Marius bylinėjasi dėl nekokybiškų medicinos paslaugų. Vyras prašė priteisti iš Marijampolės ligoninės 5,5 tūkst. eurų turtinės ir 50 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą. Vis dėlto, tiek apygardos, tiek apeliacinis teismai ligoninės atstovų kaltės neįžvelgė.
Tačiau rankų nenuleidęs Marius padavė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). Marijampoliečio balsas buvo išgirstas būtent paskutinėje instancijoje. Tiesa, žalos atlyginimo klausimas čia nebuvo išspręstas.
LAT nutarė, kad tiek Lietuvos apeliacinio, tiek Kauno apygardos teismų sprendimai turi būti panaikinti. O byla turi būti perduota nagrinėjimui iš naujo pirmos instancijos teismui. Tad Mariui, nors ir pavyko pasiekti nedidelę pergalę, teismų maratono pabaigos horizonte dar nematyti.
Bylos aplinkybės
Vyras teisme paaiškino, kad dirbo automobilių transporto srityje. 2016 m. sausio 13 d. komandiruotės metu, vairuodamas transporto priemonę, pajuto stiprius skausmus dešinėje pėdoje, negalėjo toliau vairuoti, sustojo ir laukė jį pakeisiančio kolegos.
Skausmui nesiliaujant ir plintant aukščiau visoje kojoje, 2016 m. sausio 13 d. apie 14 val. jis išsikvietė medikus. Atvykus greitajai medicinos pagalbai (GMP), Mariui buvo suleisti vaistai nuo skausmo.
Situacijai negerėjant, ieškovas tos pačios dienos vakarą (apie 23 val.) dar kartą kreipėsi į GMP ir buvo nuvežtas į Marijampolės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. Čia jį apžiūrėjo vidaus ligų gydytojas ir gydytojas traumatologas ortopedas.
Šis po atliktos rentgenogramos nustatė dešinės čiurnos sąnario raiščių patempimą, dešinės čiurnos sąnarį imobilizavo gipso longete bei paskyrė leidžiamus vaistus nuo skausmo. Mariaus teigimu, Marijampolės ligoninės komisijos išvadoje nurodyta gydytojo traumatologo ortopedo išvada, kad ieškovo kojos skausmo priežastis yra dešinės kojos trauma buityje, t. y. ant laiptų pakrypus dešinei kojai, yra neteisinga.
Nes, anot jo, jau pirmojo skambučio bendrajam pagalbos centrui metu ieškovas aiškiai nurodė, jog jokios traumos patyręs nebuvo, kojos skausmas atsirado būnant kieme, o jo priežastis jam nėra žinoma. Šią aplinkybę patvirtina garso įrašai, kuriuose ieškovas aiškiai nurodė, kad skausmas kojoje atsirado iš niekur, skausmas yra toks stiprus, jog ieškovas negali paeiti.
Kita ligoninė, kita diagnozė
Marijampolietis pažymėjo, kad namie 2016 m. sausio 17 d. apie 6 val. ryto vėl prasidėjus nepakeliamiems skausmams dešinėje kojoje, jis išsikvietė GMP, kuri nugabeno jį jau į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę.
Čia jam buvo konstatuota dešiniojo bifurkacinio rago trombozė. 2016 m. sausio 18 d. vyras skubos tvarka buvo paguldytas į chirurgijos skyrių, kur jam atliktos dvi operacijos. 2016 m. sausio 20 d. Mariui buvo atlikta dešinės šlaunies amputacija.
Marius nurodė, kad, laiku nustačius sveikatos sutrikimo priežastį, buvo galima išvengti trombo didėjimo, laiku jį pašalinti ir sutirpdyti. Taigi egzistuoja faktinis ir teisinis priežastinis ryšys tarp jo patirtos žalos ir Marijampolės ligoninės netinkamų veiksmų.
Remdamasis tuo, vyras reikalauja 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.