pasakojimą, kurį galima perskaityti per jo išvaizdą, elgesį ir kūno kalbą, panašiai kaip skaitant knygą su daugybe sluoksnių ir paslėptų prasmių, parašytų tarp eilučių.

Įsivaizduokite, kad galite skaityti žmones kaip atverstą knygą, tik veido bruožai ir kūno linijos yra raidės ir žodžiai. Tai nėra fantastika – tai sudėtingas algoritmas, kuriame kiekvienas faktas kartais prieštarauja kitam, ir turite nuspręsti, kuris kurį papildo. Kiekvienas žmogus turi savo unikalų pasakojimą, kurį galima perskaityti per jo išvaizdą, elgesį ir kūno kalbą, panašiai kaip skaitant knygą su daugybe sluoksnių ir paslėptų prasmių, parašytų tarp eilučių.

REKLAMA

Pirma, atkreipkime dėmesį į plika akimi matomus fizinius bruožus. Tai gali būti veido išraiškos, akių kontaktas, kūno laikysena, gestai ar ,netgi, drabužių pasirinkimas. Kiekviena iš šių detalių yra tarsi raidės, kurias reikia išmokti skaityti. Pavyzdžiui, žmogaus akys gali daug pasakyti apie jo emocinę būseną. Ar jos yra plačiai atvertos ir gyvybingos, ar galbūt užmerktos ir pavargusios? Tai gali rodyti entuziazmą arba nuovargį.

Kūno laikysena taip pat svarbi. Žmogus, stovintis tiesiai ir tvirtai, greičiausiai jaučiasi pasitikintis savimi. Priešingai, susilenkęs kūnas gali rodyti nepasitikėjimą ar net baimę. Kiekviena šių detalių yra svarbi, nes jos sudaro žodžius, kurie pasakoja apie žmogaus vidinę būseną. Tačiau čia prasideda sudėtingumas – kai vienas bruožas gali prieštarauti kitam. Pavyzdžiui, žmogus gali stovėti tiesiai, bet jo veidas gali rodyti nerimą, o jo plaukai ir balso tembras sako kitką. Elgesys ir veiksmai yra žodžiai, kurie sudaro sakinius. Pavyzdžiui, kaip žmogus reaguoja į stresą arba kaip jis bendrauja su kitais gali daug atskleisti apie jo asmenybę ir vertybes. Greiti, nervingi judesiai gali rodyti nerimą, o ramūs, apgalvoti veiksmai – pasitikėjimą savimi.

REKLAMA
REKLAMA

Bendravimas yra dar viena svarbi sritis. Žmogaus kalbos ir balso tonas, trigerinių žodžių pasirinkimas ir netgi kalbėjimo tempas gali padėti suprasti jo nuotaiką ir požiūrį. Žmogus, kalbantis ramiai ir lėtai, gali būti apgalvotas ir ramus, o greitai ir aukštu tonu kalbantis žmogus gali būti susijaudinęs arba neramus. Tačiau vėlgi, gali būti prieštaravimų – ramus balsas gali slėpti vidinį nerimą, kurį išduoda kiti ženklai.

REKLAMA

Kaip ir skaitant knygą, svarbu atsižvelgti į kontekstą. Vien tik pavienės raidės ar žodžiai gali būti klaidingai interpretuojami, jei jie nėra vertinami platesniame kontekste. Pavyzdžiui, žmogaus gestai, kurie atrodo priešiški vienoje situacijoje, gali būti visiškai kitaip suprantamai ir netgi natūralus kitoje.

Tyrinėjant žmonių bruožus ir elgesį, svarbu įvertinti visą situaciją. Tik tada galėsite suprasti tikrąją žmogaus istoriją, kurią jis pasakoja per savo išvaizdą ir elgesį. Be konteksto, net ir tiksliausia informacija gali būti neteisingai interpretuojama.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonių skaitymas, kaip knygos, yra panašus į sudėtingo algoritmo valdymą. Kiekviena detalė yra tik vienas taškas, kuris turi būti vertinamas kartu su kitais duomenimis. Kartais vieni faktai prieštarauja kitiems, ir reikia nustatyti, kurie faktai yra svarbesni. Tai reikalauja kritinio mąstymo ir analitinių įgūdžių, norint tinkamai interpretuoti visą informaciją ir padaryti teisingas išvadas.

Jeigu esate sąžiningas, pamirškite žmogaus pažinimo ir nuskaitymo kursus bei sertifikatus, kurie truko kelis mėnesius, nes žmogaus skaitymas yra patyriminis, daugiasluoksnis mokymas. Įsivaizduokite endokrinologą, kuris išmoko savo amato per kelis mėnesius. Paviršutiniški nuskaitytojai su savo analizėmis, galite paveikti žmogaus gyvenimą, jo pasirinkimus ir galų gale, galite pakenkti, nors ir nedavėte Hipokrato priesaikos. Toks nuskaitymas gali sugriauti gyvenimus, ilgainiui išsekinti žmogaus energiją tiek finansiškai, tiek emociškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tragedija įvyksta, kai žmogus bando skaityti kitą žmogų kaip knygą, pasikliaudamas vien tik pavienėmis raidėmis ar atskirais žodžiais, nesujungęs į visumą ir neperskaitęs nieko tarp eilučių. Žmogus yra pernelyg sudėtingas, kad jį būtų galima visiškai suprasti tik per paviršutinišką analizę. Tam nepakanka vien informacijos ir proto – tam reikia išminties ir daug laiko, kad jau būtų galima nustoti save vadinti mokiniu šioje srityje. Žmogaus skaitymas nėra primityvus procesas, jis reikalauja gilesnio suvokimo ir platesnio žinių bagažo, kurį galima gauti tik per dešimtmečius.

REKLAMA

Kirpėjai, terapeutai, dermatologai, kardiologai, endokrinologai, juridiniai psichologai, psichiatrai, neurologai, gastroenterologai, pulmonologai, nefrologai, balso specialistai, įvairūs mokytojai, socialiniai darbuotojai, detektyvai, sociologai, meno terapeutai, policijos pareigūnai, saugumo darbuotojai, pardavėjai, vaistininkai, drabužių dizaineriai ir stilistai, barmenai, profesionalūs pokerio žaidėjai, kūno kalbos ekspertai, konsjeržai, kosmetologai ir makiažo meistrai, sporto treneriai, chiromantai, net gyvūnų dresuotojai, teisėjai ir advokatai, fotografai, dailininkai ir daugybė kitų specialistų taip pat paviršutiniškai skaito žmones. Kiekvienas turi savo metodus ir priemones, kaip atskleisti žmogaus būseną ar poreikius. Tačiau, tik sujungus visas šias įžvalgas ir dar kitas į vieną visumą, galima pasiekti tikresnį supratimą. Tai yra daugiasluoksnis procesas, kuriame kiekvienas aspektas papildo kitą, ir tik tokiu būdu galima perskaityti žmogaus „knygą“ tiksliau ir išsamiau.

REKLAMA

O dabar pamirškite visa tai, ką iki šiol perskaitėte. Jūsų skaitymas visiškai keičiasi, kai žmogų pradedi skaityti tarp jį supančios aplinkos, atsižvelgus į šalia esančius irgi nuskaitytus žmones. Juk yra viena dėlionės dalis didžiojoje puzlėje, ir rasti jam vietą reiškia pataikyti į reikiamą dėlionės vietą tarp jį papildančių puzlės dalių. Tik tada, jei mokate skaityti visą gamą, galite teigti, kad kažkiek mokate tai daryti. Kol galiausiai sukaupiate tiek žinių, kad suprantate, jog skaitote be klaidų tik mažą gamtos dalį, ir galų gale, tenka pripažinti, kad tai yra tik lašas vandenyne, o jis yra beribis , nes yra ir kalnai…

Žmogus iš yra esmės kitoks, kai jis realizavęs savo puzlės kraštines, kai jis yra įsikūręs savyje, savo netobulumuose. Jis tobulai atsiskleidžia ir papildo save, kai yra šalia jį papildančių komandos narių šeimos veikloje ir gyvenime. Tik būdamas šalia kitų jis tampa pilnavertiška puzlės dalimi, kuri ne tik realizuoja savo potencialą, bet ir prisideda prie bendro paveikslo kūrimo. Kiekvienas iš mūsų esame dalis didžiosios puzlės, kur kiekviena dalis svarbi ir reikšminga. Bendradarbiaudami ir suprasdami vienas kitą galime sukurti harmoningą ir pilną vaizdą. Tai galiu tęsti iki begalybės…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų