Mažametę seksualiai išnaudoję vyrai laisvės neišvys ilgus metus 

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien nusprendė, kad Vaidas Velička, Donatas Astrauskas, Gytas Rauduvė seksualiai prievartavo ir pasikėsino išžaginti, vienas iš jų – išžagino mažametę, o Romas Redikas ją seksualiai prievartavo, todėl visi keturi turės atlikti laisvės atėmimo bausmes ir atlyginti nukentėjusiai mergaitei didesnę neturtinę žalą.

Teismas nusprendė perkvalifikuoti trijų vyrų veiksmus iš lytinės aistros tenkinimo su nepilnamete jai neprieštaraujant į seksualinį prievartavimą ir pasikėsinimą išžaginti, o V. Veličkos atveju – dar ir į išžaginimą.

Vaidas Velička turės atlikti 10 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, Donatas Astrauskas kalės 7 metus ir 6 mėnesius, Gytas Rauduvė – 7 metus. D. Astrausko atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jis prisipažino ir gailėjosi.

Pirmosios instancijos teismo išteisintas Romas Redikas šiandien buvo pripažintas kaltu dėl mažametės seksualinio prievartavimo. Jam paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvo lengvinančių aplinkybių?

Atsižvelgiant į įvairias nusikaltimų padarymo ir kitas aplinkybes bei nuteistųjų asmenybes, jiems skirtos mažesnės negu vidutinės trukmės arba jai artimos laisvės atėmimo bausmės.

REKLAMA

Anksčiau D. Astrauskui ir G. Rauduvei buvo skirtas laisvės apribojimas atitinkamai 2 ir 1 metams 4 mėnesiams, o V. Veličkai – laisvės atėmimas 1 metams ir 9 mėnesiams.

Priteistus civilinius ieškinius neturtinei žalai atlyginti Teismas padidino: iš Donato Astrausko – nuo 2 896,20 Eur iki 5 800 Eur; iš Gyto Rauduvės – nuo 1 448,10 Eur iki 2 900 Eur; iš Vaido Veličkos – nuo 7 240,50 Eur iki 10 140 Eur. Neturtinė žala nukentėjusiajai priteista ir iš kaltu pripažinto R. Rediko – jis turės sumokėti 2320 Eur.

Tokį sprendimą apeliacinės instancijos teismas priėmė nustatęs, kad D. Astrauskas, G. Rauduvė, V. Velička ir R. Redikas tikrai tenkino lytinę aistrą su nukentėjusiąja, pasinaudoję jos bejėgiška būkle dėl mažametystės, D. Astrauskas ir G. Rauduvė kėsinosi ją išžaginti, o V. Velička su mažamete mergaite realiai santykiavo, t.y. ją išžagino. Nors nuteistieji prieš mergaitę nenaudojo prievartos, nėra pagrindo teigti, kad tokio amžiaus vaikas suvokė su ja atliekamų veiksmų reikšmę. Tai, kad nukentėjusioji įdėjo skelbimą į internetą, pasiūlė susitikimo vietą, dar nereiškia, jog ji tokiu būdu inicijavo ir  lytinės aistros tenkinimo bei lytinio santykiavimo veiksmus.

Kolegija konstatavo, kad D. Astrauskas, G. Rauduvė, R. Redikas ir V. Velička, būdami suaugę, suvokė, jog atlieka seksualinius veiksmus, fiziškai kontaktuoja su mažamete (mergaitei buvo 10-12 metų) ir norėjo patenkinti savo seksualinius poreikius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų