Mama su dukra Panevėžyje užaugino rekordą: skuba pažiūrėti visi

Panevėžietės mamos ir dukrų kieme išaugo neįtikėtino dydžio dekoratyvinę saulėgrąžą. Gėlės gigantės ūgis išstybo iki beveik puspenkto metro ir baigia susigretinti su šermukšniu. Nors ant dekoratyvinių saulėgrąžų sėklų pakelio buvo nurodytas vos 0,40 cm gėlių ūgis. Gėlę milžinę užauginusios moterys dabar neatsigina dėmesio.

Panevėžietės Valerijos ir dukrų kieme Ukmergės gatvėje lyg koks medis išstybusi žydi gražuolė saulėgrąža:

„Nežinau sakau čia apačioj vien gal 14 žiedų su pumpurais. Tai viršuj dar ojojoj.“

Dar pavasarį sumaniusios kieme pasisodinti dekoratyvinių saulėgrąžų moterys nė nesapnavo sulauksiančios tokio derliaus:

„Nu įdomu, įdomu aukšta tokia,daug žiedų – saulėgrąža.“

Šeimininkės pasakoja, kad gėlių sėklas pirkusios pačias paprasčiausias. Ant pakelio buvo nurodyta, jog gėlės augs iki 40-ties cm. Didžioji dauguma saulėgrąžų tokios ir buvo, tik viena staiga šovė į dangų.

„Aš kaime gyvenau seniau tai nė karto neteko nors ir sėdavom. Galvos jų didelės buvo, bet, kad taip niekada. Kad jau stebuklinga tokia tai ne“, – sako mama Valerija.

„Pakalbėjom, kad gal būtų gražu dekoratyvinių saulėgrąžų pasėti, kaip gėlyčių. Nupirkom sėklų ir ką, paskui sėjom, laistėm ir žiūrim, kas išeis. Per kelias vietas buvo, bet didžioji liko viena“, – pasakoja dukra Daiva.

Išmatavę saulėgrąžos ilgį namiškiai ir patys nustebo. Pasirodo ji ūgiu nė kiek nenusileido šalia augančiam šermukšniui:

„Nu aš jau prispaudus, tai 4,45 cm.“

„Aš kaime gyvenau seniau, tai nė karto neteko, nors ir sėdavom, tokios matyt. Galvos jų didelės buvo, bet, kad taip – niekada, kad jau stebuklinga tokia“, – džiaugiasi mama Valerija.

Moteris neįprasta gigantė nustebino ir žiedų gausa. Ant dekoratyvinės gėlės vainiko vienu metu suskaičiavo net 26 sukrautus žiedus. Vos nužydi vieni, tuoj pat skleidžiasi naujos saulutės:

REKLAMA

„Dabar jau nebeskaičiuojam su pumpurais daug daugiau. Visus pumpurus suskaičiavus tai kaži kas išeitų. Dabar atrodo kaip medis, žemai dar buvo šakų, bet nulūžinėjo pačios taip ir liko toks kaip medžio vainikas.“

Kad rudeninis vėjas ištįsusios gražuolės nenulaužtų, saulėgrąžą moterys pririšo. Ir laistė sako vienodai kaip ir kitas kiemo gėles. Užtat kiemo puošmena iki šiol traukia aplinkinių dėmesį.

„Kaip pirmą kartą tai akys piestu stojasi kai pro šalį. Čia apie tris metrus bus, spėliojo 4,40 eikit eikit. Net apsirinkau tada“, – teigia panevėžietis Zenonas.

„Laistėm gėlių trąšom žydinčių gėlių trąšom kai kiemo gėles laistom tai taip pat. Stebuklų nedarėm jokių tikrai nieko“, – kalbėjo dukra Daiva.

Panevėžietės sako pasidomėjusios kokia aukščiausia Lietuvoje registruota saulėgrąža. Lietuvos rekordų knygoje deja yra už šią visu metru aukštesnė saulėgrąža, bet daugumai įprasta valgomoji, o ne dekoratyvinė. Tiesa, moterys neslepia kelias galvas pasiliko sėklai. Kitąmet būtinai sodinsis dar.


Rašyti komentarą...
D
Darius vilutis
2019-10-07 00:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darius vilutis ima i burna cia normalu jam
Atsakyti
0

P
Pesimistė
2019-10-07 16:45:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per kliedesiai?
Atsakyti
0

D
Darius vilutis
2019-10-07 00:21:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vingiuotas, netektimis apipintas ir Vilučių šeimos gyvenimas. Gražiausi metai prabėgo kartu su žmona Angele, kurios jau 8 metai nebėra šalia.
„Turėjome tris sūnus Romą, Darių ir Nerijų. Dariaus jau nebėra. Pačiame gražume, pačioje jaunystėje išėjo Anapilin, - dar ir dabar senolio akyse pasirodo ašaros prakalbus apie užklupusią nelaimę. - Visą vaiko auginimo kainą sužinai ne tada, kai jis gimsta ar auga, o tuomet, kai aplanko netektis. Žinoma, kurio tokia nelaimė neištiko, tas nesupras šio skausmo. Dabar gyvenu kartu su jauniausiu sūnumi Nerijumi. Kai gyvenome su žmona, geriau buvo - bent jau su kuo pasibarti turėjau, buvo kas sagą įsiuva - dabar didžiausia paguoda katinėliai.“
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų