Su kalašnikovu po Vilnių lakstęs Molotkovas nuteistas dėl vagysčių

Iš policijos komisariato su kalašnikovu pasprukęs Igoris Molotkovas išgirdo dar vieną nuosprendį. Šįkart garsusis bėglys prisidirbo iš prekybos centro vogdamas keptuves.

I. Molotkovas apsivogė prekybos centre „Senukai“. Tiesa, jis kiek „apsiskaičiavo“, nes jo pavogtų daiktų vertė – 158 eurai. Jei suma būtų 8 eurais mažesnė, tai ilgapirštis būtų atsipirkęs administracine atsakomybe.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Su policijos automatu pabėgusiam Igoriui Molotkovui – ilgi metai nelaisvės

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, jei pavogto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių (150 eurų – aut. past.), tai užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų. Bet dabar I. Molotkovui grėsė viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas pripažino I. Molotkovą kaltu. Jam paskirtas 45 parų areštas. Tiesa, dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka, paskirta bausmė automatiškai sutrumpinta trečdaliu.

Tad už grotų I. Molotkovas praleis 30 parų. Tiesa, jis dar gali apskųsti nuosprendį apeliacine tvarka. Pats I. Molotkovas į paskelbimą atvykti nepanoro.

Taikinys – keptuvės

I. Molotkovas buvo kaltinamas tuo, kad pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą. Jis 2020 m. birželio 15 d. apie 18.30 val., Vilniuje iš prekybos salės paėmė dvi  keptuves, kurios vienos kaina 43 eurai (bendrai 86 eurų suma) ir dvi keptuves, kurios vienos kaina 36 eurai (bendrai 72 eurų suma).

Keptuves I. Molotkovas įsidėjo į kuprinę, ir  išėjo pro kasas, nepateikęs minėtų prekių apmokėjimui. Tokiu būdu pagrobė svetimą 158 eurų vertės turtą.

Po sėkmingos vagystės I. Molotkovas tarsi įgavo sparnus. Ir jau kitą dieną sugrįžto į tą patį prekybos centrą.

Molotkovo pabėgimo akimirkos – vaizdo įraše:

Šįkart jis pabandė pagrobti dar 4 keptuves ir 1 termosą. Jam vėl pavyko praeiti pro kasas, bet tada jį sustabdė apsaugos darbuotojas. Šįkart jis pasikėsino pavogti turto už beveik 233 eurus.

REKLAMA

Vilniaus apylinkės teisme šios dienos posėdyje buvo sudėlioti paskutiniai akcentai. Nuosprendis baudžiamojoje byloje bus skelbiamas spalio pabaigoje.

Spruko su automatu

Su policijos automatu pabėgusiam I. Molotkovui 2016 m. nuosprendį paskelbė Vilniaus apygardos teismas. Nuspręsta I. Molotkovą už grotų pasiųsti ketveriems metams ir keturiems mėnesiams. Bausmę jis atliko pataisos namuose.

Teismas I. Molotkovą pripažino kaltu pagal visas inkriminuojamas veikas: dėl šaunamojo ginklo pagrobimo panaudojant psichinį smurtą bei neteisėto jo gabenimo, taip pat dėl to, jog naudodamas psichinę prievartą reikalavo, jog valstybės tarnautojai atliktų veiksmus jo naudai.

Teismas atsižvelgė į tai, jog vyras 126 kartus baustas administracine tvarka, 15 kartų teistas, niekur nedirba. Taip pat atsižvelgta į tai, jog jo veiksmai buvo spontaniški, neplanuoti. I. Molotkovas iškart pripažino, kad neketina skųsti teismo sprendimo ir bausmę laiko teisinga. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad 2015 m. lapkričio 19 dieną du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė 1991 metais gimusį kaltinamąjį I. Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį, užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą. Kaltinamajam rankos priekyje buvo surakintos antrankiais, automobilio galinės durelės iš vidaus užblokuotos.

Policijos pareigūnai trumpam išlipo iš automobilio, o I. Molotkovas, pasinaudodamas esama situacija, pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve. Policijos pareigūnas, priėjęs prie galinių mašinos durelių ir jas atidaręs, pamatė į save nukreiptą ginklą. Kaltinamasis reikalavo, kad policijos pareigūnas nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį. I. Molotkovas grasino panaudoti ginklą, jeigu nebus vykdomas jo reikalavimas. Netrukus prie automobilio priėjo ir kitas policijos pareigūnas, tačiau ir jam grasindamas ginklu kaltinamasis pareikalavo sėstis į automobilį.

REKLAMA

Policijos pareigūnai, matydami realų pavojų savo gyvybėms, pasitraukė nuo automobilio, o kaltinamasis, išlipęs iš jo per priekines duris, pabėgo.

Kaltinamojo paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą bėglio ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose.

I. Molotkovas su savimi pagrobto ginklo neturėjo. Netrukus po sulaikymo jis parodė vietas, kuriose paslėpė automatinį ginklą su šovinių dėtuve bei antrankius.

Nurodytoje vietoje aptiktas nepažeistas automatinis ginklas su visais dėtuvėje buvusiais šoviniais bei išoriškai nepažeisti antrankiai, kuriuos kaltinamasis pats nusiėmė atsirakindamas turimomis priemonėmis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų