Matematikos žinių patikrinime abiturientų vidurkis siekė tik 40 proc.

Balandžio viduryje vykusiame matematikos žinių patikrinime dalyvavo daugiau kaip 80 proc. visų matematikos brandos egzaminą pasirinkusių šių metų abiturientų: 14 tūkst. abiturientų iš 16,7 tūkst., užsiregistravusių laikyti valstybinį matematikos egzaminą. Patikrinimo rezultatai parodė, kad pasirengti egzaminui reikėtų stipriau, išnaudojant ir papildomų konsultacijų galimybes.

„Nemažas bandomajame patikrinime dalyvavusių abiturientų skaičius rodo, kad mokiniai turėjo motyvacijos prieš egzaminą pasitikrinti ir įsivertinti, kokios jų matematikos žinios, ką dar galima suspėti tikslingai pastiprinti per du mėnesius iki brandos egzamino,“ - sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomoms abiturientų konsultacijų valandoms apmokėti yra skyrusi beveik 400 tūkst. Eur. Papildomos konsultacijos abiturientams gali būti finansuojamos ir iš bendrai mokinių, patiriančių mokymosi sunkumų dėl nuotolinio mokymo, konsultacijoms papildomai skirtų lėšų – 1,3 mln. Eur, kurios dar vasarį buvo paskirstytos savivaldybėms. 

Balandžio 12–13 dienomis abiturientai, kurie to norėjo, galėjo dalyvauti elektroniniame matematikos pasiekimų pasitikrinime. Atlikus testą, mokiniams buvo suteikta informacija ne tik apie surinktus jų taškus, bet ir apie galimą uždavinių sprendimo būdą, ir sritis, kuriose jiems dar reikia stiprinti savo žinias.

Daugiausia taškų surinko vienas procentas dalyvavusių mokinių. Tai patvirtina daugiametę matematikos brandos egzamino rezultatų tendenciją. Tačiau vidutiniškai surinktų taškų vidurkis – 40 proc. nuo galimų – rodo, kad vis tik reikia skirti laiko atidžiau pasirengti brandos egzaminui.

Mokyklos šią savaitę gaus apibendrintas mokinių rezultatų ataskaitas pagal tematikos ir gebėjimų pjūvius, taip pat ir apie kiekvieną uždavinį. Ši informacija padės ruošiantis brandos egzaminui, skiriant tikslingas užduotis ir aiškinant jų sprendimo būdus. Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 18 d.


Rašyti komentarą...
D
Džiuljeta
2021-04-20 12:11:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei per 1 val.reikia 22 užduotis su sprendiniais padaryti. ir dar viską pdf sukelti.Man nerealu. Juolab, apeme visas tris alis, kur daug sprendimų, išskaiciavimų ir net pasitikrinimui laiko nepalikta..Jie dar net programosvisos neisejo, kada kartotis ir ruostis egzaminams? .Jau dabar vaikai su migreninias galvos skausmais sedi iki 1 valandos nakties....Mano dukra labai gerai islaike, bet matau kokia programa, tikrai neleisiu Lietuvoje likti....
Atsakyti
-1

.
.
2021-04-20 14:22:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilas nedebilas? Ne visi kurie turi kompiuterius ar telefonus naudoja juos vien žaidimams tavo žiniai, suprantu, kad šita karta pūna bet ble ne visus kaltink
Atsakyti
-2

J
Julija
2021-04-20 12:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jie pilnai programų nepabaigę
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų