Prabangaus automobilio organizuotą vagystę Marijampolės policininkai atskleidė greitai, tačiau nepakankamai profesionaliai. Taip nusprendė bylą išnagrinėjęs Marijampolės teismas, net tris iš devynių kaltintųjų išteisindamas, nes pritrūko jų kaltės įrodymų.

Vertingas grobis

2011-ųjų balandį Marijampolės pareigūnus nustebino įžūli vagystė iš miesto pakraštyje esančio muitinės terminalo. Vagys veikė nepaisydami teritoriją juosiančios metalinės tvoros ir vaizdo stebėjimo kamerų. Jie naktį suniokojo dalį tvoros ir nupjovė lynus, laikiusius automobilį BMW ant automobilvežio „Mercedes Benz“ priekabos. Vagių rankose atsidūrė itin vertingas grobis – ką tik pagamintas lengvasis automobilis BMW, kurio vertė – beveik 109 000 litų.

Įvykį pradėję tirti policininkai neslėpė, kad eiti paskui vagis būsią sudėtinga, nes vaizdo stebėjimo kameros vagystės pėdsakus užfiksavo nelabai ryškiai, tik iš toli.

Tačiau prabangaus BMW vagys džiaugėsi neilgai.

Marijampolės policijos pareigūnai mašinos ieškojo įvairiomis paieškos priemonėmis ir tuoj „suuodė“, kad BMW paslėptas Utalinos kaime (Kazlų Rūdos sav.), esančiame už keliolikos kilometrų nuo Marijampolės, Kauno link. Mašina stovėjo išgerti mėgstančio Leono D. (56 m.) sodybos kluone, už pasaugojimą šeimininkui pažadėjus butelį degtinės. Kluonas buvo pasirinktas prastas – kad niekam nekiltų jokių įtarimų apie tokioje pašiūrėje galintį stovėti brangų automobilį.

Jakštų šešėlis

Netrukus policininkai, tykoję pasaloje, sučiupo prie šiauduose stovinčio automobilio atėjusį tuo metu 3 kartus už vagystes teistą marijampolietį Tadą Plečkaitį (27 m.). Beje, nuo to laiko iki šiol šis vyras užsidirbo dar 3 naujus teistumus už chuliganizmą ir vagystę.

Tadas įkliuvo, kai atėjo į kluoną nešinas užtiesalu ir bandė nuo pašalinių akių uždengti per kluono duris gerai matomą pagrobtą BMW.

O po to Marijampolės policijos pareigūnai, pasitelkę rinktinės „Aras” kovotojus, atliko 9 kratas įtariamų vagystės bendrininkų namuose ir apkaltino dar 8 marijampoliečius.

REKLAMA

Visi jie Marijampolės policijoje gerai žinomi, tik du iš jų iki tol buvo neteisti.

Anot pareigūnų, įkliuvusieji siejami su vadinamąja marijampoliečio Arūno Jakšto (dabar 49 m.) grupuote. Ši garsi buvo apie 1990-1993-iuosius. Ji laikoma pirmąja organizuota nusikaltėlių gauja Suvalkijoje. Treninguotieji skustagalviai Jakštai baugino, reketavo verslininkus, pasižymėjo neišprusimu ir agresija, chuliganišku elgesiu, įžūliai šeimininkavo tuomet labai garsiame Marijampolės automobilių turguje. Būtent ši grupuotė Marijampolės krašte buvo ir pirmoji, kurios nariai 1995-aisias sulaukė teismo bausmių ir buvo išsklaidyti.

Pats A. Jakštas vėliau dar buvo keletą kartų teisiamas Lietuvoje ir užsienyje, o pastaruoju metu jis, pareigūnų duomenimis, įsikūręs Ispanijoje. Beje, šių metų liepos pabaigoje A. Jakštą ištiko tragedija – jis staiga neteko dėl ligos mirusio savo sūnaus Elvio (26 m.). Vaikinas pastaruoju metu irgi gyveno užsienyje. Mirusiojo palaikai buvo pargabenti į Marijampolę urnoje ir palaidoti po atsisveikinimo ceremonijos, kurioje pats A. Jakštas nedalyvavo. Kalbama, kad tėvas su mirusiu sūnumi atsisveikino Ispanijoje.

Marijampolės policijos pareigūnų teigimu, nors pats A. Jakštas nebeįkliūva dėl nusikalstamos veiklos, jo kadaise suburtos gaujos vardu išdidžiai vadinasi kita – jaunesnė – nusikaltėlių karta. Štai ir dėl minėto prabangaus BMW vagystės buvo kaltinami Jakštai. Kiek anksčiau Jakštų vardas buvo linksniuojamas dėl Marijampolėje užkluptos itin didelės narkotikų siuntos.

Pirmiau – rakteliai

Teisiamųjų suole dėl BMW vagystės sėdėjo 9 vyrai ir vaikinai.

Teismas nustatė, kad mintis pagrobti automobilį iš muitinės terminalo kilo už vagystes, viešosios tvarkos pažeidimą, reketą, kvaišalus ir teismo įpareigojimų nevykdymą dabar jau 11 kartų teistam, šeimą turinčiam ir iki suėmimo pagal patentą dirbusiam Jakštų grupuotės itin aktyviam nariui marijampoliečiui Eduardui Jakevičiui (32 m.), pravarde Edukas. Jam talkino grupė parankinių, besižavinčių nusikaltėlių gyvenimu, besididžiuojančių Jakštų vardu.

REKLAMA

Kai kurie į nusikaltimą buvo įvilioti apgaule – jiems draugų buvo pasakyta, kad nieko nereikės daryti, tik pastovėti stebint aplinką, o už tai būsią dosniai atlyginta.

Šitaip 2011-ųjų balandžio 16-osios naktį grupė jaunuolių nuvyko į automobilių stovėjimo aikštelę Trakiškių kaime, esančiame prie pat Marijampolės, kur stovėjo neblaivaus vairuotojo laikinai paliktas automobilvežis „Mercedes Benz“ su 6 naujais BMW markės automobiliais. Vienas vaikinas įsilaužė į kabiną ir apie 15 minučių joje pašeimininkavo pasišviesdamas žiebtuvėliu. Keli laukę jaunuoliai, staiga pastebėję sargą, iš savo postų pabėgo. Už tai jie jokių žadėtų pinigų, žinoma, negavo, o kitą rytą policijoje jau buvo pradėtas tyrimas dėl vagystės iš „Mercedes Benz“ – buvo dingę per 900 litų ir penkių BMW užvedimo rakteliai. Visas krovinys turėjo būti nugabentas į Maskvą.

Veikė organizuotai

Apvogtas „Mercedes Benz“ kitą dieną savininko buvo nuvairuotas į esą saugesnę vietą – Marijampolės muitinės terminalą. Naują nusikaltimą, turėdami BMW raktelius, suplanavę nusikaltėliai sekė šį brangų krovinį (tai užfiksavo miestą stebinčios vaizdo kameros) ir, bendraudami telefonu, organizavosi priemones, reikalingas patekti į terminalo teritoriją.

Vėlų vakarą keli vagys nuvyko prie terminalo, turėdami kėliklį ir laužtuvą, įveikė metalinius vartus ir tvorą, susirado tą patį „Mercedes Benz“ ir pagrobė vieną BMW, kurį be vargo išvairavo iš terminalo teritorijos, nes turėjo išvakarėse parūpintus jo raktelius.

Pagrobtu BMW vagys nuvažiavo iki vienos degalinės, iš kurios grobį perėmė ir į minėtą kluoną pristatė jau kiti bendrininkai.

Realizuoti automobilio vagys neskubėjo – turbūt laukė, kol aptings vagystės pėdsakais ėję policininkai. O šie, kol nusikaltėliai laukė, sugebėjo juos pergudrauti ir sučiupti.

Vagys veikė organizuotai, tarsi būtų mokęsi iš filmų. Vieni ieškojo įrankių ir prietaisų nusikaltimui vykdyti, kiti rinko informaciją ir ėjo žvalgybą, sekė „mersedeso“ judėjimą, tykojo, rūpinosi, kaip paslėpti pagrobtą mašiną, ir panašiai.

REKLAMA

Įkalinti tik trys

Vagystės organizatoriumi pareigūnų pavadintas E. Jakevičius-Edukas šio „titulo“ teisme kratėsi. Jis teigė „vaikų neorganizavęs“, nes su tokiais esą rizikuojama tuoj pat įkliūti, būti išduotam. Patyręs mašinų vagis tikino, kad „viskas buvo daug paprasčiau“ – jį dominęs tik vienas BMW. O pagalbininkų atsiradę savaime. Nė vienam jų Edukas neliepęs sekti, vogti. „Kad aš pavogiau mašiną, pripažįstu, bet nenoriu, jog būtų nekaltai nuteisti kiti per mane į šią istoriją papuolę žmonės“, – teisme dėstė Edukas, norėdamas pasirodyti esąs garbingas, o iš tikrųjų – siekdamas palengvinti savo padėtį dėl suorganizuoto nusikaltimo.

Teismas vagišiui E. Jakevičiui paskyrė 5 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Jo pagalbininkas T. Plečkaitis pasiųstas už grotų kalėti pusketvirtų metų. Laisvės atėmimas paskirtas ir kartu veikusiam marijampoliečiui Arūnui Vitkauskui (21 m.) – šis už kvaišalus kartą jau teistas vaikinas dabar nuteistas pusantrų metų nelaisvės.

Dar trys jauni vagių pagalbininkai nubausti labai švelniai – jiems paskirtos tik laisvės apribojimo bausmės, jie įpareigoti nakvoti tik namie, dirbti, tęsti mokslą, nenusikalsti.

O dar trys kaltinti asmenys, policijoje gerai žinomi dėl kitų nusikaltimų, dėl BMW vagystės yra išteisinti. Marijampolės teismas nusprendė, kad jų kaltės įrodymų pritrūko, nors ir neabejojama, kad prabangų BMW organizuotai vogė nemenka grupė.


Rašyti komentarą...
a
as
2013-09-19 11:24:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
rimtai cia...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų