Mažeikiškis bus teisiamas už kito žmogaus vertimą prekiauti narkotikais

Teismui perduota keturių asmenų disponavimo narkotikais byla, kurioje vienas iš kaltinamųjų taip pat bus teisiamas dėl prekybos žmonėmis, nes vertė kitą žmogų prekiauti narkotikais.

Kaip trečiadienį pranešė Šiaulių apygardos prokuratūra, ikiteisminį tyrimą atlikę Telšių apskrities policijos kriminalistai nustatė asmenis, kurie praėjusių metų sausio – balandžio mėnesiais galėjo platinti narkotines ir psichotropines medžiagas. Už įvairias nusikalstamas veikas ne kartą teistas 23 metų M. G. kvaišalų platinimui pasinaudojo kitais žmonėmis, todėl yra kaltinamas ir prekyba žmonėmis.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis siūlė vienam pažįstamam platinti kvaišalus, tačiau šis nesutiko. Nepatenkintas dėl atsisakomo pasiūlymo M. G. baugino nukentėjusįjį – grasino panaudoti smurtą prieš jį ir jo šeimos narius, mušė ir siuntė grasinančio pobūdžio žinutes. Neturėdamas kito pasirinkimo, jis buvo užverbuotas platinti narkotines ir psichotropines medžiagas.

Surinkta duomenų, kad užverbuotas nukentėjusysis pardavinėjo narkotines medžiagas, o už jas surinktus pinigus perduodavo M. G. Pasak nukentėjusiojo, per kelerius mėnesius verbuotojui buvo perduota apie 10 tūkstančių eurų uždirbta suma.

Byloje kaltinimai taip pat pareikšti 22 metų mažeikiškiui, kuris įsigijo kvaišalų iš M. G. Pirkėjas dalį narkotinių ir psichotropinių medžiagų pardavė trečiam 21 metų kaltinamajam. Jis, bylos duomenimis, psichotropinių medžiagų davė dviem nepilnametėms merginoms. Ketvirtasis kaltinamasis – anksčiau teistas 38-erių metų mažeikiškis, kuris pirko kanapių sau.

Trys kaltinamieji pripažįsta disponavę narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. M. G. savo kaltę neigia.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų. Už jų platinimą nepilnamečiams – nuo 3 iki 12 metų. Už prekybą žmonėmis baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 10 metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų