Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys Mindaugas Puidokas ketvirtadienio rytą Seimo posėdžio metu metė kaltinimus Laisvės frakcijos nariui Mariui Matijošaičiui. Aiškino, kad šis „kelia orgijas“ Seimo viešbutyje. Taip pat teigė, kad esą grasina virš jo gyvenantiems ukrainiečiams, kurie nori ramybės.

Seimo narys Mindaugas Puidokas ketvirtadienio rytą Seimo posėdžio metu metė kaltinimus Laisvės frakcijos nariui Mariui Matijošaičiui. Aiškino, kad šis „kelia orgijas“ Seimo viešbutyje. Taip pat teigė, kad esą grasina virš jo gyvenantiems ukrainiečiams, kurie nori ramybės.

REKLAMA

Karo pabėgėliams atvykus iš Ukrainos, daugelis Lietuvos žmonių geranoriškai priėmė juos į savo būstus. Kelių parlamentarų iniciatyva Seimas įteisino galimybę laikinai užleisti laisvus Seimo viešbučio butus, kurių Seimo nariai laikinai atsisako.

„Kreipiuosi į jus dėl skandalingo Laisvės frakcijos nario Mariaus Matijošaičio elgesio ir nuolatinių keliamų orgijų Seimo viešbučio bute.

Kantrybės taurę perpildė, kai ukrainiečių šeima, gyvenanti virš jo, naktį atėjo eilinį kartą prašyti, kad nebūtų triukšmaujama ir leistų ilsėtis, o jiems buvo pagrasinta, jog jie per savaitę bus iškeldinti iš Seimo viešbučio buto“, – Seimo posėdyje sakė M. Puidokas.

REKLAMA

Parlamentaras prašė Seimo valdybą, kad ši apsvarstytų M. Matijošaičio elgesį ir būtų iškeldintas iš buto.

„Mažiausia, ką būtų galima padaryti, tai bent jau atsiprašyti tos ukrainiečių šeimos, kurie yra pabėgėliai iš karo zonos. Aš manau, kad toks elgesys yra labai netinkamas“, – aiškino M. Puidokas.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasioūlė kreiptis į Etikos komisiją, kuri nagrinėja Seimo narių elgesį: „Dėl orgijų taip pat“.

Matijošaitis atkirto: kaltinimai –„ištraukti iš kepurės ir netiesa“

Į viešus M. Puidoko pareiškimus sureagavo pats Laisvės frakcijos narys M. Matijošaitis. Jis neigė jam sviestus kaltinimus ir minėjo, kad M. Puidokas daro „politinį šou“.

„Mindaugui Puidokui turbūt pritrūko dėmesio ir kažkokio konflikto. Pandemija baiginėjasi, viskas ramiau, maršistai nebe tiek aktyvūs. <...> Rado kažkokį pretekstą. Data, laikas, pareiškimai yra ištraukti iš kepurės ir netiesa. Vakar nebuvau Vilniuje, aš buvau Kaune koncerte. <...> Liudininkai visi yra aplink mane“, – apie sulauktus priekaištus atsiliepė M. Matijošaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys paaiškino, kokia buvo įvykių eiga. Pasak jo, Seimo viešbutyje nevyko jokių M. Puidoko minėtų „orgijų“, atvirkščiai, skambėjo paties M. Matijošaičio kuriama muzika.

„Tai buvo antradienio naktį ir ne 4 val., o apie vidurnaktį, kada aš tyliai leidau muziką. Žinote, apie orgijas čia išvis yra labai spalvinga frazė. <...> Pakviesčiau aš jus, jeigu būtų [orgijos – tv3.lt], čia visi veržiasi. <...>

Aš kuriu muziką, o tą dieną, užvakar naktį, aš tyliai leidau muziką. Atėjo kaimynė, aš atsiprašiau, išjungiau tada muziką, naudojau ausines ir tikrai dar nunešiu tortuką, pasikalbėsime. Dar kviečiau ją arbatos ir pasiklausyti, kaip tyliai tai skamba. Tikrai tyliai, galbūt žemi dažniai sutrukdė ramybę, dėl to ir atsiprašiau jų“, – tv3.lt sakė M. Matijošaitis.

Seimo narys turėjo ir daugiau pastabų M. Puidokui. Politiko nuomone, kilus konfliktui, pirmiausia asmenims derėtų išsiaiškinti asmeniškai, o ne skelbti kaltinimus viešai.

„Labai nevyriška, labai nebrandu. Jeigu yra trintis, tam tikri nesutarimai, nuoširdus noras spręsti buitinę ar politinę problemą, visų pirma, brandūs žmonės ateina ir pasikalba. O kadangi padarytas politinis šou, <...> ir tikslas aiškus – diskredituoti mane“, – sakė Seimo narys.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat M. Matijošaitis sakė norintis viešai pakviesti M. Puidoką pasiklausyti jo kuriamos autorinės muzikos. „Gal žmogus tada bus mažiau nusivylęs, kad nepakviestas“, – teigė jis.

Puidokas kreipėsi į etikos komisiją

M. Puidokas išplatintame pranešime teigė, kad jam skirtame dviejų kambarių bute Seimo viešbutyje apsigyveno keturių asmenų šeima iš Ukrainos. Pirmosiomis jų atvykimo dienomis jis teigė aplankęs juos pabendrauti ir sužinoti, kaip sekasi įsikurti.

„Ukrainiečiai buvo ir yra labai patenkinti sąlygomis ir dėkojo už galimybę gyventi bute, bet jau tada užsiminė, kad turi labai triukšmingą kaimyną aukštu žemiau. Tąkart jie išreiškė viltį, kad tai vienetiniai atvejai. Deja, tas baisus triukšmas vis kartojasi, trukdė ilsėtis naktį ir dabar būna jau ne tik savaitgaliais, bet ir šiokiadieniais. Ukrainiečiai šiame bute praleidžia visą nuo darbo likusį laiką, todėl paaiškėjo ir situacijos aštrumas. Buto gyventojų liudijimu, iki paryčių skamba itin garsi muzika, girdisi triukšmas, dundėjimas, žmonių šauksmai, klyksmai ir pan. Jie bandė patys kalbėtis, prašyti, bet dažnai buto gyventojų būklė buvo tokia, kad jie nereaguodavo į skambutį į duris ir jų neatidarydavo“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA
REKLAMA

M. Puidokas teigė, kad kalbėjosi apie tai su Seimo viešbučio administratorėmis, kurios žino šią problemą, tačiau Laisvės partijos atstovas, Seimo narys Marius Matijošaitis, kuris ir naudojasi aukštu žemiau esančiu butu, ir į jų pastabas nereaguoja.

„Seimo kanceliarija jo elgesio įtakoti irgi negali. Kantrybės taurė prisipildė, kai prieš dieną paskambinę ukrainiečiai pasiguodė, kad paryčiais, apie 4 val., neapsikentę vėl ėjo raminti triukšmingų kaimynų, prašydami bent patildyti muziką. Vietoj to, duris atidaręs asmuo, matyt buto šeimininkas, pagrasino: „...jei esat kažkuo nepatenkinti, padarysiu taip, kad per savaitę būtumėte iškraustyti iš Seimo  viešbučio!“ Akivaizdu, kad gėdą mums visiems darantį Laisvės partijos Seimo narį gali tik jo elgesio viešinimas, nes jis jaučiasi „aukštesniu“ už „paprastus mirtinguosius“.

Akivaizdu, kad šiame bute sukeliamo triukšmo lygis rodo, kad jame ne tik klausomasi muzikos, bet ir greičiausiai naudojama kai kas daugiau, kas suteikia chamiškos drąsos ir įžūlumo taip elgtis ir susireikšminti. Gal Seimo narys dėl to taip aktyviai palaiko visų rūšių narkotikų dekriminalizaciją?! Esant blaivios būklės toks elgesys sunkiai įmanomas. Yra liudijimų, kad bute lankosi ir kartu „švenčia“ pašaliniai asmenys.

REKLAMA
REKLAMA

Paradoksalu: vienas Laisvės partijos narys – Tomas V. Raskevičius pats geranoriškai savo būstą užleidžia nuo karo pabėgusiems žmonėms, o jo kolega M. Matijošaitis ne tik trikdo ramų nakties poilsį, bet ir gąsdina ir taip saugumo nejuntantiems pabėgėliams! Žema, kai gąsdinama iškeldinimu karo pabėgėliams, kuriems buvo suteiktas laikinas prieglobstis. Kokią žinią apie savo šalį perduodame ukrainiečiams, kai vienas iš aukščiausių valstybės pareigūnų leidžia sau taip elgtis?!“, – rašoma pranešime.

Pasak politiko, Seimo viešbutyje apgyvendinti ukrainiečiai jau sugebėjo susikurti darbo vietą, joje sėkmingai darbuojasi. Kabinasi į gyvenimą. Žmonėms būtina normaliai išsimiegoti po darbo dienos. Jų situacija yra labai kebli.

Pasak M. Puidoko, toks M. Matijošaičio elgesys žemina Seimo nario vardą, todėl kreipėsi į Seimo valdybą ir pasiūlė iškeldinti minėtą parlamentarą dėl jo nuolatinių vidaus tvarkos taisyklių pažeidimų.

„Dėl parlamentaro elgesio kreipiausi ir į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Tikiuosi, M. Matijošaičio kolegos laisviečiai taip pat apsvarstys nederamą savo frakcijos nario elgesį su karo pabėgėliais!“, – rašoma pranešime.

Nu gražu,net juoda.
Ko dar nrėt iš kitų,jei šitas fruktas durnavoja.Matyt tokie patys jį ir rinko valdžion.
Tai matosi kad baliavota sutines visas baisu žiūrėt bet svarbiausia žmonės ilsėtis negali dėl tokiu nesusipratėliu .
Zydrieji rudasias vieni kitiems badė už tai puidokui pavydas paėmė, kad jo nepasikviete
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų